Русский Выберите язык  Выберите язык

Оппозиция требует увольнения судей ВАСУ, которые лишили мандатов двух депутатов

Позбавлення мандатів Павла Балоги та Олександра Домбровського - це системний напад на український парламент і намагання Партії регіонів «збити» більшість, - наголосив голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк під час брифінгу в парламенті у понеділок, 11 лютого.

Він нагадав, що в п’ятницю Вищий адміністративний суд вперше в історії України прийняв рішення про позбавлення мандатів двох депутатів Верховної Ради.

«Один із цих депутатів, Павло Балога, позбавлений мандата за те, що вийшов з фракції Партії регіонів. Проти іншого, Олександра Домбровського, опозиція виступала з вимогою, щоб йому не видавали мандат (через порушення під час виборів – ред.). Але він в обмін на обіцянку вступити до фракції Партії регіонів, цей мандат отримав. А коли не написав заяву, то його в нього неконституційно відібрали», - наголосив Арсеній Яценюк.

Голова фракції «Батьківщина» наголосив, що цим судді ВАСУ порушили норми Конституції і законів України, «і найважливіше - порушили волю виборців, прийнявши рішення позбавлення мандатів за прямою вказівкою президента».

Арсеній Яценюк повідомив, що вніс до Верховної Ради два проекти постанов щодо скасування постанов парламенту про призначення на посаду суддів ВАСУ, які винесли це рішення: Наталії Блажівської, Олександра Веденяпіна, Михайла Зайцева, Олега Кравцова, Інни Масло, Юрія Цвіркуна та Едуарда Шведа, а також про звільнення їх із посади за порушення присяги судді.

«Те, що відбулось по відношенню до цих двох народних депутатів України – це системний напад на український парламент і системна боротьба з будь-яким «інакомислієм». Це системний підхід для того, щоб збити так звану більшість, тому що Партія регіонів усвідомлює, що раніше чи пізніше їм треба буде голосувати особисто, приходити до парламенту і нести політичну відповідальність, - наголосив він, - Партія регіонів зрозуміла, що карткова більшість уже недієздатна у нових політичних реаліях».

«Усе це складається в один ланцюжок: Конституційний суд, який просто скасовує Конституцію і відновлює стару. Парламент, який 300 картками, а не голосами, голосує за зміни до Конституції і продовжує термін повноважень на рік. Парламент, який голосує 50 депутатами замість 250. І президент, який отримав в країні ті повноваження, які не мав жоден попередній президент. Сьогодні в країні немає іншої влади, ніж інститут ім. Віктора. Януковича. Тому що це не президентський інститут. Президент – це людина, яка дійсно є гарантом Конституції і думає про долю країни, а не про свою особисту долю», - наголосив Арсеній Яценюк.

Голова фракції «Батьківщина» наголосив, що Україні зараз системна політична криза. «На чолі цієї кризи стоїть особисто президент, який не бачить половину України. Половину України, яка проголосувала за опозицію. Те, що сьогодні відбувається в парламенті – це тільки ознака системної політичної кризи і зневаги цього президента і Партії регіонів до мільйонів українців і до їх вибору», - наголосив Арсеній Яценюк.

Арсеній Яценюк від імені опозиції звернувся до західних партнерів «з приводу цього безпрецедентного судового рішення». «Такі судді, ця знаменита семірка, яка неконституційно вирішила знищити український парламентаризм за прямою вказівкою президента Януковича, повинні бути позбавлені статусу суддів. Тому що це такі самі Кірєєви, які виносили незаконе рішення по відношенню до Юлії Тимошенко. І це майбутні Кірєєви, які так само будуть розглядати справу про політичну мотивовану справу проти Юлії Тимошенко щодо її звинувачень по Щербаню».

«Ми будемо добиватись свого що стосується як особистого голосування, так і відновлення законності, правопорядку і справедливості в країні. І парламент, і його блокування – це перший крок до того, щоб ми відстояли свою позицію і позицію мільйонів українців», - наголосив Арсеній Яценюк.

Проекти постанов Верховної Ради України «Про скасування Постанов Верховної Ради України «Про обрання суддів» (№2261) та «Про звільнення з посад суддів Вищого адміністративного суду України Блажівської Н.Є., Веденяпіна О.А., Зайцева М.П., Кравцова О.В., Масло І.В., Цвіркуна Ю.І., Шведа Е.Ю» (№2262) зареєстровано в парламенті в понеділок, 11 лютого.

byut.com.ua

 

Автор: admin от 11.02.2013
Оценка: 

  
 
  
Вы не можете комментировать!

 

 
Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на vibori.co.ua. | | Контакты
CMS Status-X