Русский Выберите язык  Выберите язык

Володимир Шаповал: у нас вибір такий - або провалити вибори, або порушити закон

Недоробки прийнятого Верховною радою закону "Про вибори народних депутатів" Центрвиборчком буде усувати своїми постановами. Про це в інтерв'ю кореспондентам газети "Коммерсант-Украина" Ользі Куришко та Валерію Калнишу розповів голова Центральної виборчої комісії ВОЛОДИМИР ШАПОВАЛ. Він також висловив невдоволення тим, що, приймаючи рішення про встановлення відеоспостереження на ділянках, депутати не поцікавилися думкою членів комісії з цього питання. 

- 30 липня офіційно починається парламентська виборча кампанія. Як би ви могли оцінити готовність Центрвиборчкому? 

- Я б розділив свою відповідь на дві складові. По-перше, щодо правової ситуації, що склалася на даний момент, - я маю на увазі закон "Про вибори народних депутатів" та інші правові рішення. Бюджет ЦВК було змінено з нашої ініціативи, і, повірте, нам нелегко далося те, щоб нас в достатній мірі профінансували. Хочу нагадати, що до прийняття відповідних змін до держбюджету, до чого доклав руку президент (хоча дивно, що доводиться включати такі важелі), парламентські вибори були профінансовані на 2/3. Ми тоді отримували приблизно 800 млн грн при необхідних 1,2 млрд. По-друге, з'явилося нове обставина - законодавчо вирішено питання про організацію так званого відеоспостереження на виборах. Відповідний закон я поки детально не вивчав, оскільки він ще не підписаний президентом, хоча натякають, що найближчим часом це може статися. 

- Незважаючи на те що з вами не порадилися, ви - прихильник або противник відеоспостереження на виборчих дільницях? 

- Я сповнений сумнівів. Одна справа - слухати коментарі тих, хто все це пройшов, а інше - пройти самому. Плюси теж є, їх я вже назвав, а мінуси очевидні. До речі, дуже серйозний мінус - необхідність актуальних витрат в 1 млрд грн. Ми не настільки багаті, щоб легким рухом руки "відстебнути" мільярд на процедури, які серйозно не апробовані. Проте можу сказати - закон є, і, якщо він вступить в силу, ми його виконаємо. 

- Вам не здається, що бажання забезпечити ділянки відеокамерами - чудова корупційна схема для "розпилу" мільярда гривень? 

- Розумієте, будь-які подібні підозри мають місце бути, але для того, щоб стверджувати, потрібні факти. Я себе ідентифікую як юриста, тому категорично стверджувати що-небудь в цьому роді було б безвідповідально з точки зору правової свідомості і тієї посади, яку я сьогодні займаю. 

- Ви досить спокійно міркуєте про те, що виборців підкуповують ... 

- Я просто позначив проблему, і краще називати це не підкупом, а "економічним стимулюванням". До речі, я живу з родичами-пенсіонерами. Не буду говорити, на які вибори це було, але їм принесли "виборчий" продуктовий набір. Тесть у мене добрий чоловік, він взяв. І потім ми разом з'їли цю кашу. Ну, просто я каші люблю! І на мій вибір на виборах це не вплинуло. 

- Чи з'являться нові методи фальсифікації? Або вони будуть традиційними - "каруселі", фотографування бюлетенів ... 

- Фальсифікації - це погане слово, давайте називати таке явище порушеннями різного ступеня грубості. Я скажу банальність, що "немає виборів без порушень", але це так.До того ж ми пострадянська країна, пострадянський "недогражданское" суспільство з усіма витікаючими звідси наслідками. Політичні сили у нас дозволяють собі "більше", ніж, наприклад, в Британії або ФРН, і це в суспільстві вважається нормальним. Не сумніваюся, що будуть спроби порушень з різних сторін. Наскільки масштабні - це питання. Мене по-своєму тішить, що в нашій країні більш ніж гостра політична конкуренція, і для мене, як організатора виборів, це плюс. Політичні противники так один за одним спостерігають, що я можу іноді в сторону відійти! Чому сьогодні говорять про масштабні фальсифікації? Думаю, це профілактика, політична обробка, щоб потім можна було пояснити результати, якщо вони не будуть задовольняти

 

Автор: admin от 24.07.2012
Оценка: 

  
 
  
Вы не можете комментировать!

 

Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на vibori.co.ua. | | Контакты
CMS Status-X