Русский Выберите язык  Выберите язык
Главная / Результаты мониторингового исследования «Украина и украинцы» - 19.06.13

Результаты мониторингового исследования «Украина и украинцы» - 19.06.13

Результати моніторингового дослідження «Україна та українці»

19 червня 2013
 

Центр соціальних та маркетингових досліджень «СОЦИС» спільно з Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України з вересня 2010 року проводить періодичне загальнонаціональне моніторингове соціологічне дослідження «Україна і українці».

До Вашої уваги пропонуються дані двадцять третьої хвилі моніторингу. Дослідження було проведене у період з 21 травня по 3 червня 2013 року по всій території України методом особистого інтерв’ю за місцем проживання респондентів. Метод відбору респондентів – квотна вибірка (за ознаками вік та стать). Загалом було опитано 2004 респондентів у віці від 18 років і старше, вибірка репрезентативна загалом для України за показниками віку, статі та розміру населеного пункту.

1. Електоральні орієнтації українців

Українці демонструють досить високий рівень електоральної активності, адже близько 70% виборців готові чи скоріше готові взяти участь у волевиявленні. При цьому тих, хто протилежної думки – близько 21%.

Таблиця 1                 Готовність брати участь у виборах, %

Точно, ТАК (однозначно, повністю впевнений) 40,6
Скоріше, ТАК (мабуть, напевно) 30,3
Скоріше, НI (мабуть, напевно) 6,6
Точно, НI (однозначно, повністю впевнений) 15,4
Важко відповісти 7,1

Щодо політичних уподобань серед партій, то електоральні орієнтації українців розділилися наступним чином: перше місце займає Партія Регіонів та отримує 17,3% підтримки виборців. ВГО «Батьківщина», на разі, посідає другу позицію – 15,9%. Партія «Удар» – 12,4%. ВО «Свобода» та Комуністична партія України також мають достатньо стійку і вагому підтримку населення – 6,1% та 5,1% відповідно. Інші партії набирають менше одного відсотка підтримки виборців.

Слід відзначити, що близько 40% виборців заявляють, що не знають за кого будуть голосувати та чи взагалі прийдуть на виборчі дільниці в день проведення виборів до Верховної Ради України якби вони відбулись найближчим часом.

Таблиця 2         Рейтинги партій напередодні виборів, %

Партія Регіонів 17,3
Партія ВО «Батьківщина» 15,9
Партія «Удар» 12,4
Всеукраїнське об’єднання «Свобода» 6,1
Комуністична партія України 5,1
Партія «Наша Україна» 0,6
Партія «Україна – Вперед!» 0,5
Інша партія 2,1
НЕ ПРИЙМАВ БИ УЧАСТІ У ВИБОРАХ 21,0
ВВ/ ВІДМОВА ВІД ВІДПОВІДІ/ НЕ ЗНАЮ/ ВАЖКО СКАЗАТИ 19,0

2. Електоральні орієнтації українців напередодні виборів до ВРУ

Щодо політичних уподобань на рахунок президентських виборів, то електоральні орієнтації українців розділилися наступним чином. Якби вибори Президента України відбулися найближчої неділі, кандидатуру чинного Президента України В.Януковича підтримала б більшість виборців – 18,1%. Другу позицію посідає В.Кличко – 16,2%, а третю А.Яценюк – 9,7%. Ю.Тимошенко в гіпотетичний список кандидатів в президенти - не вносилась.

Близько третини виборців заявляють, що не знають за якого кандидата віддали б свій голос та чи взагалі прийшли б на вибори.

Таблиця 3           Рейтинги потенційних кандидатів на президентських виборах, %

Віктор Янукович 18,1
Віталій Кличко 16,2
Арсеній Яценюк 9,7
Олег Тягнибок 5,5
Петро Симоненко 5,2
Петро Порошенко 4,1
Сергій Тігіпко 1,2
ІНШИЙ КАНДИДАТ 6,0
НЕ ПРИЙМАВ БИ УЧАСТІ У ВИБОРАХ 19,0
ВВ/ ВІДМОВА ВІД ВІДПОВІДІ/ НЕ ЗНАЮ/ ВАЖКО СКАЗАТИ 14,9

  Оценка  

 
  
Вы не можете комментировать!

           
Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на vibori.co.ua. | | Контакты
CMS Status-X