Русский Выберите язык  Выберите язык

Сергій Соболєв та Юлія Тимошенко вважають, що влада готується до фальсифікації президентських виборів

«Батьківщина» закликає парламент активізувати роботу над Виборчим кодексом з метою внесення змін до закону про вибори президента ще до початку виборчої кампанії.Про це заявив заступник керівника фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв в інтерв’ю журналістам у кулуарах Верховної Ради.

За словами політика, Виборчий кодекс України передбачає внесення змін не тільки до закону про парламентські вибори, а й до закону про вибори президента та закону про місцеві вибори.

«Якщо говорити про парламентські вибори, які відбудуться через півтора року, то час на внесення змін є. На зміни до закону про президентські вибори, які відбудуться вже через вісім місяців, часу нема», – зауважив депутат від «Батьківщини».

Сергій Соболєв обурений тим, як влада готується до фальсифікації президентських виборів, а власне тим, що Виборчий кодекс не вноситься на голосування в сесійну залу, не дивлячись на готовність документу до розгляду.

«Усі правки є, вони узагальнені, робота в Комітеті фактично завершується. Я думаю, що це умисне затягування, щоб залишити всі недолугості, які існують у законі про вибори президента та які роблять цей закон закритим від громадян, а зокрема у частині підрахунку голосів», – звернув увагу парламентарій.

Як зазначив заступник керівника фракції, якщо відповідні зміни до закону про вибори президента проголосують вже після офіційного старту виборчої кампанії, тоді вона відбуватиметься за старим законом, адже закон зворотної сили не має.

Окрім того, Серігій Соболєв вважає, що про ще один факт підготовки влади до фальсифікацій на президентських виборах свідчить ситуація з обранням нового складу ЦВК.

Він закликав Президента України не допустити порушення зобов’язань України перед міжнародними партнерами, зокрема ПАРЄ, щодо пропорційного представництва всіх фракцій парламенту в складі Центральної виборчої комісії.

«Не може бути 14 претендентів на 13 посад – це означає, що якась фракція не буде представлена в складі ЦВК. Саме тому наша пропозиція полягає в тому, щоб президент вніс 13 кандидатур на 13 вакансій – у нього є така можливість. Порошенко і так реально контролюватиме 8 членів ЦВК», – зазначив він.


Новий склад Центральної виборчої комісії буде так само підконтрольним президенту Порошенку, як і нинішній. Про це лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко повідомила журналістам у кулуарах Верховної Ради, коментуючи питання щодо формування нового складу Центрвиборчкому.

«Питання переобрання членів ЦВК  цікавить людей через те, що вони втомилися від безладу та хаосу в країні і покладаються на чесні вибори. Вони вірять, що нова ЦВК прийде і зробить диво – не допустить фальсифікацій. Але новий склад формується за поданням Президента України і буде повністю йому підконтрольним. Тож немає сенсу сподіватися на незалежність Центрвиборчкому, адже президент робить ставку на фальсифікацію виборів», – наголосила вона.

Незважаючи на це, фракція «Батьківщина» голосуватиме за новий склад ЦВК з декількох причин: по-перше, нинішній  склад де-факто є неконституційним, бо термін повноважень його членів скінчився, але не можна залишати країну без ЦВК; по-друге, у фракції сподіваються, що до ЦВК увійде висуванець від «Батьківщини» – Андрій Євстигнєєв.

«Саме тому ми голосуватимемо і сподіватимемося, що наш один член ЦВК пройде», – пояснила вона.

Водночас «Батьківщина» не розраховує на чесність підрахунку результатів виборів, а тому партія має намір захищати вибори на місцях.

«Наша команда готується зібрати оригінали проколів з мокрими печатками з підписами членів комісії з 30 тис. дільниць в Україні. Ми зробимо все, щоб на дільницях не допустити жодної фальсифікації. Ми пред‘явимо країні ці 30 тисяч протоколів і покажемо, що фальсифікація неможлива. Ця влада дискредитована та корумпована. Вона принизила народ та країну, вона тримає війну як бізнес і в неї не вийде сфальшувати вибори. Якщо така команда, як наша, захищатиме вибори на місцях, тоді щоб не робила ЦВК нагорі – не має значення. Результати виборів ми захистимо, влада буде змінена, а це означає, що в країні буде новий курс, на який чекають люди», – підсумувала Юлія Тимошенко.

ba.org.ua

 

Автор: admin от 05.07.2018

  

 

 
Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на vibori.co.ua. | | Контакты
CMS Status-X