Русский Выберите язык  Выберите язык

Ющенко отримає гроші на боротьбу з Яценюком

Третьому президенту вже пишуть спіч про «дружину Яценюка» - повідомляє Comments.UA

Те, що ближче до виборів 2012, ряди опозиції будуть розколювати руками нацдемів, яким не знайдеться місця в не гумових списках опозиціонерів, було зрозуміло вже давно. Партії, що об'єдналися в КОД, придумали досить дієвий механізм для тактичного протидії намірам влади створити клони опозиції, запустивши в суспільну свідомість гасло: хто не з нами, тобто, з Яценюком, Турчиновим і Ко, той з ними - Партією регіонів та її сателітами. На практиці це гасло втілився в давно прогнозоване вигнання партії «Наша України» з лав КОДА. З одного боку, опозиціонери відмовилися від надто амбітних, проте у фінансовому та ідеологічному плані марних «пасажирів», з іншого - нажили собі ворога. Який, при необхідних капіталовкладень (а своїх грошей у партії немає не тільки на погашення боргів, але навіть на фінансування партійного Інтернет-ресурсу) і виході на центральні телеканали, здатний зіграти трохи більш значущу роль, ніж в 2004 році зіграв Роман Козак, розповідаючи зі всіх екранів, що у Ющенка дружина - американка. Тепер у ролі Козака може виявитися і сам Ющенко, якому надатися прекрасний шанс знову розповісти і про «сучку», і про «бліх», і про все-всіх-всіх, з ким він поруч стояв на Майдані, а потім записав в «зрадники ». Приведи Господи, і про «дружині Яценюка» згадають ...

А про те, що саме так і буде, можна судити вже зараз, хоча «правиця» ще офіційно і не оформлена. Члени коду - «банальні кон'юнктурник», яким байдуже, під чиїми прапорами і гаслами йти у владу, аби туди потрапити, - так у своєму листі відреагував на вигнання «Нашої України» з лав об'єднаної опозиції глава політвиконкому партії Ющенка Сергій Бондарчук. Тим самим колишній керівник «Укрспецекспорту» і, як стверджують джерела, давній товариш голови президентської Адміністрації Сергія Льовочкіна, по суті, окреслив основну тезу антікодовского контрпропа: опозиціонери такі ж, як влада. Виходить своєрідна версія «противсіх» штибу 2012 року. Причому ця теза буде використовуватися і на прохідних округах для мажоритарників від об'єднаної опозиції, на війну з якими явно загони їх колишніх соратників по Майдану. Натомість «НУ» та інші можуть отримати пару-трійку мандатів в майбутній Раді по округах, що в нинішній ситуації значно краще, ніж політичний «морг».

Але проблема об'єднаної опозиції перед стартом кампанії не стільки в «правиці», скільки в тиловий диверсійній роботі тих, кому буде відмовлено в попаданні в Раду. Як повідомили «Коментарям» джерела в парламентській опозиції, багато хто з нинішніх нардепів можуть не побачити своїх прізвищ в остаточній редакції передвиборних списків. Причина зрозуміла: лідерам КОДА занадто багатьом доведеться заплатити за лояльність (що в підсумку призводить до внесення в список людей, яким краще там дати місце, ніж відбиватися від їх настирливої бла-бла-бла на ток-шоу), тому доведеться кимось пожертвувати . Небезпека в тому, що ці хтось не захочуть по-християнськи підставити щоку, відправившись на свідомо не прохідний мажоритарний округ. А те, що в опозиції виникають конфліктогенні ситуації, було видно на прикладі фракційних розборок між главою фракції Андрієм Кожем'якіним і керівником столичної партосередку Юрієм Одарченко після голосування за «мовний» законопроект.

Розуміючи небезпеку конфліктів, стверджують джерела, в опозиції готуються попереджувальні заходи. По-перше, там намагаються максимально звузити число спікерів, уповноважених небудь говорити від імені опозиції, знаючи, що довгий язик - велика проблема для політиків з демлагеря. По-друге, лідери опозиції будуть з'являтися на масштабних заходах разом, щоб не дати можливості влади вустами псевдоопозиціонери розповідати про якийсь розкол у верхівці об'єднання. По-третє, розглядається можливість оперативного введення центральним штабом кризового менеджменту там, де в ході агітації виникнуть проблеми. «Крізісніков», яких нібито буде курирувати відомий «тушкоборец» Роман Забзалюк, уповноважать грати роль груп швидкого реагування з виїздом на місця.

Однак, як показує досвід попередніх кампаній, трата коштів і часу на боротьбу з колишніми політичними соратниками відбирає більше сил, ніж своя власна агітація. На це, власне, й розрахована технологія влади щодо створення клонів і реанімування, здавалося б, загнувшіхся політпроектів.

 

Автор: admin от 19.06.2012
Оценка: 

  
 
  
Вы не можете комментировать!

 

 
Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на vibori.co.ua. | | Контакты
CMS Status-X