Русский Выберите язык  Выберите язык

У опозиції є шанс перемогти на виборах 2012,

але можливість створити більшість в парламенті - не очевидна, - думка експертів 

12.04.2012 

В Інституті Горшеніна відбувся круглий стіл на тему «Вибори 2012. Хто переможе? », В ході якого представники різних політичних сил обговорили виборче законодавство і можливі варіанти розвитку подій виборчої кампанії. 

Народний депутат від Партії регіонів Олег Надоша вважає, що у партії влади немає конкурентів, тому що опозиція в нинішньому вигляді не здатна її скласти. «Будь-які вибори - це завжди конкуренція. Нам би хотілося, щоб вона була досить сильною. Поки ми цього не відчуваємо в силу того, що опозиції ніяк не вдається об'єднатися », - розповів депутат.Также, на думку Олега Надоші, на наступних виборах вартість мандата буде вимірюватися не в грошах:« Вартість мандата у кожного депутата буде своя. Вона буде складатися не тільки з грошей, а з кількості промотав кілометрів, кількості зустрічей з виборцями та інших факторів, у яких немає цінового виміру ». 

Депутат упевнений, що склад Верховної Ради оновиться на 2/3 за рахунок нових партій і політиків, в тому числі регіональних. 

На думку народного депутата від КПУ Спиридона Кілінкарова, більшість у наступному парламенті складуть Партія регіонів і комуністи, так що розподіл сил у парламенті наступного скликання істотно не зміниться. «Якщо сьогодні не буде рішення Конституційного Суду про скасування можливості балотуватися і за списком, і за мажоритаркою, то результати виборів будуть досить чесними і прозорими. Прикро, що насправді після виборної кампанії нічого не зміниться. Філософія опозиції - «ми підемо окремими колонами і наберемо набагато більше голосів». Але частина партій не пройде в парламент, і ці голоси пропадуть », - вважає нардеп. 

За словами Спиридона Кілінкарова, партії, що представляють нинішню владу, ніколи не ставили перед собою мети об'єднуватися: «Опозиція створювала блоки, а ПР приймала рішення щодо злиття партій. Позиція Партії регіонів була політично більш вигідною, ніж нинішня тактика опозиції ». 

Політик також озвучив думку, що найбільші втрати Партія регіонів понесе в східних регіонах: «Де було чарівність, там буде розчарування. Всі ці голоси заберемо ми, Компартія. Шансів ні в БЮТ, ні у «Свободи», ні в будь-який інший партії немає ». За прогнозами депутата, жодна з цих партій не набере більше 3% голосів - в результаті, більшість в парламенті створять Партія регіонів і Компартія. 

Народний депутат від НУ-НС, заступник голови партії «За Україну!" КСЕНІЯ ЛЯПІНА, навпаки, вважає, що у об'єднаної опозиції є шанс перемогти на парламентських виборах 2012. «Я не думаю, що все безнадійно. Переможе нинішня опозиція. Питання в тому, наскільки впливовою буде в такому випадку Верховна Рада.Чи вдасться опозиції сформувати ефективну більшість? Чи вдасться не наступати на ті ж граблі? Здатність лідерів нинішньої опозиції забути про власні інтереси заради спільної мети демонструє, що все може змінитися », - вважає вона. 

Ксенія Ляпіна упевнена, що опозиція може дати країні прем'єра, здатного протистояти президенту: «Феномен Азарова як непомітного прем'єра - це його вибір. Він сам захотів бути тінню Януковича. Але це не означає, що інша людина зможе реалізувати власну політику ». На думку депутата, якщо опозиція зможе сформувати більшість, вона також зуміє змінити формат влади, запропонувавши сильного прем'єра. 

За словами народного депутата від НУ-НС, голови Партії захисників Вітчизни Юрія Кармазіна, для депутатів, які перейшли з опозиції до Партії регіонів, у бюджеті заклали кошти на підкуп виборців. «Першим кроком наступного парламенту повинна бути відповідальність за факти підкупу депутатів, посадових осіб. Депутатський мандат безцінний, а його деякі продають. Адже у нас тепер паханат. Ми не президентська республіка, тому що там повинен бути президент. У нас це інакше називається. А Конституційний Суд веде себе, як годиться прислузі: «Чого бажаєте?». Такий орган треба винести на Окружну », - вважає депутат. 

На думку політика, рішення Конституційного Суду щодо виборчого законодавства є корупційними. «Вже при прийнятті рішення про початок виборчої кампанії для« тушок »заклали кошти в бюджеті. За ці гроші будуватимуть мости, дороги, лікарні. Це вже реалізується, вони приїжджають на місця і кажуть: це ми зробили. Один з фондів в Полтавській області щомісячно витрачає 2 мільйони гривень на підкуп виборців. В Одеській області будують туалети в сільській місцевості. Це відбувається за бюджетні кошти », - розповів Юрій Кармазін. 

На думку депутата, щоб змінити ситуацію в країні в бік демократії, опозиція повинна об'єднатися на виборах в єдиний фронт. 

При цьому член політради ВО «Свобода» Андрій Іллєнко повідомив, що, зокрема, їх політсила піде на вибори окремо від «Батьківщини» і «Фронту змін». «Сьогодні ставити крапку ще рано, але, швидше за все, буде так. В рамках КОДА (Комітету опору диктатурі, - ред.) «Фронт змін» і «Батьківщина» підуть на вибори разом. І ще кілька партій, які традиційно є партнерами «Батьківщини». «Свобода», напевно, буде йти окремим списком. Це не буде розколом, це погоджена позиція КОДА. Як показують соціологічні опитування, із загальним списком «Свобода», «Фронт змін» і «Батьківщина» набирають менше голосів, ніж якщо «Свобода» йде окремо », - розповів політик. 

За словами Андрія Іллєнка, причина такої різниці - в різній електорату партій. Частина виборців не сприймають ідею об'єднання. Андрій Іллєнко, втім, не виключає, що стратегія опозиції зміниться. 


institute.gorshenin.ua

 

Автор: admin от 15.04.2012
Оценка: 

  
 
  
Вы не можете комментировать!

 

 
Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на vibori.co.ua. | | Контакты
CMS Status-X