Русский Выберите язык  Выберите язык
Мой профиль

Парламентский непотизм. Семейные подряды штурмуют Раду

"Сімейний" підхід давно вже став ознакою української політики. Українські владоможці продовжують забезпечувати свій фінансовий спокій, отримуючи родинне представництво у владі.

Щонайменше 70 близьких родичів балотуються до нинішнього парламенту - вони ідуть парами, а то й трійцями. І це лише ті, кого "Українська правда" змогла ідентифікувати за однаковими прізвищами чи їх родинні зв’язки були відомі раніше.

Найбільшим сімейним кланом у парламенті може стати родина нинішнього глави МНС, колишнього глави адміністрації президента Ющенка Віктора Балоги.

Він не ризикнув виставляти на вибори свій "Єдиний центр", зате в округах на Закарпатті партія висунула 4 кандидатів – самого Балогу (69 округ), його рідного брата Івана (73), рідного брата Павла (округ 71) та двоюрідного брата Василя Петьовку.

В декларації кандидатів Павло Балога, який очолює сімейну фірму "Барва", показав дохід трохи більше мільйона гривень. А брат Іван, який працює головою закарпатської облради, лише 180 тисяч.

Якщо Балозі вдасться пройти до парламенту з усіма родичами, то він може непогано заробити у торгах за нові партії "тушок".

Друге місце після Балог за амбіціями займає родина екс-президента Ющенка. В Раду намагається потрапити сам президент як №1 списку "Нашої України", його племінник Ярослав (№ 12 списку) та брат Петро.

Останній буде пробувати сили в 161 округу на Сумщині. При цьому, зважаючи на імена конкурентів, має непогані шанси там перемогти, якщо родина Ющенка ще не стала кісткою в горлі місцевим жителям. Щоправда, штаб Ющенко выдкрив лише у вересні, а в округ навідався лише раз.

Троїстим союзом в парламенті могла бути представлена родина Довгих-Горіних. Як відомо, партія влади створила тепличні умови для балотування екс-секретарю Київради в Дніпровському районі Києва (217 округ).

Також у парламент збирався балотуватися його батько Станіслав Довгий за списком Партії регіонів. Але вже перед самою реєстрацією списку він зняв свою кандидатуру. Зате у 171 окрузі на Харківщині балотується теща Довгого Ірина Горіна.

Ще один потрійний удар по парламенту завдає родина Калєтніків.
 

У 18-му окрузі на Вінниччині балотується його батько нардеп-регіонал Григорій Миколайович Калєтнік. Видно, регіонал не дуже впевнено почувається на окрузі, бо 31 серпня податкова міліція Києва затримала у Вінницькій області його головного конкурента  – співвласника корпорації "Українська бізнес група" (UBG) Руслана Демчака за підозрою у легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом.Голова Державної митної служби України Ігор Григорович Калєтнік іде як 7 номер списку Компартії.

А у 18 окрузі на Вінниччині балотується небога Калєтніка Оксана. Ця дама – член Національної ради з питань телебачення та радіомовлення – стала відома завдяки скандалу навколо свого підробного диплому .

Зараз же опоненти Калєтнік на окрузі рвуть на собі чуба, бо кузина головного митника країна "так розбестила виборців подачками у 50 гривень, що вже ніхто не хоче слухати агітацію. Тільки вимагають "дай, дай, дай!".

А між тим конкурент у родички митника більш ніж солідний – гендиректор ПРАТ "Укрпромінвест", батько Петра Порошенка Олексій Порошенко. Навіщо 76-літньому хворому бізнесмену парламент – загадка.

Сам же міністр економічного розвитку і торгівлі балотується теж на Вінниччині, в округу №12.

Порошенки можуть стати не єдиним родинним бізнес-підрядом у Раді.

Не вистачило влади в Києві родині Герег. Сімейний підряд власників мережі "Епіцентр" тепер балотується до Верховної Ради. Секретар Київради Галина Герега іде як самовисуванка в 215 київському окрузі, а її чоловік Олександр спробує сили в окрузі №192 на Хмельниччині.

При цьому навіть під час балотування в Раду підприємницька родина не втрачає нагоди заробити, продаючи в "Епіцентрі" так звані "набори агітаторів".

Також у парламент ідуть львівські бізнесмени брати Дубневичі – Богдан і Ярослав. Цього року журнал "Фокус" оцінив спільні статки Дубневичів у 38,2 мільйонів доларів (175 місце у списку найбагатших українців). Балотуються вони у 118 і 120 окрузі на Львівщині.

Слід відзначити, що брати ще в 2002 пробували свої сили на виборах. Ярослав Дубневич тоді став депутатом Пустомитівської районної ради, а Богдан балотувався до ВР, і програв Олексі Гудимі.

Тривалий час брати підтримували СДПУ(о), а потім перейшли до БЮТ, де спровокували середпартійний конфлікт з тодішнім головою львівської "Батьківщина" Іваном Деньковичем, який звинуватив братів у відмиванні коштів.

Цікаво, що в своїй декларації Богдан Дубневич спочатку постав повноцінним бомжем, і лише після того, як він обмовився на одному з телеканалів, що має нерухомість, в його декларації з'явились понад 30 квартир .

Найбільше родинні тандеми будуть представлені в Партії регіонів. На фоні того, як повноцінно працює у владі корпорація "Янукович і сини", на нього рівняються і інші однопартійці.

Як відомо, син президента Януковича Віктор йде до парламенту під номером 22 списку ПР.

Також вирішив продовжити кар’єру в парламенті син прем’єра Азарова Олексій, який балотується у 47 окрузі на Донеччині.

Його батько, як відомо, є першим номером списку регіоналів. Хоча навряд чи родичі будуть разом працювати в парламенті. Адже, Азаров – найвигідніший прем’єр для президента Януковича.

Є в ПР і давно сформовані братні тандеми, які вже не вперше разом ідуть до парламенту.

Так, голова виборчого штабу ПР Андрій Клюєв йде у парламент як №4 Партії регіонів, а його брат Сергій балотуватиметься у 46 окрузі на Донеччині.

В день, коли в ЦВК зареєстрували список Партії регіонів, Андрія Клюєва наздогнав журналіст Андрушко і запитав: "А навіщо вам взагалі бути депутатом?". "Цікаве питання... Я обов’язково над ним сьогодні подумаю", – знічев’я відповів Клюєв, статків родини якого 100% вистачає не лише на небезбідне існування, але й на весілля-бали у віденських палацах.

Лише річний дохід Андрія Клюєва минулого року склав понад 29 мільйонів гривень.

Якщо раніше в парламенті від ПР працював лише Григорій Смітюх (зараз №49 у списку) , то тепер у Раді може опинитися ще й його брат Смітюх Іван Євдокимович, який іде самовисуванцем у 21 окрузі на Волині.54-м номером списку ПР до парламенту балотується екс-генпрокурор Геннадій Васильєв, а його брат Олександр, скоріше за все, зайде до парламенту через округ №59 на Донеччині, де його висунула партія.

А от від родини Ландиків в парламенті лишиться лише Валентин. Його брат Володимир після побиття сином Марії Коршунової, і звинувачень в розкрутці цього скандалу з боку глави фракції Олександра Єфремова, в Раду вже не йде.

Крім, того від Партії регіонів до парламенту ідуть батько й син Кацуби.

Сергій Кацуба досі працював заступником голови правління "Нафтогаз України". Він багато чого може розповісти про обородку з "вишкою Бойка". Тепер же він балотується на Київщині, куратором якої є Юрій Бойко в окрузі 94, куди належить Обухів.

Його батько Володимир Кацуба балотується в окрузі №175 на Харківщині.

Традиційно балотується до парламенту сімейний тандем Юхима Звягільського і його зятя Володимира Вечерка. Звягільський балотується у 45 окрузі на Донеччині, а його зять у 31-му окрузі.

23 номером списку Партії регіонів балотується Віталій Хомутиннік. А в окрузі 48 на Донеччині балотується його тесть - Сопельник Віктор Іванович.Також ідуть до парламенту брати Келестини. Досі депутатом був лише один з них – Валерій. Тепер же до нього спробує приєднатися і брат-близнюк Юрій. Валерій Келестин балотуватиметься в 20-му окрузі на Волині, а Юрій Келестин балотуватиметься в 85-му окрузі на Івано-Франківщині.

Висувається директор ТОВ "Торг-Альянс" Сопельник не від Партії регіонів, а від партії "УДАР" Володимира Кличка.

60-м номером списку ПР іде медіа-адвокат ув’язнення Тимошенко Інна Богословська. А ось її чоловік Володимир Мельниченко балотується до Верховної Ради як самовисуванець. Він балотується за округом №193 в Кам'янець-Подільському.

З інших родин від ПР, скоріше за все, будуть представлені в парламенті син генпрокурора Пшонки Артем (округ №81), сестра глави адміністрації президента Сергія Льовочкіна Юлія, син скандального екс-губернатора Сумщини Артем Щербань ( №57), зять покійного Василя Джарти Валерій Омельченко (балотується в Макєєвці, округ 55).

Від об’єднаної опозиції в Раду ідуть два сімейні підряди.

29 номер у списку отримав керівник дніпропетровського штабу ОО Андрій Павелко. На 46 місці в списку об’єднаної опозиції знаходиться Леонід Сергієнко, власник компанії "Дніпромайн", тесть того самого Павелка.

49 номер у списку отримав Олександр Табалов – один з найзаможніших людей Кіровоградщини. За рейтингом журналу "Фокус", він посідає 182 місце серед 200 найбагатших людей України.

Інтереси Табалова зосереджені у сфері продуктів харчування – окрім хлібного бізнесу, йому належить торгова марка молочних продуктів "Волошкове поле".

Син Табалова Андрій, директор ТОВ "Домініон-Кіровоград", висуватиметься від об'єднаної опозиції у одномандатному округу №99 в Кіровограді.

Ще один підряд "Батьківщина" ділить з "УДАРОМ". Кандидатом від Об’єднаної опозиції по виборчому окрузі № 120 іде Тетяна Чорновол розповіла, а її чоловік Микола Березовий висунутий кандидатом від політичної партії УДАР в Донецькій області (округ 51).

Від партії "УДАР" на Херсонщині в 181 і 182 округах ідуть до парламенту бізнесмени брати Путілови, які володіють ТОВ "Механічний завод".

Також від політсили Кличка балотуються брати-юристи Геннадій та Ігор Ткачуки, які володіють ТОВ "АЯГіК". Геннадій Ткачук буде 21 номером списку, а Ігор балотується на Вінниччині.

Сімейний підряд Суслових балотується в Раду під вивіскою партії "Україна – Вперед"Наталії Королевської.

Нардеп Євген Суслов – під 7 номером у списку, а його 26-річний брат Олександр висунувся в 91 окрузі.

Крім того, в Раду йде у сусідньому 92 окрузі Василь Татарчук, колишній голова Сквирської райради, друг родини Суслових. А непрохідний 77 номер списку "Україна – Вперед!" дістався його сину Володимиру Титарчуку, помічнику-консультанту народного депутата.

Колишньому власнику партії УСДП, з якої і "вилупилась" "Україна-вперед" Євгену Корнійчуку дістався 31 номер списку. Водночас його тесть, колишній голова Верховного суду Василь Онопенко намагатиметься потрапити до Ради через 14 округ на Вінничині як самовисуванець.

Не обійшлося без родичів і в "Свободі". Крім Олега Тягнибока в парламент зібрався ще його брат Андрій, директор ТзОВ "Комплект груп", який висувається у 125 окрузі на Львівщині.

Від "Свобода" балотуються сини відомого кінорежисера Юрія Іллєнка – Андрій та Пилип.

Андрій був делегований у 215 округ Києва, де балотується Галина Герега. А його брат Пилип, директор ТОВ "Іллєнко Фільм", отримав аж 122 місце у списку партії.

Крім згаданих братів Келестіних, у парламент іде ще три пари братів-близнюків. Найпопулярніші, звісно, брати Капранови. Письменники-близнюки будуть 1 і 2 номером партії "Собор".

А ось у Дніпропетровській області в окрузі 40 балотується Демошенко Геннадій Валентинович, який народився 25 березня 1968 року, а в окрузі №30 – Демошенко Сергій Валентинович з тією ж датою народження. Демошенко ніде не працює, а висуває його Народна Партія Литвина. Скоріше за все, обидва кандидати є технічними.

Ще одна пара близнюків спробує зайти до Ради під вивіскою КПУ. Так, №76 у списку партії Кононович Михайло Адамович, який народився 12 червня 1980 року, а в окрузі 21 у Луцьку балотується його брат-близнюк Кононович Олександр Адамович.

Дрібні партії також виставляють у своїх списках родинні підряди. Від Української національної асамблеї будуть балотуватися два брати Байси та брати Павельєви, від об’єднання "Рідна Вітчизна" батько й син Зеленіни, від Радикальної партії Ляшка – мати й син Вайнагії та брати Зуби.

Від Партії зелених іде Коряк Артур Васильович (№74), а його батько самовисувається у 148 окрузі на Полтавщині.

Самовисуванцем іде на вибори соратник Володимира Литвина, депутат Київради Валерій Мошенський. Щоправда балотується не в Києві, а на Луганщині – округ 108. Його брат Сергій балотується в сусідньому 105-му окрузі.

Минулого року брати Мошенські заробили на двох майже 6 мільйонів гривень. А члени родини Валерія Мошенського отримали у вигляді подарунків, призів, виграшів на 8,5 мільйонів гривень.

Є й сімейні підряди політзаробітчан. Так, у Дніпропетровську в двох округах – 40 і 24 самовисуванцями працюють чоловік і дружина Шебанови. Він викладач фізкультури з доходом у 2 тисячі гривень. Вона як підприємець заробила 26 тисяч. Виходить, що майже всі гроші родина мала витратити тільки на реєстрацію кандидатами (по 13 тисяч за кожного).

В принципі сімейні клани в політиці – це не прерогатива України чи пострадянських країн. Це явище світове. Наприклад, всім відомі політичні родини Бушів і Кеннеді (до яких теж ставлення неоднозначне). Тут важливо інше – чи спирається поява родичів в політиці на підтримку громадян, чи лише на родинні зв'язки.

На жаль, в Україні політичне родинне представництво має здебільшого середньовічно-феодальний характер. Коли дядько при владі спочатку викачує все, що може зі свого регіону, а потім дає людям кілька срібників, дитячий майданчик чи плату за орендовану ним же землю, і вимагає натомість дати йому 80% на окрузі. А з часом ще й протягує до влади сина, брата, свата.

Відтак маятник українського політичного непотизму схиляється в бік не західного зразка родинних політиків, а азійського.

pravda.com.ua

 

Автор: admin от 11.09.2012
Оценка: 





  

Вы не можете комментировать!

 

Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на vibori.co.ua. | | Контакты
CMS Status-X