Русский Выберите язык  Выберите язык

Партія Всеукраїнське об'єднання Батьківщина


ВО "Батьківщина" була створена 9.07.1999 р. 

На другому партз'їзді в грудні 1999 р. головою партії було обрано Юлію Володимирівну Тимошенко. 

У парламентських виборах 2002 р. ВО "Батьківщина" взяла участь у складі блоку політичних партій "Виборчий блок Юлії Тимошенко", до якого також приєдналися Українська народна партія "Собор", Українська Республіканська партія "Собор" та Українська соціал-демократична партія. Блок отримав 7.26% голосів виборців і відповідно 22 місця у Верховній Раді IV скликання. 

У вересні 2002 року члени ВО "Батьківщина" взяли активну участь в масових акціях проти Президента Леоніда Кучми "Повстань, Україно!", Яку називають однією з предтечею "помаранчевої революції". 

На президентських виборах 2004 р. партія активно підтримала В. Ющенка, брала участь в масових акціях на його підтримку і проти фальсифікації виборів. 

На парламентські вибори 2006 р. ВО "Батьківщина" знову пішла в складі БЮТ. Блок продемонстрував приголомшливий результат, збільшивши своє представництво у Верховній Раді більш ніж у п'ять разів - до 129 парламентаріїв. З них 72 депутата були членами ВО "Батьківщина". 

У Раді була створена парламентська коаліція у складі БЮТ, блоку "Наша Україна" і Соціалістичної партії. Проте об'єднання відразу розвалилося, оскільки Соціалістична партія змінила свою позицію і вийшла з коаліції. В результаті нова парламентська більшість створили Партія регіонів, Комуністична партія і Соцпартія і, а БЮТ знову перейшов в опозицію. 

В списках БЮТ зразка 2006 року було багато колишніх народних депутатів, які в парламентах попередніх скликань входили до складу провладної більшості, підконтрольного Президенту Л. Кучмі і якому БЮТ раніше опонував. Незважаючи на запевнення керівництва блоку про те, що люди "очистилися від кучмізму", деякі члени БЮТ (втім, також як і депутати від блоку "Наша Україна") залишили свої фракції і приєдналися до парламентської більшості. Масовий перехід опозиціонерів до коаліції послужив причиною того, що в квітні 2007 року Президент В. Ющенко видав Указ про розпуск Верховної Ради V скликання і проведення дострокових парламентських виборів. 

На позачергових виборах народних депутатів України 30 вересня 2007 р. БЮТ, у складі якого природно була "Батьківщина", отримав ще більш вагомий результат - 30.71% голосів виборців. В результаті цього БЮТ отримав 156 місць у Верховній Раді. У парламенті VI скликання БЮТ створив коаліцію з фракцією "Наша Україна - Народна самооборона". 

У 2009 році ВО "Батьківщина" висунула Ю. Тимошенко кандидатом в Президенти України. Після поразки на виборах парламентська коаліція припинила своє існування, Кабмін Ю.Тимошенко був відправлений у відставку. У парламенті була створена коаліція "Стабільність і реформи", до якої на індивідуальній основі увійшли і окремі нардепи від БЮТ. Ю.Тимошенко оголосила про проведення "великої чистки" в партії. 

ВО "Батьківщина" разом з ще сімома партіями з блоків НУНС і БЮТ увійшла в об'єднану опозицію. Політичні сили, що не увійшли до парламентської більшості, назвали своєю метою негайне проведення виборів Верховної Ради. 

Партія називає себе всенародною, патріотичною, центристською партією нової суспільної ідеології, яка "органічно поєднує соціальну солідарність із захистом індивідуальних прав і свобод людини". Представники партії декларують захист національно-демократичних цінностей. У сфері зовнішньої політики і оборони партія виступає за інтеграцію в європейські і світові структури (зокрема, в Євросоюз, НАТО, СОТ). Що стосується економіки, то в свою бутність главою уряду Ю.Тимошенко виявила схильність скоріше до адміністративно-планового стилю керівництва. 

Представники ВО "Батьківщина" заявляли, що політсила дотримується ідеології солідаризму і декларували в якості своєї мети на міжнародній арені вступ в Соціалістичний інтернаціонал. Незважаючи на це, в лютому 2008-го ВО "Батьківщина" була прийнята в якості партії-спостерігача до Європейської народної партії, найбільшу партію Європи, яка є головним опонентом соціал-демократичного і соціалістичного Прогресивного альянсу соціалістів і демократів. 

Після поразки на президентських виборах проти лідера БЮТ і голови партії ВО "Батьківщина" Ю.Тимошенко було порушено низку кримінальних справ. 

11 жовтня 2011 Печерський районний суд Києва засудив екс-прем'єра України Юлію Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 році і заборонив протягом трьох років обіймати посади на державній службі. Термін відбування покарання для Тимошенко буде відраховуватися з 5 серпня, в цей день Ю. Тимошенко була арештована в залі суду. 

Українські опозиційні партії, міжнародні та українські правозахисні організації, політичні лідери країн ЄС, США і Канади, Європарламенту вважають засудження і кримінальне переслідування Ю. Тимошенко необгрунтованим, протизаконним і політично мотивованим. 

Спільно з іншими опозиційними партіями (за єдиним списком) ВО "Батьківщина" має намір взяти участь у парламентських виборах 28 жовтня 2012.Структура  ВО "Батьківщина"

Партія «Батьківщина» побудована за демократичним принципом «знизу»; її основу складають первинні організації, утворені не менш ніж трьома членами партії на території сіл, селищ, міст районного значення, мікрорайонів, кварталів, вулиць, на підприємствах, в організаціях і установах, де це не заборонено законом. Первинна парторганізація ініціює розгляд проблем перед вищестоящим партійним органом, висуває кандидатури своїх представників на виборах усіх рівнів.

Найвищий керівний орган первинної організації – загальні збори (конференція), що проводяться не рідше, ніж раз на шість місяців. На них визначаються напрями діяльності організації, обирається керівництво та делегати конференцій вищого рівня, рекомендуються кандидатури для обрання в статутні органи вищестоящих організацій, розглядаються звіти керівників, здійснюється прийом нових членів до партії та виключення з неї. Загальні збори правомочні за наявності не менше половини членів організації. Рішення приймаються простою більшістю голосів.

Бюро первинної організації забезпечує виконання рішень партії, відповідає за результати виборів на території організації, скликає загальні збори, веде партійний облік і збір партійних внесків, розглядає заяви про вступ до партії та виключення з неї. Засідання бюро є правомочним, якщо у його роботі бере участь не менше половини його членів, а рішення приймаються простою більшістю присутніх. Засідання проводяться не рідше одного разу на квартал.

Голова первинної парторганізації організовує роботу бюро, веде партійну документацію, відповідає за використання коштів і майна організації, вручає членам партії партквитки та представляє організацію на відповідній території.

Також у складі первинної організації може бути утворено партійну групу для вирішення постійних чи тимчасових завдань.

Територіальні партійні організації – це районні, районні в містах, міські (міст обласного значення), Кримська республіканська, обласні, Київська та Севастопольська міські організації. Їх статутні органи обираються делегатами від нижчестоящих парторганізацій на загальних зборах. Територіальні організації організовують виконання на своїх територіях рішень партії, координують роботу підзвітних парторганізацій. Вони можуть створювати партійні фракції в виборних органах місцевого самоврядування. Також у складі територіальної організації може бути утворено виконавчий секретаріат за погодженням з Президією Політради партії.

Вищим керівним органом територіальної парторганізації є конференція (загальні збори), яка скликається бюро не рідше ніж щороку. На Кримській республіканській, обласних, Київській та Севастопольській міських партійних конференціях, зокрема, обираються делегати з’їзду партії.

Бюро організації проводить засідання не рідше, ніж щомісяця, й веде документацію роботи організації. Рішення бюро територіальної партійної організації є обов‘язковими для виконання її головою.

Голова територіальної парторганізації несе персональну відповідальність за результати виборів усіх рівнів на території організації і представляє її в відносинах з відповідними органами державної виконавчої влади і місцевого самоврядування, засобами масової інформації, об’єднаннями громадян, політичними партіями та громадськими організаціями.

Конференція також обирає членів контрольно-ревізійної комісії організації.

Найвищим керівним органом усієї партії є з’їзд, що скликається Політрадою не рідше, ніж раз на два роки. Делегати з’їзду обираються конференціями Кримської республіканської, обласних, Київської та Севастопольської міських партійних організацій. Він вважається правомочним за умови участі не менше 2/3 обраних делегатів, і рішення на ньому приймаються простою більшістю. Проте з питань затвердження Програми й Статуту партії, внесення змін і доповнень до них повинно проголосувати не менше 2/3 зареєстрованих делегатів. На з’їзді затверджується передвиборна програма партії, визначається її політика й основні напрями діяльності. З’їзд обирає на два роки Голову партії, Політичну раду, Центральну контрольно-ревізійну комісію та визначає їхній кількісний склад, висуває кандидатури до партійного списку кандидатів у народні депутати, приймає рішення про утворення виборчого блоку, висуває претендента від партії на кандидата у Президенти України, приймає рішення з будь-яких інших питань діяльності партії.

В період між з’їздами керівним органом партії є Політична рада, яку очолює Голова партії. Засідання Політради скликаються не рідше одного разу на три місяці. Вона організовує роботу партії щодо виборів і плебісцитів усіх рівнів, готує пропозиції щодо участі партії у виборчих блоках, коаліціях з іншими партіями. Для організації виконання рішень керівних органів партії, координації та контролю за роботою місцевих партійних організацій вона створює Виконавчий секретаріат. Політрада затверджує зразки печатки, штампів, бланків, партійної символіки та здійснює інші повноваження, крім тих, що належать до виключної компетенції з’їзду партії.

Президія Політичної ради партії є керівним органом партії у період між засіданнями Політичної ради і обирається останньою терміном до двох років. До її складу входять Голова партії, який очолює Президію, заступники Голови партії, керівник Виконавчого секретаріату, інші члени Політичної ради. Кількісний склад Президії визначає Політрада. На свої засідання Президія збирається не рідше одного разу на два місяці. Рішення на засіданні приймаються простою більшістю; за рівної кількості голосів вирішальним є голос Голови партії. Президія забезпечує участь партії в виборах і плебісцитах усіх рівнів, готує і проводить засідання Політради, затверджує партійний бюджет, засновує партійні ЗМІ, розпоряджається майном партії та здійснює інші повноваження, крім тих, що належать до компетенції з’їзду партії та Політичної ради партії.

Голова партії обирається з’їздом і керує роботою Політради та її Президії. Він вносить на розгляд з’їзду пропозиції щодо кількісного та персонального складу Політичної ради партії, на розгляд Політичної ради - кандидатури своїх заступників і членів Президії Політради, представляє партію у відносинах з органами державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, політичними партіями, громадськими організаціями України та інших держав, міжнародними і міжурядовими організаціями, підписує рішення з’їзду, Політради та її Президії, інші партійні документи.

З’їзд також обирає членів Центральної контрольно-ревізійної комісії. Її повноваження – контроль за дотриманням Програми та Статуту партії, фінансової дисципліни статутними органами партії та виконання ними партійних рішень, ревізія фінансової діяльності партії, контроль за роботою контрольно-ревізійних комісій Кримської республіканської, обласних, Київської та Севастопольської міських, районних і міських партійних організацій
 Офіційний web-сайт - byut.com.ua

 

 

Автор: admin от 01.04.2012

  

Вы не можете комментировать!

 

 
Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на vibori.co.ua. | | Контакты
CMS Status-X