Русский Выберите язык  Выберите язык

Київські депутати вимагають від КС визначити дату виборів мера столиці та строк його повноважень

Депутати Київської міської ради звернулися до Конституційного суду, щоб той прояснив ситуацію щодо майбутніх виборів Київського міського голови. Зокрема, мова йде про тлумачення частини другої статті 141 Конституції та другої і третьої частини статті 14 Закону України «Про Вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних міських голів». Під зверненням поставили свої підписи Юрій Дмитрук, Юрій Бондар та Олександр Пабат.

Необхідність у такому зверненні, на думку депутатів, виникла у зв’язку з двома обставинами. Перша – заява Леоніда Черновецького про дострокове припинення повноважень на посаді міського голови і наступне прийняття цієї заяви київською міськрадою. Друга –  зміни, внесені до Конституції України в частині термінів проведення місцевих виборів, а також текст Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних міських голів», відповідно до якого на 31 жовтня 2010 р. було призначено місцеві вибори по всій Україні, окрім Києва.

Якщо Верховна Рада України буде ухвалювати рішення про проведення позачергових виборів Київського міського голови, саме Конституційний Суд України має визначити, на який термін  обиратимуть очільника представницької влади столиці. Так вважають депутати Київради. Вони також просять Конституційний Суд надати роз’яснення щодо того, чи повинні вибори Київського міського голови та депутатів Київради проходити одночасно з місцевими виборами по всій Україні чи в інші строки?

Крім того, депутати просять роз’яснити чи є заява Л. Черновецького про дострокове припинення повноважень законною підставою для призначення позачергових виборів у столиці.

Як повідомлялося раніше, 1 червня 2012 року Київський міський голова Леонід Черновецький подав заяву про дострокове припинення повноважень, а 12 липня Київська міська рада прийняла цю заяву до відома.

kmr.gov.ua

 

Автор: admin от 19.07.2012
Оценка: 

  
 
  
Вы не можете комментировать!

 

 
Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на vibori.co.ua. | | Контакты
CMS Status-X