Русский Выберите язык  Выберите язык

Форум Об’єднаної опозиції - 12.05.12 р.

Роботу форуму відкрив Перший заступник Голови партії «Батьківщина», керівник виборчого штабу Об’єднаної опозиції Олександр Турчинов.
 
«На цьому святому для всіх українців місці сьогодні ми зібрали Форум Об’єднаної опозиції, щоб запропонувати Україні програму наших спільних дій – програму виходу України з соціально-економічної кризи, програму розвитку нашої держави і повернення її до європейського шляху», - наголосив він.
 
За словами Турчинова, сьогоднішній форум – це початок всенародного обговорення програми дій об’єднаної опозиції, «програми нашої перемоги».
 
«У нас в країні багато партій, але Батьківщина з великої літери у нас одна, і тому сьогодні об’єднана опозиція стала в проломі за Батьківщину», - наголосив він.
 
«Ця влада веде Україну до міжнародної ізоляції та соціально-економічної катастрофи. Свавіллю бандитизму влади ми, опозиція, протиставили наше єднання. Перейшовши через амбіції, через вузькі партійні інтереси, ми будуємо єдиний фронт боротьби, який переможе і звільнить Україну», - наголосив Олександр Турчинов.
 
У форумі беруть участь лідери опозиційних політичних сил, народні депутати, представники духовенства і делегати з усіх областей України.

Арсеній Яценюк на Михайлівській площі оголосив програму Об’єднаної опозиції:

 

Арсеній Яценюк наголосив, що вперше за 20 років української незалежності демократичні сили об’єдналися. «Об’єдналися задля того, щоб змінити країну. Щоб показати – ми хочемо принести в Україну нову якість політики, нову якість життя. Ми хочемо змінити нашу Україну і показати, що Україна - європейська держава», - наголосив він.

«Перед нами дуже складні історичні завдання, але на цьому майдані у нас є історичний шанс, перед нами історична відповідальність. Історична відповідальність за долю нашої країни, за майбутнє кожного українця, за те, якою буде країна. Я знаю, що ми здатні зробити цю країну найкращою на теренах Європи. Знаю, що це країна-переможець, що це країна успіху, що це та країна, в якій хочеться жити. Але нам треба дуже багато зробити».

Для цього, наголосив Арсеній Яценюк, Об’єднана опозиція виносить на всенародне обговорення свою програму. «Ця програма – це не просто документ. Це те, як ми бачимо свою країну. Ця програма передбачає всеосяжні зміни в цілому в країні та в житті кожного українця», - наголосив він.

Програма Об’єднаної опозиції передбачає насамперед докорінну зміну системи державної влади і державного управління, підкреслив Арсеній Яценюк. Першочерговим кроком нового демократичного парламенту з новою демократичною більшістю буде ухвалення закону про порядок імпічменту президента: «Ми ліквідуємо монархію Януковича», - заявив лідер «Фронту Змін».

Він також зупинився на ролі й місці парламенту – «не того парламенту, який сьогодні є відділом адміністрації президента, а нового – народного українського парламенту, який знає, що таке відповідальність перед народом України». Арсеній Яценюк наголосив, що новий демократичний парламент введе процедуру особистого голосування кожного народного депутата України та кримінальну відповідальність за порушення процедури особистого голосування. «Якщо вони віддають картки, то нехай віддають депутатські мандати, пільги та привілеї. Ми покінчимо з ганебною практикою невиконання Конституції. Кожен член парламенту буде знати свою відповідальність перед народом України, який голосував за нього», - підкреслив він.

Також, наголосив лідер «Фронту Змін», новим парламентом буде введено інститут відкликання народного депутата України: «Депутат повинен знати, що його  не обрали на п’ять років для того, щоб він жив за державний кошт і користувався пільгами. Він повинен знати, що він кожного дня нестиме відповідальність перед українцем, який за  нього проголосував».

Програма Об’єднаної опозиції передбачає скорочення пільг і привілеїв для чиновників. «Тільки в нашій країні може бути таке, що чим бідніший народ - тим багатша влада. Ми гарантуємо, що скоротимо витрати на кожного народного депутата вдвічі. Ми приймемо спеціальні закони, які внесені до парламенту і які нині блокуються провладною більшістю, про ліквідацію пільг і привілеїв, продаж всіх державних резиденцій, заборону президенту і його когорті користуватися державними коштами на свій розсуд», - заявив Арсеній Яценюк.

Він наголосив, що Об’єднана опозиція також вбачає за необхідне змінити виборчу систему, ухваливши закон про вибори, який передбачає голосування за відкритими партійними списками – «коли народний обранець – це той, хто представляє відповідну партію, хто несе ідеологію, хто несе зміни в країну. Це той, кого кожен українець вважає гідним представляти його інтереси в стінах парламенту», - підкреслив Арсеній Яценюк.

На переконання Арсенія Яценюка, необхідно також  змінити систему державного управління на місцях, ввівши інститут виконавчих комітетів, які обираються місцевими радами, що, в свою чергу, були обрані громадою. «Необхідно ліквідувати інститут поплічників президента у вигляді голів обласних державних адміністрацій, або, як їх називають, губернаторів. Губернії в Росії, у нас – області. Місцева влада і народ в кожній області повинні отримати право самостійно розпоряджатися своїми ресурсами, своїми коштами, самостійно управляти своєю областю. Ми хочемо, щоб місцевий чиновник знав, що він підзвітний перед кожним громадянином і його так само можуть відкликати, як можуть відкликати і членів українського парламенту», - наголосив він.

Арсеній Яценюк заявив, що реформування потребує й судова система. Об’єднана опозиція пропонує ліквідувати Конституційний Суд України. «Конституційний суд - це той суд, який без волі народу Україні тихо вночі змінив Конституцію України. Це той суд, який так само за одну ніч відмовив мільйонам українців у їхніх правах на гідну пенсію. Цей суд відмовився скасувати незаконну пенсійну реформу. Це той суд, який відібрав у мільйонів афганців, чорнобильців, пенсіонерів право на гідне життя через заборону виплачувати гарантовані державою пільги. Такого суду Україні не потрібно», - заявив він.

Повноваження конституційної юрисдикції, наголосив Арсеній Яценюк, будуть передані до Верховного Суду України: «Верховний Суд України стане найвищою судовою інстанцією, яка буде боронити українця, яка буде боронити громадянські права і свободи, справедливість і закон, а не буде стояти на захисті президента Януковича».

«Ми докорінно змінимо судову систему, вона буде працювати на українця. Ті судді, які виносили недержавні, неконституційні рішення, які запроторили Тимошенко і Луценка в тюрму, - будуть нести відповідальність. Відповідальність перед законом і перед народом», - наголосив лідер «Фронту Змін».

«Ми не дамо можливості сьогоднішньому режиму змінити Конституцію і обирати нового старого президента в стінах так званого парламенту. В Україні як європейській державі буде забезпечено прямі президентські вибори. У нас буде новий демократичний український президент, який вболіває за свою державу, який вболіває за долю українців. І ми виборемо це. Ми доб'ємось того, щоб Україна гордилась своїм президентом і своєю державою», - заявив він.

Арсеній Яценюк звернувся до постатей Тараса Шевченка та Івана Франка: «Візьму на себе відповідальність вперше за історію України оголосити від імені всіх нас, від імені Об'єднаної опозиції, що ми встанемо, розірвемо кайдани, ми будемо боротись і поборемо! Ми змінимо країну! Ця країна буде належати народу України! Цією країною буде гордитись кожен українець! Я вірю в те, що в нас все вийде. Ми сильні, ми розумні, ми разом ідемо до нашої перемоги», - наголосив Арсеній Яценюк.

«Гідність для кожного, справедливість для всіх, чесність у владу – це те, з чим ідемо на вибори. Це те, за що ми будемо боротися. Це те, що ми принесемо народу України», - заявив Арсеній Яценюк.

З повним текстом Програми можна 
ознайомитися тут.


Форум Об’єднаної опозиції прийняв Резолюцію:Україна зараз переживає непрості часи – уся влада в країні належить кримінально-олігархічному режиму на чолі з президентом Януковичем, який веде Україну до національної катастрофи.
 
Від цієї влади, замість обіцяного покращення життя, громадяни отримали лише його погіршення. Зарплати більшості українців ледве вистачає на продукти харчування та оплату комунальний послуг. Переважна більшість пенсіонерів приречені на зубожіння. Молоді люди, які отримали освіту, не можуть знайти роботу за фахом. Нинішня влада підвищила пенсійний вік для жінок, скасувала пільги для чорнобильців та афганців, знищує малий та середній бізнес. Усе це відбувається на тлі різкого зростання прибутків членів сім’ї президента Януковича та купки наближених до влади олігархів.
 
У країні панує тотальна корупція. Суди та силові відомства використовуються як засіб утримання при владі і забезпечення інтересів можновладців. Переважна більшість громадян позбавлені можливості захистити свої права законним шляхом. Бандитська влада у своїй діяльності використовує бандитські методи, вдається до політичних репресій проти опозиції та її лідерів, простих громадян, невдоволених режимом Януковича. Внаслідок політично мотивованих рішень судів за гратами опинилися Юлія Тимошенко, Юрій Луценко та інші політв’язні. Кримінальне переслідування та катування опонентів владою перетворилися на норму політичного життя в Україні.
 
Нинішня влада поводиться на нашій рідній землі, як справжні окупанти. Вони будують для себе розкішні маєтки, а простий народ вважають за ніщо і думають, що він має покірно працювати для їхнього збагачення.
 
Ми повинні їх зупинити. Майбутні вибори до Верховної Ради дають шанс для цього. І ми їх зупинимо.
 
Ми зробили висновки із помилок минулого. Заради України ми відкинули свої амбіції:найпотужніші опозиційні партії об’єдналися в одну команду – Об’єднаної опозиції – союз українських демократичних сил, який захищає національні інтереси та виступає єдиною реальною альтернативою нинішній владі.
 
В основі нашого єднання – національні інтереси України, права і свободи кожного її громадянина, європейські демократичні цінності та переконання, що ця влада не може далі керувати країною. Головні наші цілі – справедлива держава, чесна влада, гідне життя, європейський вибір.
 
Ми усунемо режим Януковича від влади, сформуємо у майбутній Верховній Раді демократичну більшість та повернемо Україну на європейський шлях розвитку. Ми зупинимо політичні репресії – Юлія Тимошенко, Юрій Луценко та інші політв’язні будуть звільнені.
Ми розробили проект Програми дій Об’єднаної опозиції. Назва цієї Програми – «Справедлива держава, чесна влада, гідне життя». Це детальний план соціального та економічного розвитку країни. Вже готові конкретні законопроекти, які будуть ухвалені у майбутній Верховній Раді.
 
Це дозволить змінити курс розвитку країни на користь громадян України, які отримають реальні важелі впливу на владу всіх рівнів. Ми поведемо рішучу і безкомпромісну боротьбу проти корупції, відновимо справжнє правосуддя і притягнемо до відповідальності чиновників, суддів, прокурорів – усіх представників влади, які порушували закон.
 
Ми дамо громадянам можливість працювати і отримувати достойну зарплату, встановимо справедливі пенсії, які дадуть можливість пенсіонерам гідно жити, а не виживати, припинимо знущання над ветеранами, вчителями, лікарями, селянами, афганцями та чорнобильцями, зробимо ведення бізнесу в Україні простим та інвестиційно привабливим, проведемо реальну реформу охорони здоров’я, збережемо національну культуру, забезпечимо якісну освіту нашим дітям.
 
Національні інтереси України будуть захищені. Україна стане європейською державою – буде підписана і ратифікована Угода про асоціацію з Європейським союзом, встановлені нормальні цивілізовані відносини з Росією. Наша держава посяде належне місце у світовій спільноті та викликатиме повагу, а не сором і розчарування, як тепер. 
 
Ми розуміємо, що такі масштабні завдання може вирішити тільки нова влада, яка має довіру та підтримку суспільства. Ми прагнемо бачити усіх громадян України співавторами остаточної Програми дій Об’єднаної опозиції, яка після нашої перемоги на виборах неодмінно стане Програмою дій нової демократичної української влади. 
 
У зв’язку з цим Форум Об’єднаної опозиції вирішив:
 
1. Затвердити запропонований проект Програми дій Об’єднаної опозиції «Справедлива держава, чесна влада, гідне життя» як основу для проведення всенародного громадського обговорення.
 
2. Провести протягом травня – липня 2012 року серію конференцій, круглих столів, громадських слухань із залученням представників громадянського суспільства, експертів, громадських організацій, на яких обговорити запропонований проект Програми.
 
3. Провести протягом травня – липня 2012 року Форуми опозиційних сил в усіх регіонах України, на яких, зокрема, розглянути та доповнити проект Програми дій.
 
4. Узагальнити надані пропозиції та винести удосконалений проект Програми дій на наступний загальноукраїнський Форум Об’єднаної опозиції.
 
5. Згуртувати усі сили Об’єднаної опозиції та розпочати рішучий наступ проти нинішньої кримінальної окупаційної влади.


За матеріалами: byut.com.ua,  frontzmin.ua

 


 

Автор: admin от 12.05.2012
Оценка: 

  
 
  
Вы не можете комментировать!

 

 
Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на vibori.co.ua. | | Контакты
CMS Status-X