Русский Выберите язык  Выберите язык

ЦИК не позволила снимать флаги ПР с госучреждений - Постановление ЦИК


Центральная избирательная комиссия не удовлетворила просьбу ВО «Батькивщина» относительно изъятия символики Партии регионов, размещенной на зданиях органов государственного самоуправления. Такое решение было единогласно принято на заседании ЦИК у 24 августа 2012 г.

«Субъект обращения просит ЦИК признать действия субъекта избирательного процесса - Партии регионов - по размещению агитационных материалов и политической рекламы на домах органов государственной власти такими, которые не соответствуют требованиям закона Украины «О выборах народных депутатов» », - заявил член Центвиборчкома Михаил Охендовский.

Он объяснил, что «Батькивщина» просит ЦИК обязать ПР изъять флаги с их символикой, размещенные на здании Укрпочты в одном из городов Харьковской области, перед домом Совета Министров АР Крым в городе Симферополе и на домах сельских советов Одесской области.

Представители «Батькивщины» как доказательства предоставили информационные сообщения, которые были размещены в Интернет-изданиях. Однако, как констатировал Охендовский, такие сведения не могут быть достаточно доказательными фактами того, что именно Партия регионов устанавливала данную символику.
«Поэтому в ЦИК нет оснований для удовлетворения данной жалобы», - сказал Охендовский.
.

ukrinform.ua


См. также:  Для госучреждения под Одессой флаг ПР значит больше чем государственный


ПОСТАНОВА ЦВК

24 серпня 2012 року № 581

Про скаргу Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина"

До Центральної виборчої комісії 22 серпня 2012 року надійшла скарга Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина" на дії суб’єкта виборчого процесу – Партії регіонів.

У скарзі суб’єкт звернення просить Центральну виборчу комісію "визнати дії суб’єкта виборчого процесу – Партії регіонів – з розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, на будівлях установ і організацій державної та комунальної форм власності такими, що не відповідають вимогам Закону України "Про вибори народних депутатів України", порушують виборчі права громадян, права та законні інтереси інших суб’єктів виборчого процесу"; "зобов’язати Партію регіонів вжити необхідних заходів, спрямованих на усунення допущених порушень, а саме: вилучити розміщені прапори із символікою/логотипом Партії регіонів на будівлі Державного підприємства "Укрпошта" в м. Дворічна Харківської області, на флагштоках перед будівлею Ради міністрів Автономної Республіки Крим у м. Сімферополі, на будівлях Крижанівської та Шомполівської сільських рад Одеської області"; а також "зобов’язати Партію регіонів утриматися від розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, на будівлях установ і організацій державної та комунальної власності".

Свої вимоги суб’єкт звернення зі скаргою обґрунтовує інформаційними повідомленнями, які були оприлюднені 21 серпня 2012 року на веб-сайтах Інтернет-ресурів Тиждень.ua та "Українська правда". На думку суб’єкта звернення зі скаргою, зазначені повідомлення "переконливо свідчать про порушення суб’єктом виборчого процесу – Партією регіонів вимог Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі – Закон).

На виконання частини десятої статті 111 Закону копію скарги з доданими до неї документами 23 серпня 2012 року надано суб’єкту оскарження.

24 серпня 2012 року до Центральної виборчої комісії надійшли пояснення суб’єкта оскарження – Партії регіонів.

Розглянувши скаргу та додані до неї матеріали, а також пояснення суб’єкта оскарження, Центральна виборча комісія встановила.

На веб-сайтах Інтернет-ресурів Тиждень.ua та "Українська правда" 21 серпня 2012 року були оприлюднені інформаційні повідомлення про те, що на будівлі Державного підприємства "Укрпошта" в м. Дворічна Харківської області, на флагштоках перед будівлею Ради міністрів Автономної Республіки Крим у м. Сімферополі, на будівлях Крижанівської та Шомполівської сільських рад Одеської області розмішені прапори Партії регіонів.

Зазначені повідомлення не є належними, достовірними та достатніми доказами того, що можливі порушення частини четвертої статті 74 Закону вчинені саме суб’єктом оскарження – Партією регіонів.

Хоча суб’єкт звернення зі скаргою оскаржує розміщення агітаційних матеріалів на будинках органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності, самі ці органи суб’єктами оскарження він не визначає. Відомості про оскарження дій зазначених органів до суду у порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України, в Центральній виборчій комісії відсутні.

За змістом частин першої – третьої статті 112 Закону докази, на підставі яких виборча комісія встановлює наявність чи відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення суб’єкта звернення зі скаргою, суб’єкта оскарження чи заінтересованих осіб, та інші обставини, що мають значення для правильного розгляду скарги, надають виборчій комісії суб’єкт звернення зі скаргою, суб’єкт оскарження, заінтересовані особи. Якщо суб’єкт звернення, суб’єкт оскарження чи заінтересована особа не надасть докази для підтвердження обставин, на які він посилається, виборча комісія вирішує справу на основі наявних доказів.

Доказів того, що оскаржувані дії були вчинені саме Партією регіонів до скарги не додано.

Натомість частиною другою статті 61 Конституції України встановлено, що юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.
Отже, факт порушення суб’єктом оскарження обмежень щодо ведення передвиборної агітації суб’єктом звернення зі скаргою не доведено. З доданих до скарги як докази матеріалів неможливо встановити, чи мали місце оскаржувані дії суб’єкта оскарження, як це вимагається пунктом 1 частини третьої статті 113 Закону.

З огляду на викладене підстави для задоволення скарги у Центральної виборчої комісії відсутні. У задоволенні скарги належить відмовити.

Разом з тим, згідно з частиною двадцять п’ятою статті 74 Закону у разі надходження до Центральної виборчої комісії або окружної виборчої комісії заяви чи іншого повідомлення щодо порушень, які мають ознаки вчинення злочину чи адміністративного правопорушення, відповідна виборча комісія невідкладно звертається до відповідних правоохоронних органів щодо перевірки зазначеного повідомлення та реагування відповідно до законів України.

Враховуючи викладене, відповідно до пункту 15 частини другої статті 30, частин четвертої та двадцять п’ятої статті 74, частин першої – третьої,  сьомої статті 108, частини першої статті 109, частин четвертої, дев’ятої, десятої  статті 111, статті 112, частин першої, третьої, четвертої, десятої статті 113 Закону України "Про вибори народних депутатів України", керуючись статтями 11 – 13, частиною четвертою статті 14, частиною четвертою статті 15 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. У задоволенні скарги Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина" на дії Партії регіонів відмовити.

2. Надіслати скаргу Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина" та додані до неї матеріали до Міністерства внутрішніх справ України для перевірки та реагування відповідно до законів України.

3. Копії цієї постанови надіслати Всеукраїнському об’єднанню "Батьківщина" та Партії регіонів.

Голова Центральної виборчої комісії     В. ШАПОВАЛ


Автор: admin от 24.08.2012   |  Оценка  
 
  
Вы не можете комментировать!

           
Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на vibori.co.ua. | | Контакты
CMS Status-X