Русский Выберите язык  Выберите язык

Наибольшее представительство в ОИК получили преимущественно наименее активные партии

24 серпня Центральна виборча комісія на своєму вечірньому засіданніпровела жеребкування щодо включення кандидатур до складу 225 окружних виборчих комісій. Політичні партії - суб’єкти виборчого процесу, які висунули хоча б одного кандидата на виборах народних депутатів України, мали право брати участь у цій процедурі. За результатами жеребкування лише 19 політичних партій отримали представництво у ОВК. В усіх без винятку 225 окружних виборчих комісіях отримали квоту партії «Молодь до влади», «Русь - єдина»,  Народно-трудовий союз України, «Братство»,  Українська партія «Зелена планета». Лише 5 з 19 цих суб’єктів виборчого процесу висунули своїх кандидатів списком. Усі інші партії обмежились висуненням кандидатів у окремих одномандатних виборчих округах. Серед тих партій, які отримали представництво в усіх 225 ОВК, лише дві висунули більше, ніж 3-х кандидатів на виборах народних депутатів України.

Громадянська мережа ОПОРА зазначає, що застосована на парламентських виборах 2012 року процедура жеребкування щодо включення кандидатур до складу ОВК не сприяє рівномірному представництву усіх політичних сил у виборчих комісіях та викривляє  принцип взаємного контролю між суб’єктами виборчого процесу. Разове жеребкування по усім окружним виборчим комісіям створило умови, коли найбільше в них представництво отримали партії, що висунули мінімальну кількість  кандидатів на виборах та  не ведуть  активної передвиборчої кампанії. ОПОРА нагадує, що ще в липні прогнозувала такі наслідки жеребкування.

81 політична партія- суб’єкт виборчого процесу подала 13 424 кандидатури на 2926 вакансії членів окружних виборчих комісій.  Із різних причин, передбачених законодавством,  ЦВК відхилено 104 кандидатури.  6 політичних партій - суб’єктів  виборчого процесу не скористались своїм правом подати кандидатури до складу окружних виборчих комісій.

Під час жеребкування визначалася лише черговість усіх політичних партій щодо включення їхніх представників до складу ОВК. Тобто, партії отримали лише порядковий номер, а жеребкування претендентів на кожну з окружних виборчих комісій окремо не проводилось. Після включення всіх кандидатур до складу окружних виборчих комісій від партії, яка є першою за встановленою жеребкуванням черговістю, визначаються кандидатури до складу таких комісій з наступних. Тобто, на всіх ОВК мали право представництва ті партії, які зареєстрували лише одного кандидата, але сформували подання 225 комісій. Це призвело до несправедливого та непропорційного представництва переважно аутсайдерів виборів.

 

Черговість партій у формуванні окружних виборчих комісій
Кількість членів окружних виборчих комісій, які представляють партію
Виборча активність політичних партій, які отримали представництво у окружних виборчих комісіях
Кількість кандидатів, які висунули партії у загальнодержавному багатомандатному окрузі
Кількість кандидатів, які висунули партії у одномандатних виборчих округах
«Молодь до влади»
225
0
1
«Русь Єдина»
225
0
3
Народно-трудовий союз України
225
17
3
«Братство»
225
0
1
«Єдиний центр»
43
0
9
Партія Наталії Королевської «Україна Вперед!»
223
149
109
Партія «Сам за себе»
1
0
1
«Союз анархістів України»
220
0
2
Всеукраїнське політичне об’єднання «Єдина Родина»
212
0
1
Ліберальна партія України
219
56
9
Українська партія «Зелена Планета»
225
225
18
«Громадянська солідарність»
5
0
4
«Руська Єдність»
221
0
5
«Руський Блок»
223
34
10
Християнсько-демократична партія України
219
0
3
Українська народна партія
178
0
37
Народна екологічна партія
32
0
1
«Солідарність жінок України»
4
0
11
Народний рух України
1
0
2

Таким чином, процедура жеребкування, яка була відтворена на цих виборах, суттєво відрізняється від практик парламентських кампаній 1998-2006 років. На попередніх виборах народних депутатів жеребкування організовувалось щодо кожної окружної виборчої комісії окремо, що забезпечувало дотримання принципу рівності можливостей політичних партій та кандидатів. Зараз в межах одного жеребкування одночасно розподілили вакантні місця в усіх окружних виборчих комісіях, що послабило  взаємний контроль між суб’єктами виборчого процесу.

ОПОРА

див. також:  ЦВК затвердила склад окружних виборчих комісій - СПИСОК

 

Автор: admin от 25.08.2012
Оценка: 

  
 
  
Вы не можете комментировать!

 

 
Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на vibori.co.ua. | | Контакты
CMS Status-X