Русский Выберите язык  Выберите язык

ЦИК завершила процесс регистрации кандидатов на пост Президента Украины

Всього зареєстровано 23 кандидати на пост Президента України

Комісія зареєструвала 1 довірену особу кандидата на пост Президента України Бойка Ю.А., 3 довірених осіб кандидата на пост Президента України Гриценка А.С., 3 довірених осіб кандидата на пост Президента України Ляшка О.В., 1 довірену особу кандидата на пост Президента України Королевської Н.Ю., 1 довірену особу кандидата на пост Президента України Тягнибока О.Я. та 5 довірених осіб кандидата на пост Президента України Тимошенко Ю.В. на позачергових президентських виборах в єдиному загальнодержавному виборчому окрузі.

Разом з тим, зареєстровано 1 довірену особу кандидата на пост Президента України Бойка Ю.А. у територіальному виборчому окрузі № 94.

Крім того, скасовано реєстрацію уповноваженого представника кандидата на пост Президента України Добкіна М.М. у ЦВК з правом дорадчого голосу на президентських виборах та зареєстровано іншого.

Під час засідання Комісія відмовила в реєстрації кандидатами на пост Президента України Тереховій Є.О. та Іваницькому Ю.П., оскільки ними порушено встановлений виборчим законом порядок висування кандидата або подані ними документи не відповідають вимогам статей 48 та 51 Закону України "Про вибори Президента України".

Комісія залишила без розгляду заяву Овчарука А.І. про самовисування кандидатом на пост Президента України, оскільки вона надійшла до ЦВК з порушенням встановленого виборчим законом строку.

Розглянувши звернення міжнародної організації, Комісія зареєструвала 1 офіційного спостерігача від Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі на позачергових виборах Президента України 25 травня 2014 року. Таким чином, загальна кількість зареєстрованих офіційних спостерігачів складає 119 осіб.

Комісія затвердила форму і текст плакатів, що роз’яснюють порядок голосування на виборах Президента України та відповідальність за порушення законодавства про вибори Президента України. Встановлено, що плакати, виготовляються кольоровим друкарським способом на офсетному папері № 1 формату А3, щільністю 80 г/см2. Секретаріат ЦВК забезпечуватиме виготовлення таких інформаційних плакатів із розрахунку по одному примірнику кожного плаката на кожну виборчу дільницю і їх передачу окружним виборчим комісіям з виборів Президента України.

Крім того, встановлено форми списків виборців на виборчих дільницях та інших виборчих документів для підготовки та проведення голосування з виборів Президента України.

Комісія своєю постановою прийняла рішення подати на розгляд Кабінету Міністрів України Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті, для виготовлення органами ведення Державного реєстру виборців списків виборців та іменних запрошень для підготовки та проведення голосування на позачергових виборах Президента України 25 травня 2014 року.

Крім того, розглянувши клопотання Всеукраїнської громадської організації "Громадянська мережа "ОПОРА", Комісія надала їй дозвіл мати офіційних спостерігачів під час проміжних виборів народного депутата України 25 травня 2014 року в одномандатному виборчому окрузі № 83 (Івано-Франківська область).

Також під час засідання Комісія затвердила розподіл субвенції з Державного бюджету України місцевим бюджетам, необхідної для підготовки та проведення позачергових місцевих виборів, призначених Верховною Радою України на 25 травня 2014 року. 25 млн 643 тис. гривень розподілено для підготовки та проведення 271 місцевих виборів, які пройдуть у 26 регіонах України.

На завершення засідання Комісія розглянула документи для реєстрації на позачергових виборах Президента України кандидата на пост Президента України, висунутого на Позачерговому З’їзді Політичної партії "Інтернет партія України", Вейдера Дарта Олексійовича.

Розглянувши вказані документи, Центральна виборча комісія встановила.

За змістом виборчого закону висунення кандидата на пост Президента України партією здійснюється на з’їзді (зборах, конференції) відповідно до статуту цієї партії.

До Комісії разом з іншими документами подано рішення № 1 Позачергового З’їзду Політичної партії "Інтернет партія України" від 25 березня 2014 року про висування кандидатом на пост Президента України Вейдера Д.О. При цьому з указаного документа вбачається, що з’їзд Політичної партії "Інтернет партія України", на якому були присутні 208 делегатів, відбувся 25 березня 2014 року за адресою: вулиця Степова, 1а, смт Миколаївка, Миколаївський район, Одеська область.

Натомість згідно з довідкою, виданою виконавчим комітетом Миколаївської селищної ради Одеської області, за вказаною адресою розташований багатоквартирний житловий будинок і жодних масових заходів 25 березня 2014 року там не проводилося.

Водночас відповідно до повідомлень ЗМІ, у тому числі веб-сайту Політичної партії "Інтернет партія України", висування Вейдера Д.О. кандидатом на пост Президента України на позачергових виборах Президента України 25 травня 2014 року відбулося на V з’їзді Політичної партії "Інтернет партія України", який проходив 29 березня 2014 року в місті Києві. Однак рішення зазначеного з’їзду про висунення кандидата на пост Президента України до Центральної виборчої комісії не подавалося.

Зазначене свідчить про порушення порядку висування кандидата на пост Президента України Вейдера Д.О.

Окрім того, відповідно до виборчого закону Комісія реєструє кандидата на пост Президента України за умови отримання, зокрема, таких документів: анкети кандидата на пост Президента України за формою, встановленою ЦВК, що заповнюється кандидатом особисто, та власноручно заповненої декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за формою, встановленою Законом України "Про запобігання і протидії корупції".

Разом з тим, ні анкета, ні декларація, подані до Комісії, не заповнені власноручно громадянином Вейдером Д.О., що підтверджується результатами дослідження, проведеного фахівцями Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України. Згідно з ними рукописні записи в анкеті кандидата на пост Президента України Вейдера  Д.О., крім запису в графі "Особистий підпис кандидата на пост Президента України", а також записи в декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2013 рік виконані не ним, а іншою особою.

Таким чином, у ЦВК відсутні анкета кандидата на пост Президента України та його декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру в розумінні відповідних положень виборчого закону.

Відтак, Комісія відмовила Вейдеру Д.О. в реєстрації кандидатом на пост Президента України.

Крім того, ЦВК своїм рішенням звернулася до Генеральної прокуратури України для проведення перевірки документів, наданих Вейдером Д.О., та відповідного реагування.

Відтак, Центральна виборча комісія завершила процес реєстрації  кандидатів на пост Президента України на позачергових виборах Президента України 25 травня 2014 року.

Зареєстровано 23 кандидати на пост Президента України та 23 особам відмовлено в реєстрації

cvk.gov.ua

 

Автор: admin от 06.04.2014
Оценка: 

  
 
  
Вы не можете комментировать!

 

 
Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на vibori.co.ua. | | Контакты
CMS Status-X