Русский Выберите язык  Выберите язык

Суд принял решение не в пользу оппозиции


Київський апеляційний адміністративний суд відмовився  скасовувати постанову Окружного адміністративного суду  Києва від 22.09.2012 року в частині формування дільничих виборчих комісій у 218-му виборчому окрузі. Рішення винесене суддівської колегією після більше ніж п’яти годин перебування у нарадчій кімнаті. 

«Розглянувши апеляційну скаргу представників Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», суд виніс рішення  про правомірність постанови суду першої інстанції. Тобто, дії Окружної виборчої комісії, яка всупереч закону провела до складу дільничих комісій осіб, є законними. Ми обурені цим рішенням, оскільки воно повністю нігілізує поняття рівності суб’єктів виборчого процесу», - повідомив керівник Київського регіонального штабу ОО «Батьківщина», народний депутат Юрій Одарченко.

За словами Одарченко, Окружна виборча комісія не мала права включати у списки для жеребкування подання кандидатур, що були внесені із порушенням строків. Додавши до жерекування кандидатів від дрібних партій-сателітів Партії регіонів, Окружна виборча комісія знизила шанси партії «Батьківщина» та  кандидата від опозиції на отримання представництва у виборчих комісіях.

Як зазначив представник «Батьківщини» у Апеляційному суді Дмитро Ільченко, апеляція прийняла рішення, що журнал реєстрації в якому простежується процес надходження до ОВК документів,  не є доказом у процесі.   За словами юриста, «Батьківщина» подаватиме повторний позов до Апеляційного суду, але вже з іншими доказами, в тому числі, свідченнями свідків.

Нагадаємо, 21 вересня 2012 року ОВК 218-го виборчого округу провела жеребкування, у якому взяли участь більше 2000 осіб, включених до процесу утворення комісій незаконно. Внесення та реєстрація  документів цих осіб відбулася вже після завершення строків подання, що було зафіксовано у журналі реєстрації Окружної комісії.

Керівником Святошинського районного виборчого штабу ОО «Батьківщина» Романом Смиком та уповноваженою особою партії по округу Ксенією Левскою, були зафіксовані й інші порушення, які були оскаржені у Окружному  адміністративному суді  Києва. Проте суд дійшов висновку, що дії ОВК по врахуванню подань були правомірними: суд   скасував Постанову ОВК в частині «невідхилення» подань, але  залишив дане питання не визначеним, оскільки в наслідок рішення суду взагалі відсутнє будь-яке рішення комісії щодо спірних подань.

byut.com.ua
Автор: admin от 26.09.2012   |  Оценка  
 
  
Вы не можете комментировать!

           
Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на vibori.co.ua. | | Контакты
CMS Status-X