Выборы в Украине, Результаты парламентских выборов в Украине, Президентские выборы 2019


http://vibori.co.ua/index.php?p=articles&action=displayarticle&id=1203printhtml

Версия для печати / Оригинальная версия

100 дней парламента: мнение граждан и экспертов - соцопрос

Загальнонаціональне опитування  провели  Фонд  «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва разом із Київським міжнародним інститутом соціології   з    5  по 13  березня

 2013 року. Польовий етап тривав з 6 по 12 березня 2013 року. Опитування проводилося в 109 населених пунктах (PSU), в усіх областях України та  Автономній Республіці Крим. Методом інтерв'ю опитано 2037 респондентів за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.  Теоретична похибка вибірки (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Опитування проведено за фінансової підтримки міжнародних донорів: Міжнародного Фонду «Відродження», програми Matra Посольства Королівства Нідерландів в УкраїніЄвропейського  Союзу.

Для порівняння наводяться дані дослідження, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва разом із соціологічною службою Центру Разумкова з 21  по 24 грудня  2012 року. 

 • Більшість виборців (77%) ще не розчарувалася у своїх обранцях і вважає, що зробила на парламентських виборах правильний вибір. Найбільше впевнені у правильності свого вибору виборці партії «Свобода» (93%), Комуністичної партії України (86%),  партії УДАР (84%) та «Батьківщина» (83%). Дещо менше впевнені у правильності вибору виборці Партії регіонів (69%).
 • Найбільш позитивно оцінюють діяльність обраної партії в Верховній Раді виборці партії «Свобода» (89% позитивних оцінок і 1% негативних), Комуністичної партії України (83% позитивних оцінок і 7% негативних), партії УДАР (81% позитивних оцінок і 8% негативних), партії «Батьківщина» (80% позитивних оцінок і 5% негативних).  Дещо менше задоволені діяльністю обраної партії виборці Партії регіонів (66% позитивних оцінок і 22% негативних).
 • Лише 22% населення впевнені, що парламентські вибори 2012 року допоможуть поліпшити ситуацію в Україні (у  грудні «оптимістів» було дещо більше – 29%). У громадській думці переважає впевненість, що вибори нічого не змінять – так вважають 49% населення (42% у грудні 2012 р.). А 13% певні, що вибори лише погіршать ситуацію (у грудні 2012 року таких «песимістів» було удвічі менше – 7%).
 • Лише 14% населення повністю чи переважно задоволені тим, як зараз працює Верховна Рада. Переважно чи зовсім не задоволені її роботою 77%.
 • Лише третина населення (35%) вважає, що нинішня Верховна Рада допрацює увесь належний термін, до листопада 2017 року.  Вважають, що відбудуться дострокові вибори, 28% опитаних, а 37% не змогли відповісти на це запитання. Слід зазначити, що ще у грудні 2012 року  перспективи цієї Верховної Ради оцінювалися значно оптимістичніше: 50% були певні, що Верховна Рада допрацює до кінця, 17% прогнозували дострокові вибори, решта не визначилася.
 • Ставлення до блокування Верховної Ради суперечливе: 43% сприймають блокування позитивно, бо треба домагатися виконання депутатами вимог Конституції, 31% – негативно, бо є більш важливі справи.  Переважно позитивно ставляться до блокування виборці «Свободи» (80%), «Батьківщини» (71%) та УДАРу (64%). Негативне ставлення переважає у виборців Партії регіонів (49% – ставлення негативне, 29% – позитивне) та КПУ (відповідно, 57% і 21%).
 • Більшість населення (44%) вважає, що в разі конфліктних ситуацій слід шукати компроміс, щоб ухвалювати рішення, 21.5% вважають, що у будь-якому разі слід стояти на своєму, не йдучи на компроміси, і ще 14% приєдналися до думки, що «у Верховній Раді є більшість, яка й повинна ухвалювати закони і відповідати за них». Уявлення про діяльність Верховної Ради в умовах конфлікту істотно відрізнялися у виборців різних партій: серед виборців Партії регіонів переважало налаштування на компроміс (56%), 26% воліли б, щоб закони ухвалювала більшість і за них відповідала, і лише 10% підтримували лінію конфлікту. Майже таку саму позицію зайняли й виборці КПУ: 59% – за компроміс, 22% – за делегування законотворчості більшості, 15% – за конфлікт до кінця. А от серед виборців опозиційних партій такої одностайності немає: найбільше налаштовані на конфліктність виборці «Свободи» – 51% проти 33% «миротворців»; серед виборців партії «Батьківщина» 45% – за конфлікт до кінця і 38% – за компроміси; серед виборців партії «УДАР» думки щодо позиції діляться: 46% – за компроміси і 42% – за конфлікт до кінця.      
 • Лише 16% населення вважає, що діяльність Верховної Ради насамперед залежить від виборців, які її обрали. Значно більше тих, хто вбачає таку керівну  силу або у Президентові (39%), або у фінансово-олігархічних групах (30%).
 • Населення вочевидь негативно (61%) ставиться до того, що у складі Верховної Ради значна частина народних депутатів – бізнесмени або наближені до олігархів. Нейтрально до цього ставляться 20%, позитивно – 5%. Переважає погляд, що бізнесмени у Верховній Раді обстоюють власні бізнесові інтереси, а не інтереси країни (59%). Значно менше (20%) тих, хто обстоює більш врівноважену позицію – що «насправді бізнесмени у Верховній Раді різні – одні відстоюють власні інтереси, інші – інтереси країни та виборців».
 • Громадяни переконані, що партії та кандидати беруть гроші на виборчу кампанію або в олігархів (52%), або це гроші держави, які використовують у виборчій кампанії (48%). Лише 12% певні, що гроші у виборчу кампанію йдуть від самих кандидатів та членів їхніх сімей і 12% думають, що це гроші громадян, які підтримують партії та кандидатів. Водночас лише 3% громадян робили хоч колись внески до виборчих фондів партій чи кандидатів. Абсолютна більшість населення (71%) не зробили би внесок до виборчих фондів за жодних умов, а от 12% могли б це зробити, якби мали можливість простежити за надходженням і використанням коштів виборчого фонду. Щоправда, ця інформація про джерела надходження коштів на виборчу кампанію не надто важлива для виборців:  лише 14% громадян відповіли, що таке знання могло б істотно вплинути на їхній вибір, ще 30% відповіли, що така інформація певний вплив мала би, але не вирішальний, а на 38%  знання про джерела фінансування не вплинуло б взагалі.
 • За діяльністю Верховної Ради постійно стежать 17% населення, ще 36% – час від часу, 25% – іноді, а 22% не цікавляться взагалі.
 • Не знають, хто є депутатом на окрузі, 51% населення, не знають, в яку фракцію входить депутат від округу – 60%, не знають, в якому комітеті працює депутат від округу – 82% населення. Не знають, як можна зв’язатися із своїм депутатом – 80.5% населення, знають – 19%, а майже 1% вже й зв’язувалися, в основному – через приймальню депутата.   
 • Більшість населення (53%) вважає, що для депутата-мажоритарника найбільш важливим є займатися справами свого округу (53%), ще 21% певні, що він повинен насамперед допомагати людям у своєму окрузі й лише 19% вважають, що його першочергове завдання – ухвалювати закони.
 • Про діяльність Верховної Ради громадяни дізнаються переважно з новин державних та місцевих телеканалів (76%) та телеканалів комерційних (34%). Телеканал «Рада» дивиться 12% населення. Певна частина населення бере інформацію про діяльність Верховної Ради з різних газет (31%), радіопередач (22%),  Інтернет-сайтів (11%). Сайтом Верховної Ради постійно користуються 0.6% населення, час від часу – 5%. Вагомим джерелом інформації про діяльність Верховної Ради є «розмови з людьми» – 27%. 
 • Якби в Україні відбулися дострокові президентські вибори і в них узяли участь лідери опозиційних партій,  то у другий тур вийшли б Віктор Янукович (21.2%) та Віталій Кличко (14.4%%) або  Юлія Тимошенко (11.4%).  У разі, якщо Юлія Тимошенко не брала б участі у виборах, до другого туру потрапили б Віктор Янукович (21.2%) та Віталій Кличко (15.6%) або  Арсеній Яценюк (12.4%).
 • У разі, якби вибори відбулися найближчим часом і до другого туру увійшли Віктор Янукович та Юлія Тимошенко, Віктор Янукович набрав би 28.6%, Юлія Тимошенко – 29.4% (15.9% не визначилися і 26% не брали б участі у голосуванні). Якби до другого туру увійшли Віктор Янукович і Арсеній Яценюк,  Віктор Янукович набрав би 28.1%, Арсеній Яценюк – 33.7% (14.2% не визначилися і 24% не брали б участі у голосуванні).  Якби до другого туру потрапили Віктор Янукович і Віталій Кличко, Віктор Янукович набрав би 25.7%, Віталій Кличко – 39.3% (14.2% не визначилися і 20.8% не брали б участі у голосуванні). Якби до другого туру  увійшли Віктор Янукович та Олег Тягнибок,  Янукович набрав би 29.46%, Олег Тягнибок – 26.1%  (18.6% не визначилися і 25.9% не брали б участі у голосуванні).
 • Більшість населення України  (57%) визначає політичну ситуацію в Україні як напружену, ще 17% вважає ситуацію критичною, вибуховою.  Спокійною бачать політичну ситуацію 18%, а благополучною – 1%.
 • Більшість населення (52%) вважає, що «жити важко, але можна терпіти», що «терпіти нинішнє становище вже неможливо»,  вважають 35%, а от 7.5% певні, що «все йде непогано і можна жити». 
 • Впевнені, що найближчим часом  можуть відбутися  масові виступи протесту в разі погіршення життя чи на захист  прав,  6% населення, ще 19% вважають, що це цілком імовірно. Оцінюють такий розвиток подій як малоймовірний 40% і ще 23% певні, що таких масових виступів не буде.
 • Готові особисто узяти участь у мітингах і демонстраціях 28% населення (10% – «обов’язково», 18% – «скоріше за все»). Не збираються брати участі у виступах протесту 59% населення (39% – «точно, ні» і ще 20% – «скоріше за все, ні»).   Найбільше налаштовані на участь у мітингах та демонстраціях виборці партії «Свобода» (61%, із них 27% – «обов’язково»), серед виборців партії «Батьківщина» потенційних «протестувальників» 36%, виборців УДАРу – 36%. А серед  виборців Партії регіонів та Комуністичної партії протестні настрої поширені менше – відповідно, 18% і 21%.

Таблиці одномірних розподілів

 Чи брали Ви участь у виборах Верховної Ради, які відбулися 28 жовтня 2012 року?

Так

76.8

Ні

23.2

 

 Як Ви вважаєте, Ви зробили правильний вибір?

 

Грудень-2012

Березень-2013

Так

86.6

77.3

Ні

2.7

8.6

ВАЖКО СКАЗАТИ

10.8

14.1

 

А як Ви оцінюєте діяльність партії, за яку Ви голосували на виборах?

Повністю позитивно

23.5

Переважно позитивно

49.8

Переважно негативно

8.1

Повністю негативно

4

Я голосував, але не стежу за діяльністю ВР

3.4

Партія, за яку я голосував не пройшла до ВР

3.1

Я взагалі не голосував

0

ВАЖКО СКАЗАТИ

8.2

 

Як Ви гадаєте, чи допоможуть вибори до Верховної Ради  поліпшити ситуацію в Україні?

 

Грудень-2012

Березень-2013

Так, вибори дозволять поліпшити ситуацію

29.3

21.9

Вибори нічого не змінять

42.0

48.7

Ні, вибори лише погіршать ситуацію

6.6

12.9

ВАЖКО СКАЗАТИ

22.1

16.5

 

А чи задоволені Ви тим, як зараз працює Верховна Рада?

Повністю  задоволений

2.3

Переважно задоволений

12.1

Переважно не задоволений

33.3

Зовсім не задоволений

44

ВАЖКО СКАЗАТИ

8.3

 

Тривалий час Верховну Раду блокувала опозиція, домагаючись персонального голосування. Як Ви до цього ставитеся?

Позитивно – треба домагатися виконання депутатами вимог Конституції

43.3

Негативно – є більш важливі справи

31.5

Мені це байдуже

12.2

ВАЖКО СКАЗАТИ

7.6

Я ВЗАГАЛІ НЕ СТЕЖУ ЗА ТИМ, ЩО ДІЄТЬСЯ У ВЕРХОВНІЙ РАДІ 

5.4

 

Ситуація у Верховній Раді конфліктна і, очевидно, ці конфлікти продовжуватимуться.  Як повинна поводитися партія, за яку Ви проголосували?

Будь-що стояти на своєму, не йдучи на компроміси  

21.5

Потрібно шукати компроміс, щоб ухвалювати рішення

44

Якщо у Верховній Раді є більшість, то вона й повинна ухвалювати закони  та відповідати за них

13.8

ВАЖКО СКАЗАТИ

9.5

Я ВЗАГАЛІ НЕ ГОЛОСУВАВ

11.2

Як Ви вважаєте, від кого в першу чергу залежить діяльність Верховної Ради?

Від виборців, які її обирали 

15.9

Від фінансово-олігархічних груп

29.9

Від Президента

39.1

Інше

2

ВАЖКО СКАЗАТИ

13.2

 

Як Ви ставитеся до того, що у складі Верховної Ради України значна частина народних депутатів – бізнесмени або наближені до олігархів?

Позитивно

5

Нейтрально

19.6

Негативно

60.7

Байдуже

9.5

ВАЖКО СКАЗАТИ  

5.3

 

Яке з тверджень про депутатів-бізнесменів найближче до Вашої думки?

Бізнесмени у Верховній Раді потрібні, бо вони найкраще розуміють потреби розвитку економіки

5.5

Бізнесмени у Верховній Раді відстоюють власні бізнесові інтереси, а не інтереси країни  

58.9

Бізнесмени у Верховній Раді мають кращі можливості допомагати людям, які того потребують

5.6

Насправді бізнесмени у Верховній Раді різні – одні відстоюють власні інтереси, інші – інтереси країни та виборців

20.3

Інше

0.6

ВАЖКО СКАЗАТИ    

9.1

 

Як Ви вважаєте, де партії та кандидати беруть кошти на виборчу кампанію? (Зазначте усі джерела, які, на Вашу думку, були задіяні). МОЖЛИВО ДЕКІЛЬКА ВАРІАНТІВ ВІДПОВІДІ.

Їхні власні кошти та кошти членів їхніх родини

12.6

Гроші олігархів

48.2

Гроші держави, які використовувались у виборчій кампанії

52.1

Внески громадян, що їх підтримують.

12.8

Інше

1.3

ВАЖКО СКАЗАТИ

13

 

Чи Ви робили коли-небудь внески до виборчого фонду партії або кандидата?

 1. Так

3

 1. Ні

95.6

 1. ВАЖКО СКАЗАТИ/ВІДМОВА ВІДПОВІДАТИ

1.4

 

За яких обставин Ви могли б зробити внесок до виборчого фонду партії/кандидата, що Вам подобається? МОЖЛИВО ДЕКІЛЬКА ВАРІАНТІВ ВІДПОВІДІ.

За будь-яких умов, якщо мені подобається партія чи кандидат

4.5

Не зробив би внеску за жодних умов

70.6

Якби мав можливість простежити за надходженням і використанням коштів виборчого фонду

12.2

Якби я був впевнений, що у разі обрання кандидата отримаю у відповідь якусь послугу

4.9

Інше

0.5

ВАЖКО СКАЗАТИ

8.7

 

Якби Ви знали про джерела надходження коштів на виборчу кампанію партій/кандидатів, чи могло б це вплинути на ваше рішення щодо підтримки тієї чи іншої партії/кандидата?

Так, й істотно

13.8

Певний вплив на вибір це мало б, але не вирішальний

30.1

Ні, це не вплинуло б

37.9

ВАЖКО СКАЗАТИ

18.2

 

Чи стежите Ви за діяльністю Верховної Ради?

Так, постійно

17

Час від часу

35.9

Іноді

25.4

Зовсім не слідкую

21.7

 

 

Якщо Ви стежите за діяльністю Верховної Ради, то з яких джерел Ви про це дізнаєтеся?  МОЖЛИВО ДЕКІЛЬКА ВАРІАНТІВ ВІДПОВІДІ.

Дивлюсь телеканал «Рада»

12.1

З новин державних телеканалів (УТ-1, місцеві державні телеканали)

76.5

З новин комерційних телеканалів

33.7

З радіопередач

21.9

На сайті Верховної Ради

1.6

Зі сторінок Facebook, Twitter та ін. Верховної Ради

2

З газети «Голос України»

2.7

З різних газет

31

З Інтернет-сайтів

10.7

З розмов із людьми

27.3

Інше

0.3

 

Чи користувалися Ви хоч іноді веб-сайтом Верховної Ради?

Не знаю взагалі, що такий є 

18.1

Не користувався ніколи

47.7

Користуюся час від часу

5.4

Так, користуюся постійно

0.6

Я взагалі не користуюся Інтернетом

28.1

 

Чи знаєте Ви, який кандидат-мажоритарник виграв вибори у Вашому окрузі та став депутатом парламенту нового скликання?

Так, знаю

48.7

Ні, не знаю

50.9

Депутат у нашому окрузі й досі не обраний

0.4

 

Чи знаєте Ви, в яку фракцію входить  депутат від вашого округу?

Так

39.6

Ні

60.4

 

Чи знаєте Ви, у якому комітеті працює депутат від вашого округу?

Так

17.5

Ні

82.5

 

Чи знаєте Ви, як саме можна зв’язатися з депутатом  від Вашого округу?

Ні, не знаю

80.5

Так, знаю

18.6

Знаю, і вже зв’язувався

0.9

 

Якщо Ви вже зв’язувалися з Вашим депутатом, то як саме? МОЖЛИВО ДЕКІЛЬКА ВАРІАНТІВ ВІДПОВІДІ.

Написав звичайного листа

10.5

Написав листа електронною поштою

5.3

Подзвонив по телефону

26.3

Зустрічався у його приймальні у нашому окрузі

57.9

Спеціально, щоб зустрітися,  приїздив у Київ

0

Інше

10.5

 

Що більш важливо для депутата, який був обраний в окрузі? (одна відповідь) 

 

Грудень-2012

Березень-2013

Ухвалювати закони

20.2

19.3

Займатися справами свого округу

45.3

53.1

Допомагати конкретним людям в своєму окрузі

27.8

21.1

ВАЖКО СКАЗАТИ

6.8

6.5

 

Як Ви вважаєте, новообрана Верховна Рада допрацює увесь належний термін  (до листопада 2017 року) чи відбудуться дострокові вибори?

 

Грудень-2012

Березень-2013

Вважаю, що новообрана Верховна Рада допрацює свій термін до кінця

50.3

35.0

Вважаю, що відбудуться дострокові вибори

17.2

27.7

ВАЖКО СКАЗАТИ

32.5

37.3

 

 Якби в Україні відбулися дострокові президентські вибори, за кого б Ви проголосували?

 

Грудень-2012

Березень-2013

Анатолій Гриценко

1,5

1.4

Віталій Кличко

11,7

14.4

Наталя Королевська

0,7

0.6

Петро Симоненко

6,2

5

Юлія Тимошенко

13,1

11.4

Олег Тягнибок 

5,2

5.4

Віктор Янукович

22,9

21.2

Арсеній Яценюк

7,7

7.1

Інший

1,4

0.7

ВАЖКО СКАЗАТИ

18,2

17.3

У ВИБОРАХ УЧАСТІ НЕ БРАТИМУ

11,5

15.4

 

А якщо так станеться, що Юлія Тимошенко не братиме участі у виборах, за кого б тоді Ви  проголосували?

 1.  

Грудень-2012

Березень-2013

 1. Анатолій Гриценко

2,4

1.7

 1. Віталій Кличко

13,1

15.6

 1. Наталя Королевська

0,9

0.9

 1. Петро Симоненко

6,0

5.2

 1. Олег Тягнибок 

6,5

6.7

 1. Віктор Янукович

22,7

21.2

 1. Арсеній Яценюк

14,0

12.4

 1. Інший

1,3

0.8

 1. ВАЖКО СКАЗАТИ

21,1

19.1

 1. У ВИБОРАХ УЧАСТІ НЕ БРАТИМУ

12,1

16.3

 

Якщо у другий тур президентських виборів вийдуть Віктор Янукович та Юлія Тимошенко, за кого б Ви проголосували?

Юлія Тимошенко

29.4

Віктор Янукович

28.6

НЕ БРАВ БИ УЧАСТІ У ГОЛОСУВАННІ

26.1

ВАЖКО СКАЗАТИ

15.9

 

Якщо у другий тур президентських виборів вийдуть Віктор Янукович та Арсеній Яценюк,  за кого б Ви проголосували?

Арсеній Яценюк

33.7

Віктор Янукович

28.1

НЕ БРАВ БИ УЧАСТІ У ГОЛОСУВАННІ

24

ВАЖКО СКАЗАТИ

14.2

 

Якщо у другий тур президентських виборів вийдуть Віктор Янукович та Віталій Кличко,  за кого б Ви проголосували?

Віталій Кличко 

39.3

Віктор Янукович

25.7

НЕ БРАВ БИ УЧАСТІ У ГОЛОСУВАННІ

20.8

ВАЖКО СКАЗАТИ

14.2

 

Якщо у другий тур президентських виборів вийдуть Віктор Янукович та Олег Тягнибок,  за кого б Ви проголосували?

Олег Тягнибок 

26.1

Віктора Януковича

29.4

НЕ БРАВ БИ УЧАСТІ У ГОЛОСУВАННІ

25.9

ВАЖКО СКАЗАТИ

18.6

 

Як би Ви в цілому оцінили політичну ситуацію в Україні?

Благополучна

1.3

Спокійна

17.7

Напружена

57.1

Критична, вибухова

16.7

ВАЖКО СКАЗАТИ

7.2

 

Яке з наведених суджень найбільше відповідає Вашій теперішній ситуації?

Все йде непогано і можна жити

7.5

Жити важко, але можна терпіти

51.9

Терпіти нинішнє становище вже неможливо

35.2

ВАЖКО ВІДПОВІСТИ

5.3

 

Як Ви вважаєте, чи можливі найближчим часом у Вашому місті (селі) масові виступи протесту у разі погіршення життя чи на захист своїх прав?

Так, впевнений, що вони будуть

5.8

Імовірно, що так

19.2

Малоймовірно

40

Ні, не буде

23.5

ВАЖКО СКАЗАТИ

11.5

 

Якщо такі мітинги та демонстрації відбудуться, чи візьмете Ви в них участь?

Обов’язково

10.4

Скоріше за все, так

18.1

Скоріше за все, ні

20.3

Точно ні

39

ВАЖКО СКАЗАТИ

12.1

 

Експерти про 100 днів Верховної Ради

Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва з 7 по 13 березня 2013 року провів опитування експертів  «100 днів Парламенту». Усього було опитано 40 експертів.

 

 • Більшість експертів зовсім не задоволені тим, як зараз працює Верховна Рада.
 • Позитивними знаковими подіями у перші 100 днів діяльності новообраної Верховної Ради експерти зазначили вимогу персонального голосування та ухвалення Заяви ВРУ про євроінтеграційні наміри України. Негативними знаковими подіями експерти назвали  позбавлення окремих депутатів депутатських мандатів та кадрові призначення без персонального голосування всупереч Конституції. Подією, що має як плюси, так і мінуси,  на думку експертів, стало блокування роботи Верховної Ради.
 • Більшість експертів вважає, що перші 100 днів парламенту занесли собі в актив  Всеукраїнське об’єднання «Свобода»  та партія «УДАР Віталія Кличка», а Партія регіонів та Комуністична партія України – в пасив.
 • Більшість  експертів ставляться до блокування ВР переважно позитивно, але сприймають це лише як крайній захід, коли вичерпано усі можливості досягнення компромісу.
 • На думку більшості експертів,  блокування роботи парламенту стане  постійною практикою.
 • Експерти вважають, що рівень дотримання принципу персонального голосування зросте після ухвалення змін до регламенту, однак практика «кнопкодавства» збережеться.
 • Експерти вважають позбавлення депутатів мандатів через рішення суду руйнуванням парламентаризму в Україні.
 • Думки експертів стосовно впливу мажоритарної складової виборчої системи на якість складу нового скликання парламенту поділилися майже навпіл: частина експертів вважає, що мажоритарна складова має позитивний вплив,  а частина – як позитивний, так і негативний.
 • Більшість експертів вважає, що мажоритарні депутати відіграють роль  латентних представників   влади, завдяки яким формується провладна більшість у парламенті.
 • Серед експертів переважає думка, що Верховна Рада не допрацює належний термін і  що відбудуться дострокові вибори.
 • Експерти оцінили діяльність нового парламенту за перші 100 днів за 10-бальною шкалою в 2,9 бала (де 0 – дуже погано, а 10 – дуже добре), а його прогнозованість – у  3,5 бала (де 0 – дуже низький, а 10 – дуже високий).

Анкета

 1. Чи задоволені Ви тим, як зараз працює Верховна Рада?

так, повністю  задоволений

1 експерт

переважно задоволений

6 експертів

переважно не задоволений

9 експертів

зовсім не задоволений

22 експерти

важко сказати

2 експерти

 

 1. Які три події  були найбільш знаковими у перші 100 днів діяльності новообраної Верховної Ради? (позначте, чи були вони позитивними «+», негативними «–«чи мали як позитивне, так і негативне значення («+/)

Позитивні «+»

Вимоги персонального голосування

16 згадок

Ухвалення Заяви ВРУ про євроінтеграційні наміри України

9 згадок

Блокування парламенту

6 згадок

Показове «покарання» «тушок»  Табалових

4 згадки

Відносна єдність і значно більша, ніж у попередніх скликаннях, дієвість опозиції

2 згадки

Н­­­­ездатність з першого разу затвердити кандидатуру на посаду Голови НБУ

2 згадки

Обрання керівництва ВР

1 згадка

 

Негативні «-»

Позбавлення окремих депутатів депутатських мандатів

18 згадок

Кадрові призначення без персонального голосування всупереч Конституції

8 згадок

Блокування законодавчої роботи парламенту

7 згадок

Відмова «більшості» від вжиття заходів для забезпечення персонального голосування

3 згадки

Побиття і переслідування «тушок»

2 згадки

Безпомічність парламентарів з опозиції

2 згадки

Велика кількість популістських законопроектів від ВО «Свободи»

2 згадки

Інше

5 згадок

Як позитивні, так і негативні «+/-»

Блокування роботи Верховної Ради

9 згадок

Згода на призначення М. Азарова

3 згадки

Створення парламентської більшості

2 згадки

Позбавлення окремих депутатів депутатських мандатів

2 згадки

Актуалізація питання персонального голосування

2 згадки

Інше

2 згадки

Один експерт вказав, що жодна подія знаковою не була.

 

 1. Яка з політичних сил може занести перші 100 днів парламенту собі в актив (можливо кілька відповідей):

Партія регіонів

7 згадок

ВО «Батьківщина»

9 згадок

«УДАР Віталія Кличка»

33 згадки

ВО «Свобода»

34 згадки

Комуністична партія України

0 згадок

Позафракційні депутати

2 згадки

Ніхто

2 згадки

Важко сказати

0 згадок

 

 1. Яка з політичних сил змушена занести перші 100 днів парламенту собі в пасив (можливо кілька відповідей):

Партія регіонів

25 згадок

ВО «Батьківщина»

15 згадок

«УДАР Віталія Кличка»

2 згадки

ВО «Свобода»

1 згадка

Комуністична партія України

21 згадка

Позафракційні депутати

8 згадок

Ніхто

2 згадки

Важко сказати

4 згадки

 

 1. Тривалий час Верховну Раду блокувала і зараз блокує опозиція. Як Ви до цього ставитеся?

Цілком позитивно – в опозиції просто немає інших можливостей домагатися своїх цілей 

10 експертів

Переважно позитивно, але лише як крайній захід, вичерпано усі можливості досягнення компромісу 

20 експертів

Переважно негативно – насправді блокування непродуктивне і не веде до якихось рішень

7 експертів

Повністю негативно, бо це руйнує парламентаризм взагалі

2 експерти

важко сказати

1 експерт

 

 1. Як на Вашу думку, чи забезпечать ухвалені зміни до регламенту дотримання депутатами принципу особистого голосування:

Так, усі депутати голосуватимуть особисто

6 експертів 

Рівень дотримання принципу персонального голосування зросте, однак практика «кнопкодавства» збережеться

31 експерт

Жодного впливу на спосіб голосування депутатів зміни до регламенту не матимуть

0 експертів 

Важко сказати

3 експерти

                  

 1. Чи варто очікувати нових блокувань роботи парламенту?

Так, блокування будуть  постійною практикою у парламенті

27 експертів 

Можливо, блокування будуть застосовуватися час від часу

10 експертів 

Ні, ані більшість,  ані опозиція більше до блокування не вдаватимуться

1 експерт

Важко сказати

2 експерти

 

 1. Як Ви ставитеся до позбавлення депутатів мандатів через рішення суду? (можна обрати кілька відповідей)

Вважаю, що це – позитивне явище, яке призведе до очищення парламенту від порушників законодавства

2 згадки

Вважаю це цілком нормальним, бо суд ухвалює рішення на певних законних підставах  

2 згадки

Вважаю, що в наших умовах це спосіб позбавитися від неугодних депутатів і залякати інших

16 згадок

Вважаю це руйнуванням парламентаризму в Україні

22 згадки

Позитивне явище – якби був незалежний суд

6 згадок

Важко сказати

0 згадок

 

 1. Як вплинула мажоритарна складова виборчої системи на якість складу нового скликання парламенту?

Цілком  позитивно

1 експерт

Скоріше позитивно

18 експертів 

Як позитивно, так і негативно

12 експертів 

Скоріше негативно

3 експерти

Абсолютно негативно

6 експертів

Важко сказати

0 експертів 

 

 1. Яку роль  у Верховній Раді відіграють мажоритарні депутати? (Оберіть всі прийнятні варіанти)

Не відповів 1 експерт

Роль самостійних депутатів, що представляють інтереси своїх виборців

2 згадки

Роль самостійних депутатів, що представляють власні  бізнес-інтереси

19 згадок

Роль  «золотої акції», ситуативних   прихильників тієї чи іншої фракції, які  голосують відповідно до інтересів своїх виборців

2 згадки

Роль «золотої акції», ситуативних   прихильників тієї чи іншої фракції в залежності від результатів кулуарних переговорів

19 згадок

Роль  латентних представників   влади, завдяки яким формується провладна більшість у парламенті

26 згадок

Роль латентних представників різних парламентських  партій

13 згадок

Інше

0 згадок

 

 1. Як Ви вважаєте, новообрана Верховна Рада допрацює увесь належний термін  (до листопада 2017 року) чи відбудуться дострокові вибори? 

Вважаю, що новообрана Верховна Рада допрацює свій термін до кінця

5 експертів

Вважаю, що відбудуться дострокові вибори

19 експертів

Важко сказати

 1. експертів

 

12Як Ви оцінюєте діяльність нового парламенту за перші 100 днів?

Середній бал 2,8

0- дуже погано

3 експерти

1

2 експерти

2

17 експертів

3

10 експертів

4

2 експерти

5

1 експерт

6

3 експерти

7

1 експерт

8

1 експерт

9

0 експертів

10 - дуже добре

0 експертів

 

 1. Як Ви оцінюєте рівень прогнозованості парламенту на 2013 рік?

Два експерти зазначили, що їм важко оцінити рівень прогнозованості парламенту на 2013 рік.

Середній бал 3,5

0 - дуже низький

1 експерт

1

3 експерти

2

5 експертів

3

14 експертів

4

7 експертів

5

4 експерти

6

1 експерт

7

1 експерт

8

2 експерти

9

0 експертів

10 - дуже високий

0 експертів

 

Список опитаних експертів

 1. Андрусів Віктор
 2. Антипович Олексій
 3. Беліцер Наталія
 4. Вишняк Олександр
 5. Вінніков Олександр
 6. Гарань Олексій
 7. Гончар Михайло
 8. Гонюкова Лілія
 9. Жовніренко Павло
 10. Захаров Євген
 11. Золкіна Марія
 12. Квіт Сергій
 13. Кисельов Сергій
 14. Когут Ігор
 15. Конончук Світлана
 16. Котигоренко Віктор
 17. Ляпін Дмитро
 18. Лячинський Cтаніслав
 19. Ляшенко Олексій
 20. Макеєв Сергій
 21. Міщенко Михайло
 22. Моісеєва Валерія
 23. Палій Олександр
 24. Полуйко Василь
 25. Потєхін Олександр
 26. Радченко Євген
 27. Рибаченко Віктор
 28. Рибачук Олег
 29. Сидорчук Олексій
 30. Стоякін Василь
 31. Тищенко Юлія
 32. Ткачук Анатолій
 33. Тодоров Ігор
 34. Толкачов Олексій
 35. Фесенко Володимир
 36. Чалий Валерій
 37. Черненко Олександр
 38. Шлінчак Віктор
 39. Якименко Юрій
 40. Якушик Валентин
 41.  

 

Автор: admin от 14.03.2013
Оценка: 

  


Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на vibori.co.ua. |


 

CMS Status-X