Русский Выберите язык  Выберите язык

Охендовский: У выборов главы нашего государства хватает врагов, но друзей несравненно больше

В Центральній виборчій комісії пройшов навчальний семінар-нарада з головами та секретарями окружних виборчих комісій з питань організації підготовки та проведення позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 року.

Вітаючи присутніх на заході, Голова Комісії Михайло Охендовський висловив сподівання, що окружні виборчі комісії докладуть максимум зусиль і зуміють організувати роботу так, щоб ці вибори були підготовлені та відбулися на найвищому рівні.  «Тож попереду на ОВК чекає надзвичайно напружена, складна, ненормована, а головне – дуже відповідальна робота», - зазначив Голова ЦВК.

Водночас, за його словами, у цих виборів вистачає ворогів. "Чи не щодня ми з вами чуємо твердження окремих політиків та так званих "експертів", що вибори не відбудуться, що їх необхідно скасувати, відкласти чи перенести до кращих часів. У засобах масової інформації повідомляють про події, які ставлять під сумнів можливість підготовки та проведення виборів в окремих регіонах нашої держави. Але прибічників проведення виборів, людей, які розуміють, що вони є єдиним засобом утвердження у нашій державі правопорядку на визначених Конституцією України засадах, відновлення її авторитету на міжнародній арені, незрівнянно більше і в Україні, і у всьому світі", – наголосив Голова ЦВК та додав, що позачергові вибори Глави нашої держави зараз найбільше потрібні всьому Українському народу.

– Саме він, а не кандидати на пост Президента України є нашим єдиним роботодавцем і контролером чесності та якості нашої роботи. Йому ми з вами складали присягу і лише перед ним відповідаємо за результат. Цим результатом є ні у якому разі не обрання того чи іншого кандидата. Насправді, найкращим результатом нашої з вами роботи повинно стати визнання виборів дійсно чесними, вільними та прозорими, такими, що повною мірою відповідають міжнародним стандартам. При цьому отримати таке визнання нам належить у першу чергу від українського суспільства і тільки у другу – від іноземних держав та міжнародних організацій, які надішлють на вибори своїх спостерігачів. Запорукою такого визнання може бути тільки наша з вами щоденна чесна і точна робота, – звернувся до голів та секретарів окружних виборчих комісій Михайло Охендовський.

Згодом він зупинився на особливостях, які відрізняють нинішні вибори від попередніх. По-перше, це одночасність підготовки їх проведення з підготовкою проведення проміжних виборів народного депутата України в окрузі, який на виборах народних депутатів має номер 83 (це – місто Івано-Франківськ), а на виборах Президента України – 84; а також із підготовкою проведення близько 270 позачергових місцевих виборів, включаючи вибори Київського міського голови, депутатів Київської міської ради, міських голів низки обласних центрів. Такі місцеві вибори відбуватимуться на території усіх без винятку областей України.

– Безумовно, це створює додаткове навантаження і на відповідні органи ведення Державного реєстру виборців та дільничні виборчі комісії, що будуть задіяні в цих процесах. Одні і ті самі ДВК будуть забезпечувати проведення голосування та підрахунок голосів на всіх виборах, які відбудуться 25 травня цього року. Це вимагає від окружних виборчих комісій з виборів Президента України, як органів, що утворюють і здійснюють фінансування (як розпорядник бюджетних коштів другого рівня) відповідних дільничних виборчих комісій, де одночасно проходять різні види виборів, налагодження ефективної взаємодії з відповідними територіальними виборчими комісіями місцевих виборів, створення необхідних умов для організації спільних навчань, відпрацювання та доведення до дільничних комісій необхідної інформації, синхронізації процесів отримання виборчої документації, вирішення інших питань логістики, – зазначив Голова Комісії.

Другою особливістю нинішніх виборів є те, що нещодавно ухвалені суттєві зміни законодавства, а також події, що відбуваються зараз в окремих регіонах ставлять організаторів і суб’єктів виборчого процесу у безпрецедентно складні умови. Тож, як наголосив Михайло Охендовський, захоплення та блокування адміністративних будівель, перешкоджання роботі місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, можлива зміна місць перебування комісій в залежності від конкретних обставин, що складаються, зумовлюють необхідність особливої уваги до неухильного дотримання норм чинного законодавства, насамперед Закону України «Про вибори Президента України», зміни до якого стали вже традиційними як напередодні, так і під час виборчого процесу.

Так, одразу після президентських виборів 2010 року законодавцем,  між 2 грудня 2010 року та 17 вересня 2013 року, було ухвалено вісім законів, якими вносилися зміни до Закону України «Про вибори Президента України». А прийняття трьох відповідних Законів України вже під час нинішнього виборчого процесу кардинальним чином змінило законодавство про вибори Президента України щодо його загальних положень, процедур формування окружних та дільничних комісій, організації їх роботи, встановлення результатів виборів, спостереження та порядку оскарження тощо. На щастя, як зауважив Голова ЦВК, цими законами було врегульовано більшість технічних питань, пов’язаних з одночасним проведенням різних видів виборів.

До речі, з метою виконання вимог оновленого законодавства та приведення власних актів у відповідність до його вимог Центральною виборчою комісією було прийнято низку постанов, якими затверджені порядки, роз’яснення, форми виборчої та іншої документації, спрямовані на виконання законодавства про вибори Президента України.

– Таке одночасне прийняття значної кількості нормативних актів, зміна законодавства під час виборчого процесу можуть потенційно викликати певну плутанину в застосуванні нормативно-правових актів. Прошу постійно пам’ятати про це. Крім того, намагайтеся використовувати саме ті тексти Законів України та інших нормативно-правових актів, які надходять до вас з ЦВК. Під час організації і проведення навчань з використанням збірників законодавства, виданих громадськими організаціями або виборчими штабами, дуже уважно перевіряйте редакцію законів і дату їх видання. Ще одна порада: звіряйтеся з офіційними веб-сайтами ЦВК та Верховної Ради України, привертайте до цього увагу колег з територіальних та дільничних комісій в контексті місцевих виборів та уніфікації виборчих процедур, а також представників органів влади, – звернувся до учасників навчального семінару-наради Голова Комісії.

На завершення Михайло Охендовський висловив спільне побажання головам та секретарям ОВК від усіх членів Центральної виборчої комісії: "З 26 травня майже кожному з вас доведеться прибути до Центральної виборчої комісії, доставивши нам протоколи про підсумки голосування у межах відповідних територіальних виборчих округів. Давайте побудуємо нашу роботу таким чином, щоб у жодної окружної комісії не виникло необхідності за рішенням ЦВК складати протоколи  з позначкою "Уточнений". Це стане можливим лише за умови точності та математичної коректності не тільки складених вами протоколів, а й протоколів усіх без винятку дільничних виборчих комісій кожного відповідного територіального виборчого округу".

Згодом учасники заходу мали нагоду ознайомитися з основними напрямами своєї діяльності. Зокрема, заступники Голови Комісії Андрій Магера та Жанна Усенко-Чорна розповіли відповідно про організацію роботи виборчих комісій та фінансове і матеріально-технічне забезпечення діяльності ОВК та ДВК. Окрім того, голови та секретарі окружних виборчих комісій ознайомилися з правовим статусом офіційних спостерігачів та гарантіями їх діяльності, порядком розгляду скарг ОВК, діяльністю Державного реєстру виборців, інформаційно-аналітичним забезпеченням виборчого процесу тощо.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

 

Автор: admin от 24.04.2014
Оценка: 





  

Вы не можете комментировать!

 

Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на vibori.co.ua. | | Контакты
CMS Status-X