Русский Выберите язык  Выберите язык

ВАСУ отказался рассматривать обжалование закона о референдуме

Відмова Вищого адміністративного суду України відкрити провадження щодо бездіяльності парламенту при ухваленні закону про референдум є свідченням знищення правосуддя та повної підконтрольності судів, - наголошують в «УДАРі».

В партії нагадали, що 25 квітня представниками «УДАРу», «Батьківщини» та «Свободи»  подали позов до Вищого адміністративного суду України про визнання протиправними дій та бездіяльності  Верховної Ради України під час розгляду та ухвалення Закону України «Про всеукраїнський референдум».
Підставою для звернення до суду було порушення Верховною Радою України 6 листопада 2012 року вимог законів України щодо встановленої регламентом процедури розгляду законопроектів; особистого голосування народних депутатів України; проведення пленарного засідання в умовах неповноважного засідання парламенту та забезпечення права законодавчої ініціативи народних депутатів України. До позову були додані беззаперечні докази порушення вимог законів.
В даному адміністративному позові оскаржувалися саме протиправні дії та бездіяльність Верховної Ради України з підстав їх невідповідності законам України, а не Конституції України.

Попри це, 29 квітня 2013 року, з Вищого адміністративного суду України надійшла ухвала, якою відмовлено у відкритті провадження у зв’язку із тим, що «заяву не належить розглядати у порядку адміністративного судочинства» та роз’яснено, що дана категорія справ віднесена до юрисдикції Конституційного Суду України.
«Вищий адміністративний суд України, розуміючи, що за наслідками розгляду адміністративного позову по суті не буде жодних правових підстав для відмови у задоволенні позову вирішив навіть не допускати справу до такого розгляду та відмовив у відкритті провадження всупереч приписам Конституції, Кодексу адміністративного судочинства України, правовій позиції КСУ та елементарній логіці», - наголошують в «УДАРі».

В партії зазначають, що рішення є абсурдним і стало можливим завдяки вибудуваній вертикалі впливу на судову систему зі сторони Адміністрації Президента. «Сьогодні, нажаль, суди керуються вказівками Президентської канцелярії, а не нормами закону. Подальше ігнорування вимог закону з боку судових органів України завдає шкоду не тільки авторитету держави та її міжнародному іміджу, але може становити загрозу конституційному ладу та державності в цілому», - наголошують в «УДАРі».

klichko.org

 

Автор: admin от 30.04.2013
Оценка: 

  
 
  
Вы не можете комментировать!

 

 
Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на vibori.co.ua. | | Контакты
CMS Status-X