Русский Выберите язык  Выберите язык

IFES: Украине будет не просто провести прозрачные и честные выборы

Міжнародна фундація виборчих Систем (IFES) у середу у столиці США представила результати дослідження ситуації в Україні напередодні виборів. Автори доповіді зазначили, що волевиявлення українців прходитиме в атмосфері недовіри політичних сил одна до одної та виборчої адміністрації, та зневіри українців у можливості реально вплинути на ситуацію в країні. На фоні численних повідомлень про порушення під час виборчої кампанії та нарікань на Закон про вибори, важливе значення матиме те, як виборча система спрацює 28-го жовтня та наскільки ефективно виборчі комісії та судова система зможуть реагувати на скарги.

Україні буде не просто провести прозорі та чесні вибори. Про це 17 жовтня у Вашингтоні заявили представники Міжнародної фундації виборчих систем, експерти якої дослідили готовність України до виборів.


За словами заступника директора Департаменту Європи та Азії IFES, Ґевіна Вайса, процес формування складу виборчих комісій примушує спостерігачів з подвійною увагою стежити за їх роботою у день виборів:

«До складу виборчих комісій увійшли представники непопулярних партій. Тепер вони склали з себе повноваження і поступились місцем представникам інших партій. Виникає питання: а навіщо певні партії, прагнули отримати більшість у складі комісій? Тож, якщо у день виборів будуть задокументовані свідчення порушень з боку виборчих комісій, їх втручання у волевиявлення виборців – це дасть підстави міжнародній спільноті для недовіри для результатів виборів».

Водночас експерт зауважив, що оснащення дільниць відеокамерами не спростить виявлення порушень в ході виборів:

«Не до кінця зрозуміло, як можна буде використовувати відеозаписи, зроблені встановленими на виборчих дільницях камерами, для оскарження у суді. Якщо я не помиляюсь, на оскарження результатів виборів відводиться два дні. Цього часу недостатньо навіть для того, щоб отримати копію відеозапису з однієї із понад сотні дільниць в окрузі».

У своїй доповіді IFES зазначає, що українці ідуть на вибори з песимістичним настроєм, не вірячи у можливість вплинути на ситуацію в країні.

Директор департаменту прикладних досліджень IFES, Ракеш Шарма говорить, що переважна більшість українців вважають, що демократія є синонімом високих соціальних стандартів. Владу ж вважають недемократичною, бо не змогла забезпечити народу достаток.

«На питання, якою має бути демократія, українці згадують верховенство права, захист прав людини і зазначають цілий перелік економічних переваг. Тож, зважаючи на те, що в останні роки економіка України переживає спад, та існують проблеми з правосуддям – українці кажуть, що в країні немає демократії», – зазначив Ракеш Шарма.

Експерти IFES зауважують, чинний Закон про вибори, незважаючи на зауваження до нього та наявність можливостей для зловживань, все ж дозволяє провести чесні вибори. Питання в тому, чи використають влада та політичні сили цей шанс.


Голос Америки 

 

Автор: admin от 19.10.2012
Оценка: 

  
 
  
Вы не можете комментировать!

 

 
Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на vibori.co.ua. | | Контакты
CMS Status-X