Русский Выберите язык  Выберите язык

Загальнонаціональне опитування - 27 червня

Загальнонаціональне опитування було проведене  Фондом «Демократичні ініціативи» спільно з  соціологічною службою Центру Разумкова  з 13 по 20 червня 2019 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Фінансування опитування здійснене в рамках проекту МАТРА Посольства Королівства  Нідерландів.
Для порівняння наводяться результати опитувань, проведених у різний час Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва разом з партнерами по Соціологічному консорціуму – Київським міжнародним інститутом соціології та Центром Разумкова.

Переважна більшість  громадян  (81%) має намір взяти участь у парламентських виборах України: 51% у цьому впевнені і ще 30% візьмуть участь «скоріше за все». За віком, на відміну від попередніх виборів, не виявлено істотної відмінності у готовності брати участь у виборах. Найменша готовність брати участь у виборах виявилася серед молоді до 30 років (впевнені у своїй участі у виборах 45% і візьмуть участь «скоріше за все» – 34%), а найбільша готовність – серед громадян, старших за 60 років (відповідно, 68% і 22%).   Серед регіонів найвищу готовність взяти участь у виборах висловили респонденти із  Центрального та Південного регіонів і  нижчу – на Донбасі.

Лідером виборчих перегонів з великим відривом є Партія «Слуга народу» (33,6% серед усього населення і 42,7% серед тих, хто піде на вибори і визначився з вибором). Долають виборчий бар’єр партії «Опозиційна платформа «За життя»  (9,5% серед усіх і 10,5% серед тих, хто визначився),  «Батьківщина» (9,3% серед усіх і 10,2% серед тих, хто визначився);  «Європейська солідарність» (відповідно, 8,9% серед усіх і 9,8% серед тих, хто визначився);  «Голос» (5,8% серед усіх і 6,4% серед тих, хто визначився).

На межі проходження  партія «Сила і честь» (4,1% серед усього населення і 5,2% серед  тих, хто визначився з вибором).
Ще має шанси досягти потрібного результату партія  «Громадянська позиція» (3,7% серед усіх і 4,1% серед тих, хто визначився.

Перспективи інших політичних сил потрапити до Верховної Ради можна оцінити як мінімальні.

За регіонами:

Партія «Слуга  народу»  є лідером в усіх регіонах. Найбільше готові підтримати партію на Півдні (55% серед тих, хто збирається голосувати), на Сході  «Слуга народу»   має 42%, У Центрі – 35%, на Заході – 32%.

Партія «Опозиційна платформа «За життя» найкращий результат має на Сході (19%) та на Півдні (14%). Натомість її значно менше підтримують у Центральному регіоні ( 6,7%) і майже не підтримують на Заході (1,2%).

За партію «Батьківщина» найбільше готові проголосувати в Центральному регіоні (13,1%), проте й у інших регіонах партія має прохідний результат: 8,3% на Заході, 7% на Півдні, 5,2% на Сході.

Партія «Європейська солідарність» має найбільшу підтримку в Центральному (12,4%) та Західному (10,9%) регіонах і отримує непрохідні відсотки у Південному (3,3%) та Східному (4,2%) регіонах.

Партія «Голос» має високу підтримку у Західному регіоні (13,4%) і значно меншу – у Центральному (4,4%) й зовсім незначну – на Півдні (1,3%) та Сході (2,6%).

За віком:

У віковому розрізі політичні сили можна поділити на ті, які підтримує більшою мірою молодь, і ті, які мають більшу підтримку від старшого покоління. До партій, яким більше симпатизує молодь, слід віднести в першу чергу партію «Слуга народу»: за неї  готові проголосувати 57% молоді віком до 30 років, далі із зростанням віку виборців підтримка дещо спадає, і серед виборців віком 50–59 років і старших за 60 років відсоток голосів становить  27% і 29%. Проте  навіть у цій старшій групі виборців «Слуга народу» є явним лідером.

До політичних сил, яким симпатизує більше старше покоління, слід віднести насамперед партію «Опозиційна платформа «За життя», за яку готові віддати свій голос 16,4% тих, кому за 60 років і лише 3,5% молоді до 30 років. Переважає старший електорат і серед симпатиків партії «Батьківщина»: у  групі 50–59 і старше 60 років за цю партії готові проголосувати 13% виборців, а серед наймолодших – лише 4,5%.

Непогані відсотки старшого електорату має й партія «Сила і честь» – 7%  серед виборців, старших за 50 років, от тільки серед молодших підтримка значно нижча за виборчий бар’єр. 

Більш рівномірно у віковому розподілі представлений електорат партії  «Європейська солідарність»: 8–10% майже в усіх вікових групах, за винятком наймолодших (6%).

Партія «Голос», навпаки, має  приблизно однакову підтримку в усіх вікових групах виборців (6–8%), за винятком найстарших, де за цю партію готові віддати свій голос лише 3,5% виборців.


У виборчих симпатіях чоловіків і жінок істотних відмінностей немає.


 

 

Автор: admin от 26.06.2019

  

 

 
Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на vibori.co.ua. | | Контакты
CMS Status-X