Русский Выберите язык  Выберите язык

Председатель ОГА Папиев использует служебную поездку для агитации за кандидатов от Партии регионов (ВИДЕО)

7 августа председатель Черновицкой областной государственной администрации Михаил Папиев находился с рабочей поездкой в Глыбоцком и Сторожинецком районах. Вместе с ним находились 2 кандидата от Партии регионов: Геннадий Федоряк (Председатель ПАО «Черновцыгаз») - кандидат по округу 203 (Новоселицкий, Сторожинецкий районы, часть Сторожинецкого района, часть Садгорского района города Черновцы) Михаил Бауэр (директор Департамента образования и науки, молодежи и спорта Черновицкой облгосадминистрации) - кандидат по округу 202 (Путильский, Вижницкий, Кицманский районы, часть Сторожинецкого района). Михаил Папиев использовал свое рабочее время с пользой для кандидатов от Партии регионов, проведя среди населения Глыбоцкого и Сторожинецкого районов основательную агитацию за них.

В распоряжение ОПОРЫ попало 6 коротких видеороликов, снятых во время этой рабочей поездки. На всех них Михаил Папиев не отказывается прямым текстом агитировать за кандидатов регионалов, порой даже переходя к угрозам и шантажу.

Перейдем к обзору этих видео:

 

1. 

Михайло Папієв представляє Геннадія Федоряка мешканцям села Опришени Глибоцького району, далі з вуст голови Чернівецької ОДА лунає фраза: «Буде у Вас дружба і порозуміння: він вирішить свої питання, Ви будете мати газ. Не буде дружби і порозуміння - газу не буде». ПотімМихайло Папієв задає питання мешканцям: «А в чому ж має бути Ваша підтримка?» І сам підказує відповідь: «Любов має бути взаємною». А коли з натовпу пролунав вигук «Владу підтримати!», -Михайло Папієв підхопив цю фразу і підсумував: «Буде підтримка - буде все, не буде підтримки - отак воно все й залишиться». І контрольний постріл від Михайла Папієва«Якщо у Вас не буде взаємної любові, то у мене не буде змісту шукати гроші для Вас і будувати дитячий садочок. А в Геннадія Дмитровича (Федоряка) - шукати гроші і проводити газ».

2. 

Михайло Папієв представляє Геннадія Федоряка мешканцям села Станівці Глибоцького району. Далі називає «газифікацію» головною проблемою цього району і уточнює, що він зробив, щоб вирішити цю проблему: «Я пішов до Києва і сказав, щоб вирішити проблему газу, то потрібно, щоб кандидатом у народні депутати став «газовик». І тоді Ви домовляєтесь: він Вам дасть газ – Ви його підтримали, Ви його не підтримали – він Вам не дав газу. Тобто я поставив Вас у ситуацію, виходу з якої немає». Далі при спілкуванні з населенням Михайло Папієв переходить на російську: «Единственно какое условие осталось? Если Вы в октябре за него не голосуете, Вы с чем остаетесь?.. Хотите газ – любите, не хотите – любите кого-то другого». На останок Михайло Папієв поділився інформацією про «ще одного свого товариша Борисова Юрія Сергійовича» і його вклад в газифікацію Чернівецької області.

3. 

На цьому відео Михайло Папієв в с. Йорданешти Глибоцького району озвучує «систему помічників»:Юрій Анатолійович Бойко, Юрій Сергійович Борисов, Федоряк Геннадій Дмитрович, Папієв Михайло Миколайович, Гайничеру Михайло Іванович та ін. Далі йдуть роздуми: «Зараз підуть вибори. Уявімо собі, що Ви проголосуєте за того, хто красиво стоїть, красиво говорить... Далі проходить час. Що Вам треба? Вам газ треба! До кого Ви звертаєтесь по газ?». Підсумок відео підводить голос за кадром з реплікою адресованою до Михайла Папієва«Саме по нашому селу цієї проблеми на вибори не буде... Большинство буде!"

4. 

Відео з с. Йорданешти Глибоцького району розпочинається з того, як Михайло Папієв агітує проти суперників Геннадія ФедорякаІвана Савича Паламара (самовисуванець), Говорняна Семена Володимировича (КПУ), Тіміша Григорія Івановича ("УДАР"). Прояснює ситуацію із Іваном Семенюком«У нього вертикалі нема. У Геннадія Дмитровича є оця газова вертикаль: Бойко-міністр – далі НАК «Нафтогаз України» – далі «Укргазвидобування» – далі Дмитро Васильович Фірташ – далі «Чернівцігаз» – все!». Наприкінці відео Михайло Папієв торкнувся інших округів: «Ми по всіх округах підходили прагматично з користю для жителів цієї території, цього округу. Бо відповідальність за цих людей несу, перш за все, я як голова обласної адміністрації, як голова партійної організації Партії регіонів. Другий – несе прем'єр-міністр України Микола Янович Азаров, який підписав рішення з'їзду, і головна людина, яка буде з нас питати – це Президент України».

5. 

Коротке відео із с. Йорданешти Глибоцького району, яке гарно описується прямою мовою Михайла Папієва«Шо треба зробити і кого треба обрати. Склали все до купи? Подобається мені Геннадій Дмитрович чи не подобається?... Я стою і думаю: як не крути, а виходить, шо мушу. Не люблю його, але мушу...»

6. 

Це відео присвячено агітації Михайла Папієва в смт Красноїльск Сторожинецького району під час наради з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, селищними та сільськими головами за іншого кандидата – Михайла Бауера, директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації: «Подобається нам Михайло Йозефович чи не подобається, але якщо нам думати про розвиток нашої території, і щоби тут життя було, і щоб майбутнє було, то треба брати і голосувати». Окрім того, Михайло Папієв закликав присутніх брати приклад з нього самого: «Я б просив би... Зараз саме відповідальне рішення, яке буде приймати громада, виборці. І Ви маєте вплив на це. Щоб Ви чітко і ясно отак само просто проаналізували з людьми...».

 

Щодо оцінки дій голови Чернівецької ОДА Михайла Папієва, то хотілося б нагадати, що у чинному Законі «Про вибори народних депутатів України» (ст. 68 і 74) накладено обмеження на здійснення передвиборної агітації органами виконавчої влади і місцевого самоврядування, правоохоронними органами і судами. Також категоричним законодавчим обмеженням, що стосується зловживання адміністративним ресурсом є заборона на використання приміщень органів державної влади та органів місцевого самоврядування для проведення передвиборної агітації. А також заборона використовувати для проведення передвиборної агітації службовий транспорт, зв'язок, устаткування, приміщення, інші об'єкти та ресурси за місцем роботи, службові чи виробничі наради, збори колективу, а також залучати для передвиборної агітації або використовувати для будь-якої роботи, пов'язаної з проведенням передвиборної агітації підлеглих.

Наведені вище приклади поведінки та висловлювань голови Чернівецької ОДА Михайла Папієва дають привід класифікувати їх як прояв зловживання адміністративним ресурсом, а отже, порушення демократичних процедур проведення виборів. З огляду на це, ОПОРА наполегливо закликає політиків та партії і, перз за все, Михайла Папієва, відмовитися від подібної практики використання адміністративного ресурсу як елементу власних виборчих стратегій.

oporaua.org

 

Автор: admin от 08.08.2012
Оценка: 

  
 
  
Вы не можете комментировать!

 

 
Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на vibori.co.ua. | | Контакты
CMS Status-X