Русский Выберите язык  Выберите язык

Главная / Выборы 2012: за кого и почему намерены проголосовать избиратели?

Выборы 2012: за кого и почему намерены проголосовать избиратели?

Загальнонаціональне дослідження громадської думки  населення України було проведене Фондом «Демократичні ініціативи» спільно з  Київським міжнародним інститутом соціології з 18 вересня по 4 жовтня 2012 року.  Опитування проводилося в 111 населених пунктах (PSU) у всіх областях України та в Автономній Республіці Крим за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення України. Усього було опитано 2043 респонденти. Похибка вибірки не перевищує 2.2%.
Опитування здійснено за фінансової підтримки  програми МАТРА  Посольства Нідерландів в Україні.
  • У парламентських виборах готовність взяти участь висловили 77% українців: 57% –  «обов’язково» і ще 21% – «скоріше за все». Порівняно з серпнем істотно – на 17% – зросла кількість виборців, які впевнені у своїй участі у виборах. Готовність взяти участь у виборах різна у різних регіонах: вища – у Західному та Центральному регіонах, де лише 11% і 13% відповіли, що не братимуть участі у виборах, нижча – у Південному де Східному регіонах,  де не збираються брати участі у виборах, відповідно, 24% і 23% громадян. 
  • Якби вибори до Верховної Ради відбулися  наприкінці вересня,  5%-й бар’єр здолали  б:  Партія регіонів  – 23.3%,  Партія «УДАР» Віталія Кличка  – 16.0%,  ВО «Батьківщина»  – 15.1%,  Комуністична партія України – 10.1%. Вперше досягло  межі  виборчого бар’єру ВО Свобода» (5.1%).  Істотно зросла кількість тих, хто не визначився із вибором – до 24%, що може бути пов’язано з тим, що виборцям вперше був пред’явлений бюлетень у тому вигляді, який буде під час виборів (з 22 партій, з усіма першими п’ятірками). Як і раніше, більше тих, хто не визначився з вибором,  у Східному (29%%) та Центральному (29%) регіонах,   менше – у Південному (18%) та Західному регіонах (19%).  Усі відсотки вирахувано у відношенні до тих, хто висловив готовність узяти участь у голосуванні.
  • Існують істотні регіональні відмінності у підтримці різних політичних сил. Партію «Батьківщина» найбільше підтримують у Західному  (25%) та Центральному (20%) регіонах і значно  менше – на Півдні (7%) та Сході (4%). Так само і Партія «УДАР» – що далі на захід, то вище підтримка: 24% – у Західному регіоні, 18% – у Центральному, 12% – у Південному і 7% – у Східному. Партія регіонів, навпаки, має найбільшу підтримку на Півдні (41%) та Сході (36%), а у Центрі (15%) та на Заході (7%) цю партію підтримують менше.  Комуністична партія зараз долає виборчий бар’єр в усіх регіонах, крім Західного (2%): у Центральному регіоні вона набирає 7.5%, на Півдні – 15%, на Сході – 19%.  ГО «Свобода»  долає виборчий бар’єр на Заході (12.%) і вперше – у Центрі (5%).    Усі відсотки вирахувано у відношенні до тих, хто висловив готовність узяти участь у голосуванні.
  • Істотні вікові особливості мають електорат Комуністичної партії, яка набирає 3% у віковій групі до 30 років, 6% – у віковій групі 30–44 роки, 9% – серед виборців віком 45–59 років і 19% – серед тих, кому понад 60 років. Партія «УДАР», навпаки,  має значно вищу підтримку серед молодого електорату: 27% серед виборців молодше 30 років (і тут вона є лідером), 18% у віковій групі 30–44 роки, 16 – у групі 45–59 років і лише 7% серед виборців, старших за 60 років. «Батьківщину» більше підтримують виборці віком 45 років і старше (18–17%) і дещо менше – у віці 18–29 років (12%) і 30–44 роки (13%). Усі відсотки вирахувано у відношенні до тих, хто висловив готовність узяти участь у голосуванні.
  • Порівняно з серпнем зросла впевненість виборців у своєму виборі – 53% виборців   не збираються змінювати свій вибір (у серпні – 43%): 78%  виборців Комуністичної партії (було 67%), 77% виборців   Партії регіонів (було 60%), 69% ВО «Батьківщина» (було 59%), 70% ГО «Свобода» (було 49%), 61% партії «УДАР» (було 38%).
  • Головними чинниками вибору партії є програма, ідеї, пропозиції (37%) та лідери партій (26%).  Існують певні відмінності у мотивації голосування за різні політичні сили. Так, вже стабільною є вирішальна орієнтація на лідера у виборців «УДАРу»  Кличка  (67%), проте за останній місяць зросла вагомість програми та пропозицій (41%, у серпні – 29%). Цікаво, що схожою виявилася мотивація виборців таких різних партій, як КПУ та ВО «Свобода»:  виборцям КПУ найбільше подобається програма їхньої партії (64%) та те, що ця партія виражає їхні інтереси (50%). Так само вважають і виборці ВО «Свобода»: орієнтація на програму (64%) та на те, що партія виражає їхні інтереси (35%). Істотно змінилася мотивація вибору у виборців ОО «Батьківщина»: у червні явно переважала орієнтація на лідера (51%), у серпні така мотивація ще дещо переважала (38%), а у вересні лише 12% виборців цієї політичної сили орієнтувалися при своєму виборі на лідерів, переважати стала мотивація на програму та пропозиції (34%) та на те, що ця партія виражає їхні інтереси (32%).    Відрізняється від решти мотивація виборців Партії регіонів: 46% орієнтуються на програму та пропозиції цієї партії, 25%  обирають її через те, що вона має шанси на успіх, 21% голосуватимуть за неї, бо робили так і на попередніх парламентських виборах.
  • Більшість виборців (61%) голосують за певну партію тому, що вона їм подобається, проте 23% голосують за певну партію для того, щоб до влади не прийшли політики протилежного політичного табору (найбільше таких виборців серед прихильників ОО «Батьківщина – 35%).
  • Порівняно з попередніми парламентськими виборами 2007 року зменшилася кількість тих, хто у своєму виборі орієнтується на «кольори» партій: якщо у липні 2007 року готові були підтримати партію з «помаранчевого» табору 29%, то у вересні 2012  р. – 20%, за партію з «біло-блакитного» табору на попередніх виборах готові були проголосувати 34%, зараз – 25%, натомість зріс відсоток тих, для кого цей поділ не має значення (з 19% до 24%) та тих, хто хотів би проголосувати за партію, яка не належить ні до «помаранчевих», ні до «біло-блакитних» (з 4% до 16%).
  • Ті, хто хотів би на цих виборах підтримати партію з «помаранчевого» табору, найбільше ладні віддати голос за ОО «Батьківщина» (53%), частина – за «УДАР» (14%) та ОО «Свобода» (9%), 14% не визначилися, яка саме партія відповідає «помаранчевому» кольору.  Для  тих виборців, які хочуть підтримати партію з «біло-блакитного» табору,  вибір однозначний: Партія регіонів (77%) і ще 8% – Комуністична партія, не визначилися 10%. Серед тих, хто хотів би підтримати партію, яка не належить ні до «помаранчевих», ні до «біло-блакитних», лідерство має партія «УДАР» – серед «нейтралів» за неї ладні проголосувати 33%, 22% – за КПУ, 6% – за ОО «Батьківщина», 2% – за Партію регіонів і ще 19% «нейтралів» не визначилися.
  •  При виборі партії найбільш вагомою для населення є наступна інформація: пропозиції партій щодо важливих для людей проблем (важливо і дуже важливо для 93% населення), минула діяльність партії та її представників (важливо і дуже важливо для 82%), з якими партіями ця партія буде об’єднуватися у майбутньому (важливо і дуже важливо для 80%), склад першої п’ятірки партії (важливо і дуже важливо для 70%), увесь список партії (важливо і дуже важливо для 60%), за владу ця партія чи проти владі (важливо і дуже важливо для 71%), фінансові декларації кандидатів (важливо і дуже важливо для 54%). Не є важливою для більшості населення інформація про приватне життя кандидатів (важливо – для 39%, не важливо – для 55%) та відомості, які компрометують кандидатів у списку (важливо – для 40%, не важливо – для 51%). 
  • У другій половині вересні, майже за місяць до дня виборів, знали про те, що половина депутатів обиратимуться у мажоритарних округах, 55% тих, хто збирається брати участь у виборах, ще 24% «щось про це чули», а 18% не знали про це взагалі. 
  • Серед тих, хто збирається іти на вибори, наприкінці вересня знали усіх кандидатів на окрузі  6%, багатьох – 13%, кількох головних – 31%, лише одного, за якого голосуватимуть – 11%, не знають нікого – 34% тих, хто братиме участь у виборах.
  • Лише 12% населення вважає, що виборча кампанія на округах ведеться дуже активно і конкурентно, 27% відповіли, що активно працює лише декілька кандидатів, у 12% – на окрузі активно працює лише один кандидат, а 30% вважають, що у них на окрузі ніхто активно не працює.
  • Вже остаточно визначилися з голосуванням по своєму виборчому округу 29% виборців, ще 17% загалом визначилися, але їхнє рішення не остаточне, а 45% виборців не визначилися взагалі. Найбільша міра визначеності у голосуванні за мажоритарними округами – у виборців Партії регіонів (46% визначилися остаточно), найменша – 6% – серед тих, хто не визначився з голосуванням за партію.
  • Серед тих, хто визначився із голосуванням за кандидата по мажоритарному округу, найбільше важила партійна належність кандидата (32%), ще вагомими чинниками були можливість у майбутньому вирішувати проблеми округу (17%) та особистість кандидата (15%). Значна частина виборців – 34% – взагалі не змогли визначити, чому саме вони обрали того чи іншого кандидата. 
  • Лише 18% населення зазначили, що той кандидат, за якого вони ладні проголосувати, працював на окрузі вже кілька років (найбільше таких виявилося серед виборців Партії регіонів – 32%). Ще 8.5% населення зазначили, що обраний кандидат почав працювати на окрузі з цього року, але до початку виборчої кампанії, 12% – з початком виборчої кампанії, 12% зазначили, що обраний ними кандидат не працював і не працює на окрузі (найбільше таких виявилося серед виборців ОО «Свобода»), а майже половина населення – 49% – взагалі нічого про активність депутатів на  окрузі сказати не змогли. 
  • Не продаватимуть свій голос на виборах 83% населення (у квітні було 73%). Готові продати свій голос на виборах 11.5% населення (1.5% – за будь-яку суму, 5% – якщо сума влаштовуватиме і ще 5% – якщо заплатить той кандидат чи партія, за яку у будь-якому разі збиралися голосувати). Водночас однозначно засуджують продаж голосів 53%, ще 32% загалом ставляться до цього негативно, але з розумінням – «усякі у людей бувають ситуації», а 10% ставляться до продажу голосів позитивно, як до «способу людям дещо заробити».
  • Ті, хто виявився готовим продати свій голос за гроші, у більшості не змогли визначити, за яку саме суму. Водночас виявилася закономірність залежно від віку: чим молодші  респонденти, тим більше серед них готових продати свій голос (16% серед наймолодших, віком до 30 років і 8% серед найстарших, віком понад 60 років) і тим дорожче вони схильні правити за свій голос (понад 500 гривень – 32% серед молодих, готових продати свій голос і 15% серед найстарших).
  • Майже 10% населення зазначили, що на їхніх округах кандидати роздавали продуктові пайки та інші подарунки.  Особливо виділяється столиця, де 40% киян зазначили, що такі «подарунки» від кандидатів мали місце. Ставляться до цього позитивно і готові  проголосувати за такого кандидата 5.5% населення (найбільше  серед Партії регіонів – 9%), ще 32% ставляться до цього нейтрально – допомогу візьмуть, але на їхнє голосування це не вплине, а більше половини населення – 53% – ставляться до подібної «допомоги» негативно, розцінюючи це як підкуп. Ці виборці і допомогу не візьмуть, і за цього кандидата не голосуватимуть.
 
 
Громадська думка населення України: вибори-2012, вересень 
 
 
Загальнонаціональне дослідження громадської думки  населення України було проведене Фондом «Демократичні ініціативи» спільно з  Київським міжнародним інститутом соціології з 18 вересня по 4 жовтня 2012 року.  Опитування проводилося в 111 населених пунктах (PSU) у всіх областях України та в автономній республіці Крим за квотною вибіркою, що репа презентує доросле населення України. Усього було опитано 2043 респонденти. Похибка вибірки не перевищує 2.2%.
 
Чи збираєтеся Ви взяти участь у виборах до Верховної Ради, які мають відбутися
28 жовтня 2012 року?
 
  Квітень-2012 Cерпень 2012 Вересень-2012
Безумовно, так 43,1 39.1 56.7
Скоріше, так 34,5 35.5 21.3
Скоріше, ні 8,0 6.5 3.8
Точно, ні 9,4 9.6 13.9
ВАЖКО СКАЗАТИ 5,1 9.2 4.3

 

Якщо Ви не збираєтесь брати участь у виборах, то чому? Оберіть, будь ласка, не більше двох причин. НЕ БІЛЬШЕ ДВОХ ВАРІАНТІВ ВІДПОВІДІ

 
  Квітень-2012 Вересень-2012
У мене не буде такої можливості (проживаю не за місцем реєстрації, у день голосування буду зайнятий тощо) 2,9 8.8
Мені байдужі ці вибори, бо моє життя від них аж ніяк не залежить 13,8 20.4
Я не бачу жодного кандидата чи партію, за яких було б варто голосувати 39,0 30.7
Вибори нічого не змінять, бо Верховна Рада насправді нічого не вирішує 18,7 19.1
Мене взагалі не цікавить політика 19,1 16.3
Не вірю, що вибори будуть проведені чесно 21,7 25.4
Інше 3,2 5.3
ВАЖКО СКАЗАТИ 4,5 4.1
 
 
 

Якщо Ви збираєтеся брати участь у виборах, то чому? Оберіть, будь ласка, не більше двох причин. НЕ БІЛЬШЕ ДВОХ ВАРІАНТІВ ВІДПОВІДІ

 
  Квітень-2012 Вересень-2012
Участь у виборах – обов'язок кожного громадянина 45,2 57.2
Я звик до участі у виборах 18,3 18
Серед кандидатів та партій є ті, яких мені хотілося б підтримати 22,1 17.3
Участь у виборах – це можливість вплинути на ситуацію у моєму місті (селі) 10,7 14
Не хочу, щоб моїм голосом скористався хтось інший 33,8 26
Мені цікаво узяти участь у цих «змаганнях» – хто переможе? 4,4 2.9
Інше 0,0 0.5
ВАЖКО СКАЗАТИ 1,1 2.1
 
 
Якщо Ви братимете участь у голосуванні, то за яку партію проголосуєте?
 (% до тих, хто має намір взяти участь у виборах)
Партії    
1. Політична партія Українська платформа «Собор» Капранов Віталій Віталійович, Капранов Дмитро Віталійович, Огризко Володимир Станіславович 0.3
2. Соціалістична партія України Устенко Петро Іванович, Бондар Наталія Володимирівна, Григор’єв Олександр Сергійович, Беляєва Ляля Георгіївна 0.2
3. Комуністична партія України Симоненко Петро Миколайович, Цибенко Петро Степанович, Спіріна Ірина Дмитрівна, Кілінкаров Спірідон Павлович 10.1
4. Політичне об’єднання «Рідна Вітчизна» Матієшин Іван Семенович, Мицканюк Іван Петрович, Килинч Алі, Козлова Тетяна Микитівна 0.3
5. Партія «Руський блок» Басов Геннадій Анатолійович, Білоцерковська Наталя Михайлівна, Проваторов Сергій Германович, Більчак Марія Василівна 0.1
6. Партія Наталії Королевської – «Україна – Вперед!» Королевська Наталія Юріївна, Шевченко Андрій Миколайович, Ступка Остап Богданович, Васько Роман Володимирович 2.1
7. Політична партія ВО «Громада» Лазаренко Іван Іванович, Ляшенко Валентина Петрівна, Філяк Юрій Васильович, Орлова Вікторія Михайлівна 0.2
8. Політична партія Українська Національна Асамблея Шухевич Юрій-Богдан Романович, Мазур Ігор Петрович, Березюк Олег Валерійович, Оліфіренко Михайло Іванович 0.1
9. Ліберальна партія України Циганко Петро Степанович, Бойко Юлій Ігорович, Поліщук Володимир Петрович 0.1
10. Політична партія «Нова політика» Семиноженко Володимир Петрович, Малярчук Анатолій Климович, Коцемир Віктор Францович 0.0
11. Політична партія Всеукраїнське об’єднання «Свобода» Тягнибок Олег Ярославович, Бенюк Богдан Михайлович, Мохник Андрій Володимирович, Мірошниченко Ігор Михайлович 5.1
12. Українська партія «Зелена планета» Орєхов Сергій Миколайович, Цибух Валерій Іванович, Мірута Ольга Анатоліївна, Нікітенко Володимир Павлович 0.1
13. Партія Пенсіонерів України Усенко Антон Володимирович, Єдаков Юрій Іванович, Погосов Едуард Аркадійович, Дубовий Павло Павлович 0.2
14. Політична партія «Наша Україна» Ющенко Віктор Андрійович, Костенко Юрій Іванович, Івченко Олексій Григорович, Ванникова Ірина Валеріївна 1.3
15. Політична партія «Зелені» Прогнімак Олександр Володимирович, Мещеряк Аліна Олегівна, Джеджула Андрій Володимирович, Вовк Ольга Василівна 0.1
16. Партія Зелених України Москаль Денис Денисович, Курикін Сергій Іванович, Кондратюк Тетяна Вікторівна 0.3
17. Політична партія «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка» Кличко Віталій Володимирович, Матіос Марія Василівна, Наливайченко Валентин Олександрович, Продан Оксана Петрівна 16.0
18. Політична партія «Україна майбутнього» Олійник Святослав Васильович, Шилова Дарія Леонідівна, Жуков Сергій Вікторович, Заклецька-Бурак Анна Анатоліївна 0.1
19. Політична партія Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Яценюк Арсеній Петрович, Гриценко Анатолій Степанович, Турчинов Олександр Валентинович, Кириленко В’ячеслав Анатолійович 15.1
20. Партія регіонів Азаров Микола Янович, Повалій Таїсія Миколаївна, Тігіпко Сергій Леонідович, Клюєв Андрій Петрович 23.3
21. Політична партія «Народно-трудовий союз України» Зубов Валентин Сергійович, Ніколаєв Михайло Євгенович, Григор’єв Євген Владиславович, Лох Євгеній  Леонтійович, 0.0
22. Радикальна Партія Олега Ляшка Шевченко Оксана Борисівна, Лозовой Андрій Сергійович, Сапунова Ксенія Вікторівна, Ганзера Іван Миколайович 0.4
Важко сказати   24.0
 
 
Якщо Ви братимете участь у голосуванні, то за яку партію проголосуєте?
(% до тих, хто готовий взяти участь у виборах)
 
Партії Захід Центр Південь Схід Загалом
Політична партія Українська платформа «Собор» 0.3 0.4 0.3 0.0 0.3
Соціалістична партія України 0.3 0.2 0.3 0.0 0.2
Комуністична партія України 2.1 6.7 14.9 19.3 10.1
Політичне об'єднання «Рідна Вітчизна» 0.2 0.4 0.3 0.3 0.3
Партія «Руський блок» 0.0 0.0 0.3 0.3 0.1
Партія Наталії Королевської – «Україна - Вперед!» 2.3 1.5 2.4 2.2 2.1
Політична партія Всеукраїнське об'єднання «Громада» 0.5 0.2 0.0 0.0 0.2
Політична партія Українська Національна Асамблея 0.0 0.2 0.0 0.0 0.1
Ліберальна партія України 0.5 0.0 0.0 0.0 0.1
Політична партія «Нова політика» 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0
Політична партія Всеукраїнське об'єднання «Свобода» 12.2 5.0 1.3 0.6 5.1
Українська партія «Зелена планета» 0.0 0.2 0.0 0.0 0.1
Партія Пенсіонерів України 0.0 0.4 0.0 0.0 0.2
Політична партія «Наша Україна» 4.6 0.4 0.3 0.0 1.3
Політична партія «Зелені» 0.3 0.0 0.0 0.3 0.1
Партія Зелених України 0.0 0.4 0.5 0.3 0.3
Політична партія «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка» 24.4 17.9 11.5 7.2 16.0
Політична партія «Україна майбутнього» 0.0 0.2 0.3 0.0 0.1
Політична партія Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» 25.1 20.4 7.4 3.7 15.1
Партія регіонів 6.9 14.9 40.7 36.1 23.3
Політична партія «Народно-трудовий союз України» 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0
Радикальна Партія Олега Ляшка 0.5 0.8 0.3 0.0 0.4
ВАЖКО СКАЗАТИ/НЕ ЗНАЮ 18.7 29.2 18.4 29.0 24.0
 
 
 
 
Захід – Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська,    Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька області
Центр – м. Київ, Вінницька, Житомирська, Київська, Кіровоградська, Полтавська, Сумська,   Черкаська, Чернігівська області
Південь – АР Крим, Дніпропетровська, Запорізька, Миколаївська, Одеська, Херсонська області
Схід –    Донецька, Луганська, Харківська області
 
 
 
 
 
 
Якщо Ви братимете участь у голосуванні, то за яку партію проголосуєте?
 (% до тих, хто готовий взяти участь у виборах)
 
  18-29 30-44 45-59 60 і
старші
Загалом
Політична партія Українська платформа "Собор" 0.3 0.3 0.0 0.4 0.3
Соціалістична партія України 0.0 0.0 0.3 0.4 0.2
Комуністична партія України 3.5 5.8 9.4 18.8 10.1
Політичне об'єднання "Рідна Вітчизна" 0.0 0.5 0.3 0.4 0.3
Партія "Руський блок" 0.0 0.5 0.0 0.0 0.1
Партія Наталії Королевської - "Україна - Вперед!" 4.7 2.0 0.5 1.5 2.1
Політична партія Всеукраїнське об'єднання "Громада" 0.6 0.3 0.0 0.0 0.2
Політична партія Українська Національна Асамблея 0.3 0.0 0.0 0.0 0.1
Ліберальна партія України 0.0 0.0 0.3 0.2 0.1
Політична партія "Нова політика" 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0
Політична партія Всеукраїнське об'єднання "Свобода" 2.6 5.5 8.3 4.2 5.1
Українська партія "Зелена планета" 0.0 0.0 0.3 0.0 0.1
Партія Пенсіонерів України 0.0 0.0 0.3 0.4 0.2
Політична партія "Наша Україна" 1.8 0.8 1.3 1.5 1.3
Політична партія "Зелені" 0.0 0.5 0.0 0.0 0.1
Партія Зелених України 0.6 0.3 0.0 0.4 0.3
Політична партія "УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка" 26.7 18.1 14.5 6.9 16.0
Політична партія "Україна майбутнього" 0.6 0.0 0.2 0.0 0.1
Політична партія Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" 12.0 13.1 17.6 17.2 15.1
Партія регіонів 22.6 21.6 23.3 26.3 23.3
Політична партія "Народно-трудовий союз України" 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0
Радикальна Партія Олега Ляшка 0.9 0.0 0.0 0.9 0.4
ВАЖКО СКАЗАТИ/НЕ ЗНАЮ 22.3 30.4 22.2 21.3 24.0
 
 
Наскільки Ви впевнені, що голосуватимете саме за цю партію?
 
  Грудень-2011 Вересень-2012
Повністю впевнений і свого вибору не зміню 43.0 53.4
Загалом впевнений, але ще можу змінити своє рішення 45.1 22.9
Зовсім не впевнений 8.8 4
ВАЖКО СКАЗАТИ 3.1 19.8
 
А чому Ви схильні проголосувати саме за цю партію (блок)? Оберіть, будь ласка, не більше двох причин. НЕ БІЛЬШЕ ДВОХ ВАРІАНТІВ ВІДПОВІДІ
  Липень-2007 Травень-2012 Вересень-2012
Мені подобається їх програма, ідеї, пропозиції 41,4 40,8 37.4
Мені подобаються їхні лідери 28,3 42,6 26
Ця партія має добрі шанси на перемогу 12,8 12,3 10.2
Ця партія виражає інтереси таких людей, як я 22,6 18,0 21.5
Цю партію підтримують авторитетні для мене люди 5,5 4,1 3.7
Я за цю партію голосував на минулих парламентських виборах 19,8 15,1 9.3
У списку цієї партії є люди, яких я хотів би підтримати   4.6
У порівнянні з іншими ця партія  є "меншим злом" 17,7 17,4 11.8
Загалом я обрав цю партію  випадково 0,9 1,0 0.9
Інше 0,7 1,1 2.7
ВАЖКО СКАЗАТИ 0,9 1,3 19.7
 
Ви збираєтесь голосувати за певну партію (блок) тому, що Вам близькі її ідеї та дії, чи для того, щоб до влади не прийшли політики протилежного політичного табору?
  Липень-2007 Жовтень-
2012
Я обираю партію тому, що мені вона подобається 56.3 60.9
Я проголосую за певну партію, щоб до влади не прийшли політики протилежного політичного табору 33.6 23.3
Для мене це не має значення 10.1 15.8
 
Після президентських виборів 2004 року політичні сили в Україні поділилися на два основні табори, що умовно звуться «помаранчевими» та «біло-блакитними». Політичну силу з якого табору Ви б підтримали на виборах?
  Липень-2007 Жовтень-
2012
Партію з "помаранчевого" табору 28.9 20.4
Партію з "біло-блакитного" табору 33.8 24.6
Партію, яка не належать ні до "помаранчевих", ні до "біло-блакитних" 3.8 15.9
Партію, яка виступатиме проти і "помаранчевих", і "біло-блакитних"  
3.6
5.5
Для мене взагалі не має значення цей поділ на кольори 19.3 23.8
ВАЖКО СКАЗАТИ 10.6 9.8
 
Наскільки важливою для Вас є наступна інформація, щоб Ви могли обрати, за яку партію (блок)/ кого проголосуєте?
 
Пропозиції партії щодо важливих для Вас проблем
  Липень-2007 Жовтень-2012
Дуже важливо 48.3 59.5
Загалом важливо 32.8 33.1
Не дуже важливо 5.2 2.4
Зовсім не важливо 2.4 1.8
ВАЖКО СКАЗАТИ 11.4 3.2
 
Склад першої п’ятірки партії
  Липень-2007 Жовтень-2012
Дуже важливо 25.6 29.8
Загалом важливо 36.5 40.3
Не дуже важливо 17.5 17.8
Зовсім не важливо 7.4 7.5
ВАЖКО СКАЗАТИ 13.0 4.5
 
Увесь список партії
  Липень-2007 Жовтень-2012
Дуже важливо 19.2 20.1
Загалом важливо 34.0 42.7
Не дуже важливо 22.9 22.8
Зовсім не важливо 10.3 9.1
ВАЖКО СКАЗАТИ 13.6 5.3
 
З якими партіями партія буде об’єднуватися у майбутній Верховній Раді
  Липень-2007 Жовтень-2012
Дуже важливо 32.8 38.2
Загалом важливо 33.9 41.8
Не дуже важливо 13.5 10.7
Зовсім не важливо 6.6 5.1
ВАЖКО СКАЗАТИ 13.3 4.2
 
Минула діяльність партії та її представників
  Липень-2007 Жовтень-2012
Дуже важливо 29.6 39.6
Загалом важливо 36.2 42.2
Не дуже важливо 14.9 10.4
Зовсім не важливо 6.9 4.1
ВАЖКО СКАЗАТИ 12.5 3.6
 
Фінансові декларації кандидатів
  Липень-2007 Жовтень-2012
Дуже важливо 15.8 17.3
Загалом важливо 27.9 37.1
Не дуже важливо 25.7 28
Зовсім не важливо 15.8 11.6
ВАЖКО СКАЗАТИ 14.7 5.9
 
Інформація про приватне життя кандидатів
  Липень-2007 Жовтень-2012
Дуже важливо 10.3 13
Загалом важливо 19.7 26
Не дуже важливо 26.5 33.5
Зовсім не важливо 29.5 21.1
ВАЖКО СКАЗАТИ 13.9 6.4
 
 
 
 
Відомості, що компрометують кандидатів у списку партії
  Липень-2007 Жовтень-2012
Дуже важливо 10.6 12.9
Загалом важливо 20.8 27.9
Не дуже важливо 24.0 31.6
Зовсім не важливо 27.3 19.4
ВАЖКО СКАЗАТИ 17.3 8.3
 
Ця партія – за владу чи проти влади?
  Жовтень-2012
Дуже важливо 32.1
Загалом важливо 38.7
Не дуже важливо 13.9
Зовсім не важливо 6.6
ВАЖКО СКАЗАТИ 8.7
 
Чи знаєте Ви, що, згідно з новим Законом про вибори, половина депутатів на виборах до Верховної Ради обиратиметься у мажоритарних округах?
 
  Серпень-2012 Жовтень-2012
Так, знаю 48.0 54.2
Щось про це чув 28.9 24.4
Не знаю нічого 23.1 21.4
 
Чи знаєте Ви кандидатів у депутати по Вашому виборчому округу?
Так, знаю усіх 5.7
Знаю багатьох 12.7
Знаю кількох головних 29.7
Знаю одного, за кого  голосуватиму 10.6
Не знаю нікого 36.3
ВАЖКО СКАЗАТИ 5
 
 
Чи проводять кандидати активну виборчу кампанію на Вашому окрузі?
Так, виборча кампанія на окрузі відбувається дуже активно, конкуренція висока 12.1
На окрузі активно працюють лише кілька кандидатів, інших не видно 26.7
На окрузі активно працює лише один кандидат 12.1
На окрузі практично ніхто з кандидатів не працює 30.1
НЕ ЗНАЮ, ВАЖКО СКАЗАТИ 19.1
 
Чи Ви вирішили, за кого з кандидатів будете голосувати у Вашому виборчому округу?
Так, вже вирішив, і моє рішення остаточне 27
Вирішив, але рішення не остаточне 16.3
Ще не вирішив 46
У виборах взагалі брати участь не збираюся 1.4
ВАЖКО СКАЗАТИ 9.4
 
 
Чи знаєте Ви, яка партія висуває кандидата, за якого Ви збираєтесь проголосувати (чи він є самовисуванцем)?
Так, знаю 37.1
Він (вона) йде не від партії, а як самовисуванець 5.8
Ні, не знаю 36.5
ВАЖКО СКАЗАТИ 20.6
 
Якщо Ви вирішили, за кого голосувати у мажоритарному окрузі, то що вплинуло на Ваш вибір? (вкажіть не більше 3-х основних причин) НЕ БІЛЬШЕ ТРЬОХ ВАРІАНТІВ ВІДПОВІДІ
Кандидат належить до тієї ж партії, за яку я збираюсь проголосувати 29.9
Він знає, які реформи і як треба проводити в Україні 9.7
Він має можливості у майбутньому вирішувати проблеми нашого округу 16
Він мені подобається як особистість 14.6
Він вже багато зробив для нашого округу 9.7
Він успішна людина, яка завжди у своєму житті добивалася цілі 7
Він має реальні пропозиції щодо вирішення проблем у нашому окрузі 8.8
Знаю, що він – чесна людина, не причетна до корупції 7
Мені порадили за нього проголосувати люди, яким я довіряю 3.8
Він надає конкретну допомогу людям (пайки, гроші, інша допомога) 2.2
Мені обіцяли заплатити, якщо я за нього проголосую 0.1
Інше 2.4
ВАЖКО СКАЗАТИ 37.1
 
Чи працював цей кандидат, за якого Ви збираєтеся проголосувати, на Вашому окрузі раніше, чи почав працювати лише під час виборчої кампанії?
Кандидат працює на нашому окрузі вже кілька років 18
Кандидат почав працювати на окрузі з цього року, але ще до початку виборчої кампанії, тобто до 1 серпня 8.5
Кандидат почав працювати на окрузі з початком виборчої кампанії 12.6
Кандидат не працював і не працює на окрузі 12.1
НЕ ЗНАЮ, ВАЖКО СКАЗАТИ 48.9
 
Чи роздавали кандидати на Вашому окрузі продуктові пайки чи інші подарунки виборцям?
Так 9.5
Ні 74.3
НЕ ЗНАЮ, ВАЖКО СКАЗАТИ 16.1
 
Вже зараз деякі з майбутніх кандидатів у депутати працюють на округах, де збираються обиратися – роздають продуктові набори, ліки, тощо. Як Ви особисто до цього ставитеся?
 
  Квітень-2012 Вересень-2012
Цілком позитивно – якщо отримаю таку допомогу, то й проголосую за цього кандидата 4,2 5.5
Нейтрально, допомогу візьму, але на моє голосування це не вплине 32,2 32.4
Негативно, це не допомога, а підкуп, і "допомогу" не візьму, і за такого кандидата не голосуватиму 50,8 53.3
ВАЖКО СКАЗАТИ 12,9 8.8
 
 Як відомо, іноді на виборах виборцям пропонують гроші за голосування за певного кандидата чи партію. Як Ви до цього ставитеся?
 
  Грудень-2009 Жовтень-2010 Квітень-2012 Вересень-2012
Однозначно засуджую, не можна продавати свій голос 51.3 48.6 56,1 53.2
Загалом ставлюся негативно, але з розумінням – усякі бувають у людей ситуації 33.1 31.7 26,8 31.8
Ставлюся позитивно, чому б людям не заробити? 9.6 9.5 10,6 10.3
ВАЖКО СКАЗАТИ 6.1 7.0 6,6 4.7
 
Як Ви думаєте, чому люди погоджуються продавати свій голос за гроші?
 
  Грудень-2009 Жовтень-2010 Вересень- 2012
Тому що вони жадібні, прагнуть заробити на усьому 15.2 15.5 15.9
Тому що у них скрутна матеріальна ситуація 44.2 42.3 48.9
Тому що їм байдужі усі кандидати, то чому б не заробити? 30.2 34.6 25.9
Інше 2.5 1.7 0.7
ВАЖКО СКАЗАТИ 9.2 7.8 8.6
 
А Ви особисто готові продати свій голос за гроші?
 
  Грудень-2009 Жовтень-2010 Квітень-2012 Вересень- 2012
Безумовно, ні 69.4 67.7 73,0 82.9
Безумовно, так – за будь-кого і за будь-які гроші 2.0 2.9 1,7 1.5
Так, але якщо буде влаштовувати сума 7.5 9.7 8,2 5.2
Так, якщо я все рівно збирався голосувати за цього кандидата (партію) 12.7 9.0 7,7 4.6
ВАЖКО СКАЗАТИ 8.3 10.8 9,4 5.8
 
 
А за яку саме реальну суму Ви готові проголосувати за партію чи кандидата?
 
  Грудень-2009 Жовтень-2010 Квітень-2012 Вересень- 2012
Мій голос не продається в принципі 73.4 73.2 74,8 82.3
За 50 гривень 0.6 0.5 0,7 0.3
За 51-100 гривень 1.2 1.1 0,7 0.5
За 101-200 гривень 2.2 3.2 1,3 0.9
За 201-300 гривень 3.5 3.6 2,2 0.6
За 301-500 гривень 4.7 4.2 4,1 1.3
Більше 500 гривень 14.5 14.3 12,3 4.9
ВАЖКО СКАЗАТИ 3,8 7.9
 





Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на vibori.co.ua. | | Контакты
CMS Status-X