Русский Выберите язык  Выберите язык

Ванникова буде в першій п'ятірці Нашої Україні, Забужко відмовилася

Нинішній закон про вибори, який ввів 5-процентний бар'єр для партій і мажоритарні округи, схоже, змусила об'єднуватися всіх. Слідом за союзом Партії Регіонів з «Сильної України» і «Батьківщини» з «Фронтом змін» об'єднавчі процеси почалися на правому та лівому флангах вітчизняної політики. Спочатку про єдиний проект оголосили Віктор Ющенко і Юрій Костенко, а тепер і Петро Симоненко заявив, що КПУ готова «до об'єднання з лівими силами в рамках координації дій перед виборами» - повідомляє "Сегодня" 

Втім, ставити знак рівності між процесами на правому та лівому флангах не можна. У той час як праві розколоті на декілька більш-менш рівнозначних політсил, на лівому фланзі вперше за весь час незалежності встановилося фактичне єдиновладдя. Його сьогодні можна охарактеризувати просто: Компартія та інші. 

Монополізм комуністів на лівого виборця диктує особливості поведінки партії Симоненко. На відміну від правих, перед КПУ не стоїть питання - пройдуть вони в парламент чи ні (опитування показують їм рекордні для останнього десятиліття 8-9%), і навпаки, жодна з інших лівих сил не може розраховувати на заповітні 5%. Тому об'єднання на лівому фланзі може бути тільки за сценарієм Симоненко. 

Як повідомив нам джерело в керівництві КПУ, слова їхнього лідера потрібно розуміти не як заклик до об'єднання в єдиний список: «Мова йде скоріше не про співпрацю з партіями, а про співпрацю з окремими політиками. Ми готові підтримати на округах всіх політиків лівої ідеології, які мають шанси на обрання. Наприклад, ми готові підтримати Мороза і Семенюк-Самсоненко, а також Вітренко і Ніколаєнко - в обмін на те, що їх партії (СПУ, ПСПУ та Об'єднані ліві і селяни. - Авт.) Не підуть на вибори і не будуть відбирати у нас якісь частки відсотків ». 

Лідер Об'єднаних лівих і селян Станіслав Ніколаєнко підтвердив - переговори з КПУ ведуться: «У мене була розмова з Симоненком і Алексєєвим (другий секретар ЦК КПУ. - Авт.), І ми вже досягли домовленості щодо спільного контролю на виборах. На цьому тижні буде нова зустріч, де ми спробуємо домовитися про взаємну підтримку кандидатів. Про входження в Компартію мова йти не може, тому що в складі нашої партії - не тільки ліві, але і центристи ». 

А от Олександр Мороз до ідеї комуністів поки відноситься прохолодно: «Пропозиція хороша, але навряд чи воно буде реалізовано. Хоча ми готові обговорити питання координації зусиль на місцевому рівні ». 

Список КПУ буде оголошено 30 липня, на її з'їзді (у той же день з'їзд проводить Партія Регіонів). Але ключовою для комуністів датою є 28 липня - в цей день відбудеться засідання президії ЦК, на якому буде обговорюватися питання списку, в тому числі першої п'ятірки. Але, за словами джерела, вже прийнято рішення, що всі перші секретарі обкомів підуть по округам: «5-7 осіб з них мають непогані шанси на перемогу. Тому є підстави сподіватися, що наша фракція в новому парламенті буде більше нинішньої ». Нагадаємо, в нинішній Раді КПУ отримала 27 мандатів. 

П'ЯТІРКА «НУ»: БЕЗ КОСТЕНКО, АЛЕ З ВАННИКОВОЇ? Для об'єднаних правих ключовою датою буде 31 липня - в цей день проведе свій з'їзд «Наша України» (на цей же день призначено з'їзд «Батьківщини» і позачергова сесія парламенту). Втім, як повідомив нам лідер Української народної партії Юрій Костенко, ключові питання об'єднання вже вирішені - на мажоритарних округах «Наша України», УНП і Конгрес українських націоналістів висувають кандидатів окремо (але так, щоб вони не конкурували один з одним), а от партійний список у них буде спільний, під прапором «НУ». «Питання списку у нас, як і у всіх інших партій, найскладніший, але я впевнений, що до 31 липня ми його вирішимо», - каже Костенко. Крім того, сьогодні, за його словами, буде обговорюватися питання першої п'ятірки списку: «Поки він ще не вирішене, причому ні за однією людиною немає закріпленого місця в п'ятірці. Головне, щоб ці прізвища як можна точніше відображали праву ідеологію партії в очах виборців ». 

За словами джерела, близького до керівництва «Нашої України», Юрія Костенко дійсно у першій п'ятірці не буде: «Першим планується Ющенко, другим - Бондарчук (глава Держуправсправами при президенті Ющенко. - Авт.), Третьою - Ванникова (прес-секретар Ющенка. - Авт.), четвертим - колишній губернатор Полтавської області Асадчев. П'ятої хотіли бачити письменницю Забужко, але вона відмовилася. Костенко буде в другій п'ятірці ». 

Втім, на думку політолога Вадима Карасьова, незважаючи на всі об'єднавчі процеси, у «Нашої України» мало шансів потрапити в парламент: «Щоб домогтися цього, їм потрібно зробити неможливе. Однак, незважаючи на це, проект Ющенка буде розвиватися, тому що головне питання не в парламентських виборах, а в президентських. Зараз відбувається активне переформатування політичного поля: активізувався Медведчук, з в'язниці може вийти Тимошенко, і все це загрожує кардинальною зміною нинішньої конфігурації еліт. Причому Медведчук прямо сказав, що Ющенко повинен сидіти у в'язниці. Так що Віктору Андрійовичу просто необхідно активізуватися, щоб врятувати нинішній розклад сил. Йому важливо зайняти нішу на правому фланзі і тримати там оборону до кращих часів ».

 

Автор: admin от 24.07.2012
Оценка: 

  
 
  
Вы не можете комментировать!

 

 
Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на vibori.co.ua. | | Контакты
CMS Status-X