Русский Выберите язык  Выберите язык

Власть не имеет права лишать кандидатов в «проблемных» округах 30 дней агитации, - Яценюк

«Народних депутатів України обирали за законом, відповідно до якого кожен із кандидатів мав 90 днів на проведення агітації.

П’ять народних депутатів, яких позбавили мандатів, також повинні мати 90 днів на проведення виборчої кампанії», - заявив парламентським журналістам у четвер, 20 червня, голова Політради ВО «Батьківщина», голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк.

Він наголосив, що влада не має конституційного права позбавляти п’ять народних депутатів, які будуть висуватися у «проблемних» округах, 30-ти днів політичної агітації.

«Навіть якщо приймати закон зараз, то тоді давайте ставимо 90 днів – і це не 25 серпня чи 27 жовтня, а 22 чи 27 вересня (дата виборів. – ред.). Даємо 90 днів для того, щоб ЦВК сформувала комісії і щоб депутати мали можливість провести агітацію», - наголосив він.

«Таким чином вибори зараз за законом мають бути призначені вже на 22 або на 27 вересня. Це просто», - додав Арсеній Яценюк.

Він наголосив, що опозиція звернулася з цим до голови фракції Партії регіонів Олександра Єфремова: «І ми зараз очікуємо відповіді».

«Розумію, що окремі отримали замовлення для того, щоб вибори були виключно влітку, тому що вони (представники влади. – ред..) влітку можуть застосувати адміністративний ресурс. Так не вийде», - підкреслив він.


 

Найкращий шлях для проведення чесних і прозорих виборів в Україні – це створення ТСК щодо виборчого законодавства та діяльності Центрвиборчкому за участі влади і опозиції.

Про це заявив голова Політради ВО «Батьківщина», голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк у четвер, 20 червня, під час засідання круглого столу щодо виборчого законодавства України у Представництві ЄС у Києві.

Круглий стіл організовано Представництвом Європейського Союзу в Україні та Посольством США в Україні у співпраці з Венеціанською Комісією Ради Європи та Бюро демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ (БДІПЛ).

Арсеній Яценюк зазначив, що за звітом Бюро демократичних інститутів і прав людини щодо минулорічних парламентських виборів, основні проблеми в Україні – це порушення на виборах, виборча корупція, зловживання владою під час виборів та дисбаланс у висвітленні діяльності політичних сил у ЗМІ.

Він нагадав учасникам круглого столу, що на парламентських виборах Україна стикнулася з сильним зловживанням владою з боку Центрвиборчкому: «У людей, обраних народом України в п’яти одномандатних округах було просто відібрано мандати. І це – відповідальність ЦВК».

«Ми хочемо, аби в Україні відбулися вільні, чесні, прозорі вибори без тиску влади чи олігархів», - підкреслив Арсеній Яценюк і наголосив, що для цього насамперед необхідно ухвалити нове виборче законодавство.

Він підкреслив, що вчора під час зустрічі голів фракцій із президентом, наголосив Віктору Януковичу, «що ми маємо зробити це разом – і опозиція, і влада».

«Найкращий шлях вирішити це питання – створити Тимчасову слідчу комісію парламенту щодо виборчого законодавства та діяльності і формування ЦВК», - підкреслив він.

За словами Арсенія Яценюка, переглянути законодавство щодо президентських, парламентських та місцевих виборів та діяльності ЦВК: «Найкращий шлях для цього – розробити Виборчий кодекс. Ми розробили проект цього кодексу, і можемо змінити певні спірні моменти - це має бути спільна робота».

Він зазначив, що опозиція розробила низку юридичних та технічних пропозицій щодо українського виборчого законодавства: «Якщо ми зробимо це разом, ми зможемо досягти мети, щоб народ України реально мав право обирати владу та усувати владу демократичним шляхом і було гарантоване ключове конституційне право – обирати та бути обраним».

Відповідаючи на критику опозиції з боку депутата від Партії регіонів Олени Лукаш, голова фракції «Батьківщина» підкреслив, що саме влада - президент та парламентська більшість «вирішили не призначати вибори київського мера та Київради»: «Це влада внесла в парламент закон про референдум, який є повністю антиконституційним. Це влада тисне на опозицію, щоб сформувати виборчий закон, який вигідний владі, аби вибори у п’яти «проблемних» округах не пройшли чесно».

Арсеній Яценюк також наголосив, що опозиція вимагає перегляду закону про референдум, «який в порушення Конституції фактично виключає з процесу парламент».

«У рамках роботи ТСК ми можемо зробити це спільно. Ми звернулися до влади з тим, щоб вона співпрацювала з опозицією, а не сліпо критикувала українську опозицію, яка бореться за демократію в Україні», - додав Арсеній Яценюк. 

byut.com.ua

 

Автор: admin от 20.06.2013
Оценка: 

  
 
  
Вы не можете комментировать!

 

 
Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на vibori.co.ua. | | Контакты
CMS Status-X