Электоральные преференции населения Украины накануне парламентских выборов 2014
Соціологічна фірма “Рейтинг+” провела Всеукраїнське опитування на тему: “Електоральні преференції та очікування населення України напередодні дочасних парламентських виборів 2014 року”. Польовий етап був проведений 20 – 28 вересня 2014р. Всього по репрезентативній квотній виборці було опитано 2300 осіб по 100 респондентів в усіх областях України, крім Донецької і Луганської, та м. Києві. Отримані результати були перезважені пропорційно кількості виборців в різних областях України. Похибка вибірки не перевищує 3%. Як свідчать результати опитування, очікується досить висока явка виборців (62,4%) тих респондентів, які зголосились взяти участь у дочасних виборах до ВРУ на противагу тим 37,6% опитаним, що мають намір і радше мають намір, знехтувати своїм конституційним правом.
Заслуговує на увагу спектр відповідей респондентів на питання: “Якби вибори до Верховної Ради України вiдбувались у найближчу недiлю, то за яку партiю (блок партій) Ви б проголосували?”. (у відсотках серед усіх опитаних) (див. таблицю).
Отже, більш ніж впевнено лідирує Блок Петра Порошенка (23,7%). На другому місці йде Радикальна партія Олега Ляшка (7,1%). На чільне третє місце у парламентських перегонах претендують відразу три політичні партії: Народний фронт (4,3%), Громадянська позиція (4,2%) та ВО “Батькiвщина” (4,1%), яким наразі зовсім трохи не вистачає для здолання п‘ятивідсоткового електорального бар‘єру. Варто звернути увагу на значний електоральний резерв, який складають ті респонденти, які ще не визначились зі своїм вибором (23,8%). Зрозуміло, що більше підстав розраховувати на даний резерв мають фаворити виборчих перегонів. Втім за рахунок симпатиків тих чи тих політичних партій покращаться шанси у боротьбі за звитягу у “Сильної України” та “Опозиційного блоку”. Якщо врахувати, що ці політичні сили (особливо остання) традиційно мали значну підтримку на Донбасі, де опитування з об‘єктивних причин не проводилось, то зрозуміло, що їх електоральний здобуток зросте ще більше. Досить цікавим є і з‘ясування своєрідного антирейтингу учасників парламентських перегонів. Отже, лідером антирейтингу симпатій виборців є Комуністична партія України, за яку за жодних обставин не будуть голосувати майже половина опитаних (47,2%). Для порівняння, за жодних обставин за «Сильну Україну”, ВО “Батьківщину”, ВО “Свободу” і “Правий сектор” не будуть голосувати біля 20% респондентів. Інші політичні сили викликають значно менше антипатій виборців.
Прикметними є відповіді респондентів на два взаємопов‘язаних питання, які стосуються зовнішньополітичного вектору розвитку України. Щодо напрямку міжнародної інтеграції України спектр громадської думки розподілився наступним чином: вступ до Європейського Союзу підтримують трохи більше половини опитаних (52,8%) на противагу тим 18,9%, які воліли б бачити Україну у складі Митного Союзу. На думку 16,9% респондентів Україна не повинна приєднуватися до даних союзів. Інші опитані вагались з відповіддю на це питання. Майже половина опитаних (48,6%) підтримують вступ України до НАТО. Протилежної думки дотримуються майже третина респондентів (32,7%). Інші не визначились з даного питання.
|
Вы не можете комментировать!