Русский Выберите язык  Выберите язык

Полковник Француз проти генерал-лейтенанта Литвина в тилу у Житомирського губернатора Рижука

У виборчому окрузі округ № 65 з центром в місті Новограді-Волинському за мандат депутата Верховної Ради будуть боротися екс-голова Житомирської обласної ради, представник "Батьківщини" Віталій Француз і чинний спікер Верховної Ради Володимир Литвин, лідер "Народної партії". 

На перший погляд, результат виборів у цьому окрузі передбачуваний: Володимир Литвин протягом останнього часу не менше півтора десятка раз відвідав свій округ з так званими "робочими поїздками", які на ділі мало чим відрізнялися від активної передвиборчої агітації. 

Відвідування "малої батьківщини" Литвин активно супроводжував і фінансовими вливаннями, які офіційно називаються дотацією з державного бюджету - не один десяток мільйонів, покликаних "покращіті життя вже сьогодні" десятків тисяч виборців, які через кілька місяців, як сподівається спікер, зможуть гарантувати йому депутатський мандат . 

До речі, губернатор Житомирської області Сергій Рижук, вірніше прес-служба держадміністрації на офіційному сайті не раз заявляла, що багатомільйонні вливання в бюджет районів області надійшли не без його допомоги. Всього Житомирська область додатково отримала 127 000 000. Наприклад, останній транш в квітні розподілили таким чином: додаткові 8000000 отримав Новоград-Волинський, по 3 мільйони - Ємільчинський, Червоноармійський і Новоград-Волинський райони. Всі вони входять в 65 округ, де буде балотуватися спікер Литвин. 

У Житомирській області, вірніше в його виборчому окрузі, активно працює фонд Литвина - "Майбутнє Полісся". Від його імені Литвин у Новоград активно вручав іменні стипендії, а також так звані соціальні гранти. Додайте сюди горезвісну "гречку", дискотеки для молоді тощо ... 

Головою правління фонду є син Литвина - Іван Володимирович. 

Такий ранній старт у Литвина був визначений, швидше за все, повною втратою його політичною силою - "Народною партією" популярності та авторитету, а спікер явно не розраховує на статус "непрохідного". 

Зараз здається, що перемога Віталія Француза в цьому окрузі малоймовірна. Якби не одна обставина: зовсім недавно, на перший погляд, з незрозумілих причин брат спікера Петро Михайлович Литвин у званні генерал-лейтенанта з посади командувача військами Південного оперативного командування, по суті - з посади командувача Одеським військовим округом був переведений в Житомир на посаду командира 8 Армійського корпусу. 

Якби таке "зниження" на посаді було невигідно самим братам, вже будьте впевнені, що Володимир Михайлович знайшов би спосіб залишити молодшого в Одесі. 

Дуже схоже, що Литвини готують собі "запасний аеродром". А раптом спікера Литвина таки візьмуть у список друзі-регіонали? Тоді молодший виявиться "при справах". Піде замість старшого по округу в Раду. 

Якщо ж збережеться "status quo", то молодший Литвин на своїй посаді зможе допомогти старшому братові: тільки в Новограді, (де Петро Литвин є почесним громадянином) за нашими даними близько 3 тисяч військовослужбовців, з членами сімей та військовими пенсіонерами - до 5000. Це значна частина електорату з 31 тисячі виборців, згідно з даними минулих виборів, в самому Новограді. 

Мабуть, спікер вирішив перестрахуватися, оскільки запевненнями, що "країні потрібен Литвин" тепер не вірять. Територія його обіцянок звузилася до кількох районів Житомирської області. Чи повірять Литвину тут? 

Сам Віталій Француз запевняє, що не дозволить Литвину влаштувати "урочисту ходу в Раду". Що це буде означати на ділі, і як будуть розвиватися події - скоро дізнаємося. 

Лариса Бекета __БЛОГ

 

Автор: admin от 20.05.2012
Оценка: 

  
 
  
Вы не можете комментировать!

 

 
Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на vibori.co.ua. | | Контакты
CMS Status-X