Русский Выберите язык  Выберите язык

Cоцопитування Київського міжнародного інституту соціології - 12 червня 2012 р.

Електоральні наміри виборців України наприкінці травня


В період з 23 травня по 1 червня 2012 року КМІС провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом очного (face-to-face) інтерв'ю опитано 2042 респонденти, що мешкають в усіх областях України (включно з містом Києвом) та в Криму за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1.5) не перевищує 3.3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%, 2,3% - для показників близьких до 15%, 2,0% - для показників близьких до 10%, 1,4% - для показників близьких до 5%.

Наприкінці травня чисельності виборців, які проголосували б за певні партії (у відсотках від усього дорослого населення України віком від 18 років і старших), були такими:

— Перше і друге місце поділили Партія регіонів (М.Азаров, С.Тігіпко) – 15,1% та Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» (Ю.Тимошенко, А.Яценюк) – 14,4% (різниця - в межах статистичної похибки вибірки );

— на третьому місці партія «УДАР» Віталія Кличка – 8,4%,

— на четвертому місці - Комуністична партія (П.Симоненко) – 5,4%;

— п’яте і шосте місця поділили: Всеукраїнське об'єднання «Свобода» (О.Тягнибок) – 2,8% та Партія Наталії Королевської „Україна — Вперед!“ – 2,6% (різниця - в межах статистичної похибки вибірки );.

За попередній місяць обсяг електоральної підтримки зазначених партій статистично значуще змінився лише у партії «УДАР» Віталія Кличка – її підтримка зросла більш ніж в 1,4 рази (з 5,9% до 8,4%).

Сукупна електоральна підтримка опозиційних партій продовжує помітно перевищувати сукупну електоральну підтримку політичних сил владної коаліції: 28 відсотків проти 22; за попередній місяць це співвідношення статистично значуще не змінилося.

Частка виборців, які наприкінці травня були готові взяти участь у голосуванні на виборах до Верховної Ради, в цілому по Україні складала близько 55 відсотків, зокрема: у Західному регіоні – 64%, у Центральному – 55%, у Південному – 56% та у Східному – 44%.

Якби вибори до Верховної Ради проходили наприкінці травня, то за такої участі у голосуванні не менше 5% від поданих голосів найімовірніше отримали б: Партія регіонів – 27,7%, Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» – 26,3%, партія «УДАР» Віталія Кличка – 15,5%, Комуністична партія – 9,8% та Всеукраїнське об'єднання «Свобода» – 5,1%

За таким розподілом голосів, поданих за партійними списками, з 225 місць у Верховній Раді Партія регіонів могла б мати 74 місця, Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» – 70 місць, партія «УДАР» Віталія Кличка – 41 місце, Комуністична партія – 26 та Всеукраїнське об'єднання «Свобода» – 14 місць .

Значно менше статистичної похибки вимірювання відрізняється від прохідного рівня до Верховної ради 4,8% голосів, які за даними опитування могла отримати наприкінці травня партія Наталії Королевської „Україна — Вперед!“. У випадку її проходження до парламенту Партія регіонів могла отримати 70 місць, Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» – 66, партія «УДАР» Віталія Кличка – 39, Комуністична партія – 25, Всеукраїнське об'єднання «Свобода» – 13 та партія Наталії Королевської „Україна — Вперед!“ – 12 місць.

За регіональним розподілом

— Партію Регіонів підтримують 25% виборців Східного, 21% – Південного, 10% – Центрального та 5% – Західного регіонів.

 

— Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» підтримують 29% виборців Західного, 19% – Центрального, 6% – Південного та 4% – Східного регіонів.

 

— Партiю «УДАР» Вiталiя Кличка підтримують 12% виборців Центрального, 10% – Західного, 9% – Південного та 2% – Східного регіонів.

 

— Комуністичну партію підтримують 10% виборців Південного, 7% – Східного, 3% – Центрального та 2% – Західного регіонів.

 

— Всеукраїнське об'єднання «Свобода» підтримують 9% виборців Західного, 2% – Центрального, 1% – Південного та 0,2% – Східного регіонів.

 

— Партію Наталії Королевської «Україна – Вперед!» однаково підтримують близько 3% виборців Центрального, Південного та Східного регіонів. У Західному регіоні за цю партію готові віддати свої голоси 2% виборців.
 
 
kiis.com.ua

 

Автор: admin от 12.06.2012
Оценка: 

  
 
  
Вы не можете комментировать!

 

Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на vibori.co.ua. | | Контакты
CMS Status-X