Русский Выберите язык  Выберите язык

В день выборов Верховной Рады Украины Консорциум проведет Национальний экзит-пол Выборы 2012

28 жовтня  2012 року, у день виборів Верховної Ради України, Консорціум “Національний екзит-пол’2012”, до якого входять Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, Київський міжнародний інститут соціології та Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, проведуть Національний екзит-пол Вибори 2012.

Управління проектом,  фінансовий і медійний менеджмент екзит-полу  здійснюватиме  Фонд «Демократичні ініціативи». Опитування виборців проводитимуть Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) і Центр Разумкова,  наукове керівництво, розробку вибірки та координацію робіт з опитування  виконуватиме  КМІС.

Вибірка. Генеральна сукупність екзит-полу –  виборці, які проголосували на виборчих дільницях на території України (крім спеціальних дільниць). Вибірка буде репрезентативною  для України в цілому й для її 4 регіонів (Захід,  Центр, Схід, Південь).

Вибірка є двоступеневою кластерною, на першій ступені з кожної області, пропорційно кількості дільниць у цій області, відбираються виборчі дільниці з рівною ймовірністю, на другій ступені проводиться систематичний (покроковий відбір) виборців на виборчій дільниці. Використовуватиметься постійний крок відбору протягом дня проведення виборів.

Результати опитування будуть представлені в загальнонаціональному масштабі та в розрізі чотирьох регіонів:

Західний регіон — Закарпатська, Волинська, Рівненська, Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівецька та Хмельницька області;

Центральний регіон — Житомирська, Вінницька, Кіровоградська, Черкаська, Полтавська, Сумська, Чернігівська, Київська області та місто Київ;

Південний регіон — АР Крим, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька і Дніпропетровська області;

Східний регіон — Харківська, Донецька і Луганська області.

 

Кількість виборчих дільниць –  300  (по 150 для кожної дослідницької компанії).

Обсяг вибірки – 16500 респондентів (залежно від явки)

Кількість інтерв’юерів – на кожній виборчій дільниці  працюватиме 2–3 особи, усього буде задіяно близько 700 інтерв'юерів, які пройдуть спеціальне навчання.

Похибка вибірки.  Статистична  похибка вибірки з врахуванням дизайн-ефекту не перевищуватиме 1.3%, але є ще систематичні похибки, які залежать від різних факторів. Виходячи з досвіду попередніх екзит-полів, що були проведені за такою самою методологією, ми припускаємо, що помилка вибірки не перевищить 2.5% для лідерів і буде в межах 0.5–1% для інших партій і блоків.  У дочасних парламентських виборах 2007 року максимальна помилка вибірки для всіх партій не перевищувала 1.1%.

       Метод збирання даних і опитувальник.

Застосовуватиметься методика «таємного голосування», оскільки вона зменшує кількість відмов і суттєво підвищує надійність даних екзит-полу. Суть методики полягає в тому, що під час проведення опитування замість прямого запитання “Скажіть, за кого Ви проголосували?”, респондент сам заповнює анкету, що починається із цього запитання.  Крім цього, анкета міститиме запитання  про стать, вікову групу, освіту, а також час прийняття рішення, за кого голосувати.  При цьому респондента проситимуть заповнити демографічні питання, але зазначать, що це не обов'язково.

Головна мета проекту — забезпечити ефективний громадський контроль за чесністю виборчої процедури, а також отримати інформацію про соціально-демографічну структуру електорату партій .

В Україні вже склалася традиція проведення екзит-полів, яку  започаткував Фонд «Демократичні ініціативи»,  вперше організувавши екзит-пол і телешоу «Ніч виборів» під час виборів парламенту 1998 року. Відтоді учасники проекту набули  значного досвіду в організації і здійсненні опитувань на виході з виборчої дільниці.
Фонд “Демократичні ініціативи” організовував екзит-поли під час парламентських виборів 1998, 2002, 2006 та 2007 років, двох турів виборів Президента 1999 року,  трьох турів виборів Президента України у 2004 році та двох турів президентських виборів у 2010 р.  В усіх цих екзит-полах з 1999 р. брав участь Київський міжнародний інститут соціології, а з 2004 р. – Центр ім. Разумкова.  Цього року це вже буде 12-й екзит-пол, що його організовує Фонд “Демократичні ініціативи”. 10-й національний екзит-пол, що його проводить КМІС і 8-й екзит-пол, що його проводить Центр ім. Разумкова (було проведено також декілька місцевих  екзит-полів – у Мукачевому та Києві).

Презентація даних.  Планується триразове оприлюднення результатів із врахуванням оновлених даних:

 - відразу по закритті виборчих дільниць, 28 жовтня, о  20.00  на основі даних, що зібрані за дві години до закриття дільниць;

-  за 3 години після закриття дільниць, о 23.00  з додаванням  даних, зібраних на дільницях, де робота тривала до закриття дільниць (теж продиктованих телефоном);

- деталізований звіт через 5–7 днів після одержання паперових анкет.

Інформація синхронно оприлюднюватиметься українською та англійською мовами на сайтах: http://www. dif-exitpoll.org.ua,dif.org.ua, chesno.org, поширюватиметься за допомогою сервера електронної пошти, а також через  соціальні мережі.

Окрім того, Фонд «Демократичніініціативи» імені Ілька Кучеріва планує опублікуватикнижку за результатами екзит-полу (як і після кожних виборів).

“ Національний екзит-пол’2012” фінансово підтриманий  міжнародними  донорами:  Міжнародним Фондом “Відродження”,  програмою Matra Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Національним Фондом підтримки демократії (США),  PACT, проект UNITERЄвропейським  Союзом.

Реалізація проекту перебуватиме під контролем Наглядової Ради, до якої увійдуть лідери громадських організацій, провідні українські журналісти, вітчизняні та зарубіжні експерти.

Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва

 


Отдохни от политики - посмотри интересные светские новости

 

 

Автор: admin от 03.09.2012
Оценка: 

  
 
  
Вы не можете комментировать!

 

 
Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на vibori.co.ua. | | Контакты
CMS Status-X