Русский Выберите язык  Выберите язык

Жоден з можливих кандидатів в президенти не набирає більше 10% підтримки - GfK Ukraine

Лідером електоральних прихильностей серед можливих кандидатів у президенти залишається Юлія Тимошенко (10%), на другому місці з мінімальним розривом Володимир Зеленський (7%), Святослав Вакарчук (6%), Анатолій Гриценко (6%),  Петро Порошенко (5%), Юрій Бойко (5%) та Олег Ляшко (5%). Про це свідчать результати опитування, яке здійснила GfK Ukraine у липні  2018 року.

70% українців планують взяти участь у президентських виборах. Традиційно найнижчою є електоральна активність на Півдні та Сході, а от Захід вже не є найактивнішим регіоном, показники Центру, Києва та Півночі не нижчі, ніж на Заході, а подекуди навіть вищі.

Ті, хто не бажає брати участь в виборах, пояснюють це тим, що не знають жодного достойного кандидата (45%), не вірять, що їх голос може щось змінити і не вірять в чесність виборів (по 33%).

Серед можливих кандидатів у президенти Юлія Тимошенко лідирує в Центральному, Південному та Північному регіонах, на Заході лідирує Святослав Вакарчук, на Сході – Юрій Бойко, у Києві – Володимир Зеленський.

Основними факторами вибору кандидата є незадіяність у корупції,  відсутність нечесно нажитого майна (44%) та налаштованість кандидата на зміну країни (43%).

Вищезгадані лідери президентського рейтингу були додані до низки запитань щодо вибору в другому турі виборів – опитування включало всі можливі пари кандидатів. Загалом через низькі рейтинги можливих кандидатів менше половини респондентів могли зробити вибір у запитаннях щодо вибору в другому турі. За їх відповідями Ю. Тимошенко виграє у всіх, крім С. Вакарчука, В. Зеленського та А. Гриценко; П. Порошенко програє всім; О. Ляшко програє всім, крім П. Порошенка та Ю. Бойко, з яким у них приблизно однакові рейтинги; Ю. Бойко програє всім, крім П. Порошенка та О. Ляшка. Що ж до В. Зеленського, С. Вакарчука та А. Гриценка, то вони не програють нікому, а різниця у їх рейтингах у другому турі статистично незначуща.

 


 
Дослідження проводилось в період з 30 червня по 8 липня 2018 року. Було опитано 2753 осіб віком від 18 років та старше в усіх регіонах України, окрім Автономної Республіки Крим. У Донецькій та Луганській області опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною.

Вибірка репрезентативна дорослому населенню за статтю, віком, регіоном та розміром населеного пункту за даними Державної служби статистики України станом на 1.01.2017. Максимально можлива похибка вибірки складає 1,9%.

Метод опитування: особисті інтерв'ю вдома у респондента. Сума відсотків відповідей у таблицях, графіках та діаграмах може не дорівнювати 100% через округлення.

 

Автор: admin от 13.07.2018

  

 

 
Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на vibori.co.ua. | | Контакты
CMS Status-X