Русский Выберите язык  Выберите язык

Янукович назначил новый Кабмин

Президент Віктор Янукович через більше ніж десять днів роздумів призначив новий Кабмін.

При цьому Янукович посилив своє представництво у Кабміні, а також переформатував структуру міністерств.

Наразі Янукович призначив чотирьох віце-прем'єрів.

Нинішній голова Нацбанку Сергій Арбузов призначений першим віце-прем'єр-міністром України. Головний банкір "Сім"ї", чиї білборди розвішали в Києві немов новорічні гірлянди, і сам розраховував стати керівником уряду. Але поки він буде правою рукою Миколи Азарова. Враховуючи рівень амбіцій "Сім"ї", це неминучо породить чутки про статус Арбузова як "наступника" нинішнього премєр-міністра.

Юрія Бойка з посади з посади міністра енергетики та вугільної промисловості переведено на посаду віце-прем'єр-міністра з цих питань.

Ще одним віце-прем'єром став дніпропетровський губернатор Олександр Вілкул, який буде куратором інфраструктури та житлово-комунального господарства. А Костянтина Грищенка відсторонили від закордонних справ, і зробили весільним генералом у вигляді віце-прем'єра.

 

У новому Кабміні зберегли свої посади наближені до "Сім"ї" президента міністр фінансівЮрій Колобов, міністр аграрної політики Микола Присяжнюк та міністр внутрішніх справВіталій Захарченко.

Ще одне кадрове посилення "Сім"ї" - надалі Міністерство енергетики замість Бойка очолюватиме Едуард Ставицький, якого переведено з посади міністра екології.

Як відомо, Янукович саме Ставицькому завдячує операції з виведення із державної власності "Межигір'ям". Адже той був керівником національної компанії "Надра України", яка в останні місяці прем’єрства Янукович  у 2007 році відчужила резиденцію на користь уже збанкрутілої донецької фірми "Медінвесттрейд".

Ще одну людину президентської родини Олександра Клименка переведено в Кабмін. Заради цього президент ліквідував податкову службу і створив Міністерство доходів і зборів України .

"Утворити міністерство доходів і зборів України, реорганізувавши Державну митну службу України та Державну податкову службу України, а також поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", - сказано в указі.

Попри всі чутки і прогнози, зберегли свої посади в уряді міністр юстиції Олександр Лавринович (якому пророкували посаду спікера парламенту). Втратила приставку "віце-прем"єр", але залишається міністром охорони здоров'я Раїса Богатирьова. І далі працювати в уряді головний ворог націонал-патріотів міністр освіти, науки, молоді і спорту

Людьми Ріната Ахметова президент посилив економічний блок.

 

Замість Петра Порошенка міністерство економічного розвитку і торгівлі очолить Ігор Прасолов, який до цього був депутатом та очолював Раду Нацбанку.

Ігор Прасолов народився в 1962 році у Мурманській області Росії. У 1987 році закінчив Ростовський державний університет імені Суслова за спеціальністю "політекономія". На початку 90-х працював асистентом кафедри політекономії Донецького державного університету.

Пізніше протягом 5 років (2000-2005) рацював на посаді генерального директора СКМ, що належить Ринату Ахметову.

З 2006 року - народний депутат України V та VI скликань від Партії регіонів, очолював підкомітет з питань цінних паперів та фондового ринку комітету Верховної Ради.

Без посади в уряді залишиться Борис Колесніков. Міністерство інфраструктури, яке він очолював, передали Володимиру Козаку.

Виходець з "Лемтрансу" Ахметова, двічі депутат Партії регіонів, Козак донині був генеральним директором Державної адміністрації залізничного транспорту України "Укрзалізниця".

Залишиться працювати в парламенті Сергій Тігіпко. Його місце в уряді посяде ніхто інша, якНаталія Королевська. Невдаха парламентської кампанії, яка не набрала зі своєю партією і 2% , тепер буде міністром соціальної політики.

Це призначення стає черговим підтвердженням, що партія Королевської на виборах була лише технічним проектом Партії регіонів.

Замість Ставицького міністром екології та природних ресурсів України Янукович призначив його підлеглого Олега Проскурякова. З травня 2012 року Проскурякова був головою Державної служби геології та надр. До цього - головою правління НАК "Надра України".

У 2006-2007 роках Проскуряков обіймав посаду голови Державної геологічної служби у Міністерстві Василя Джарти.

Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства стане підлеглий віце-прем'єра Олександра Вілкула Геннадій Темник. До цього 42-річний Темник був заступником Вілкула у Дніпропетровській обласній адміністрації. За фахом новий міністр ЖКГ - "інженер-метеоролог".

Президент також відновив ліквідовану наприкінці 2010 року в рамках реформи уряду посадуміністра Кабінету міністрів. Цей портфель отримала Олена Лукаш, яка досі працювала радником президента і представником в Конституційному суді.

Замість Костянтина Грищенка, який став віце-прем"єром, Міністерство закордонних справ очолив Леонід Кожара. Якщо попереднього міністра вважали людиною групи Фірташа, то Кожару повязують з "донецьким". Останні роки Кожара займався активним вибілюванням іміджу Партії регіонів у світі, але успіхи його були невеликі. Безпосередній дипломатичний досвід Кожари складається з того, що він працював у посольстві України в США на початку 90-х, а до 2004 року був послом України у Швеції.

Президент звільнив скандального міністра оборони Дмитра Саламатіна, призначивши замість нього депутата Павла Лебедєва.

Слід нагадати, що у Раду 2006 року Лебедєв потрапив за списком БЮТ, але потім перейшов у стан тушов і приєднався до Партії регіонів. У 2007 обрався до Ради вже як 121 в списку регіоналів. Був членом комітету з питань транспорту і зв'язку.

Лебедєв також був обраний депутатом і до нової Ради. Він переміг як мажоритарник у 224 окрузі в Севастополі. Це значить, що в Україні звільнився шостий округ для перевиборів.

В рамках президентських реформ відновлено Міністерство промислової політики України. Його створено, реорганізувавши Державне агентство України з управління державними корпоративними правами та майном. Указу, хто стане новим міністром на момент публікації оприлюднено не було. Колишнього голову Держагентсва – Дмитра Колєснікова– вже призначено головою Дніпропетровської облдержадміністрації змість Олександра Вілкула.

Водночас було ліквідоване Міністерство надзвичайних ситуацій України, яке до останнього часу очолював Віктор Балога.

Міністерство та Державну інспекцію техногенної безпеки України реформовано у Державну службу з надзвичайних ситуацій, яку очолив Михайло Болотських. Досі він був заступником міністра надзвичайних ситуацій.


Уряд Сім'ї Януковича. Версія 1.0

 

Новий уряд Віктора Януковича - живий відбиток тенденцій сучасної української політики. Сім'я президента та Рінат Ахметов стали двома партнерами у формуванні Кабінету міністрів, залишивши Миколі Азарову церемоніальні функції.

КЛІКНІТЬ ДЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ

Особливо чутливим для Миколи Азарова буде втрата контролю над секретаріатом уряду. Янукович відновив посаду міністра Кабінету міністрів, яку отримала непідконтрольна йому Олена Лукаш. Фактично, це – провайдер Януковича на Грушевського.

Вона формуватиме порядок денний уряду. Вона ж подаватиме Азарову на підпис рішення уряду – це логічне завершення постійної критики Банковою законопроектів підготовлених Кабміном. А, за новим положенням, Лукаш як керівник секретаріату Кабміну керуватиметься навіть не актами президента, а його дорученнями (!), статус яких взагалі не врегульовано Конституцією.

Три роки тому Азаров починав разом з групою вірних соратників в уряді - Ярошенко, Семиноженко, Митник, Толстоухов. Зараз його вплив фактично обмежено патронатною службою Кабміну. У нинішній виконавчій владі Азаров поки що контролює двох чиновників - керівника Державного казначейства Сергія Харченка та Державної фінансової інспекції Петра Андрєєва. Але офіційно ці двоє підконтрольні міністру фінансів, тому скільки ще протримаються на посаді - відомо лише Юрію Колобову та Віктору Януковичу.

Сімейні цінності "Межигір'я"

Нинішній уряд – це вже неприхований наступ "Сім'ї" у основні владні кабінети та на основні бюджетні потоки.

Призначення Арбузова першим віце-прем'єром не просто означає появу "смотрящего" за Азаровим. Прихід банкіра президентського сина виглядає як початок процесу входження Арбузова в курс справи. Це - передача влади новому прем'єру, відкладена в часі. Саме за таким сценарієм два роки тому відбулося входження Арбузова в Нацбанк: спочатку - перший заступник, через декілька місяців - повноправний керівник. Зараз для пестунчика "Сім'ї" відкривається вікно можливостей - чим краще він себе проявить, чим переконливіше доводитиме неспроможність Азарова, тим швидше Янукович схилятиметься до висуванця свого сина.

Звільнення Арбузова з Нацбанку не означатиме втрати впливу над цією установою. Очікується, що посада залишиться за його першим заступником Ігорем Соркіним, в минулому – начальником відділу банківського нагляду Донецького обласного управління Нацбанку.

В попередньому уряді "Сім'я" контролювала Міністерство фінансів через Юрія Колобова. Зараз вони отримують нове супер-міністерство, утворене на базі податкової та митної служб. Його очолив "сімейний" Олександр Кліменко, який досі керував лише фіскальним відомством. Таким чином, митниця стає ще однією кінцівкою "сімейного" спрута.

Але якщо наповнення та розподіл бюджету вже були під контролем родини Януковича, то по-справжньому нове завоювання "Саші-стоматолога" – це Міністерство енергетики та вугільної промисловості, яке очолив Едуард Ставицький.

І тепер остаточно зрозуміло, що присутність цієї людини у вузькому колі осіб, які востаннє супроводжували Януковича на Афон, не була випадковістю.

Людині, яка 2007 року успішно провернула спецоперацію з відчуження резиденції "Межигір'я" на користь підставних структур Януковича, зараз довірили газовий баланс країни.

Він вийшов на високі орбіти завдяки покійному Василеві Джарти, який в 2006-07 очолював Міністерство екології, а Ставицький - національну акціонерну компанію "Надра України". Поряд з ним у команді Джарти працював і Олег Проскуряков, який очолював Державну геологічну службу. Тепер Ставицький передає Проскурякову своє крісло міністра екології.

Юрій Бойко переведений на посаду віце-прем'єра, у сфері відання якого перебуватимуть непідконтрольні йому Ставицький та Проскуряков. Позбавлений впливу на міністерства, він ризикує поступово перетворитися на "весільного генерала" за аналогією з Валерієм Хорошковським. Водночас Бойко – людина масштабна, що стояла біля витоків "оборудок" десятиліття, як то РосУкрЕнерго або придбання вишки в ризьких бомжів. Тому уявити його в почесному засланні складно. Реальність таких загроз для нього стане зрозумілою з того, чи втратить посаду керівника "Нафтогазу" його протеже Євген Бакулін.

У новому уряді "Сім'я" також продовжує контролювати Міністерство внутрішніх справ (Віталій Захарченко) та Міністерство аграрної політики (Микола Присяжнюк).

Названі шість осіб – Арбузов, Колобов, Клименко, Захарченко, Ставицький і Присяжнюк – утворюють так звану "big six". Цей нік для "сімейних" людей вживають у владних кабінетах. Їх інтеграція в уряд свідчить про остаточну втрату довіри Януковича до сторонніх осіб - своє майбутнє він погоджується довірити лише тим, з ким разом заробляв останні роки у владі.

Люди Ахметова з "сімейним" акцентом

Паралельно з посиленням людей "Сім'ї" в новому уряді Януковича побільшає ставлеників Ріната Ахметова, який є не тільки політичним, але й бізнес-партнером президента.

Водночас за роки нової влади дехто з вихованців політичної школи "Шахтар" трохи віддалився від СКМівського гнізда. Наприклад, міністром економічного розвитку та торгівлі став Ігор Прасолов – людина, яка була першим керівником ахметівської корпорації СКМ. Але це було надто давно. Тоді як остання посада Прасолова, яку він отримав навесні 2012 року, вказує на його теплі стосунки з Арбузовим – він був обраний керівником ради Національного банку замість Петра Порошенка. Тому ще не відомо, де сильніше раділи призначенню Прасолова в уряд.

Інша людина з довгим шлейфом стосунків із Ахметовим – це Раїса Богатирьова, яка тепер має попрощатися з кабінетом на Грушевського, бо вона втратила приставку віце-прем'єра до своєї посади міністра охорони здоров'я. Водночас, щоб зараз зберегти посаду, Богатирьова мала отримати прихильність Андрія Ігнатова – колишнього радника міністра охорони здоров'я, а зараз - заступника "сімейного" Олександра Клименка в податковій.

Ахметов зберіг свій вплив на залізничні перевезення. Квоту міністра інфраструктури замість Бориса Колеснікова заповнив Володимир Козак. Він починав своє сходження з керівних посад у "Лемтрансі" та "Міжрегіональному промисловому союзі" Ріната Ахметова та Антона Пригодського, який представляв там інтереси родини Януковича.

Призначення Наталії Королевської міністром соціальної політики має потішити любителів конспірології, оскільки цим кроком влада нарешті підтвердила те, про що всі й так знали – партія "Україна – Вперед" на останніх виборах була технологічним інструментом відтягування голосів у опозиції.

Чи то кума Королевської Наталія Ізосімова випросила для подруги цю квоту в Ахметова, чи то спонсори найабсурднішої політичної кампанії 2012 року вирішили шукати способи повернути кошти назад, але факт залишається фактом – Королевська іде працювати в уряд до Азарова, звільнення якого вона домагалася ще кілька місяців тому. Людина, яка зникла з публічного життя після 28 жовтня, і яку востаннє бачили на дні народження Миколи Катеринчука, тепер знову буде на всіх екранах телебачення.

Донедавна Леонід Кожара був "донецькою" альтернативою міністру закордонних справ Костянтину Грищенку, який належав до ворожої "групи РосУкрЕнерго". За останні місяці Кожара розгорнув нечувану активність на міжнародній арені, використовуючи "Європейський центр сучасної України" – псевдо-аналітичну брюссельську структуру, засновниками якої стали люди Ахметова і Колеснікова депутати Євген Геллер та Віталій Калюжний. Ідеологом же цього проекту називали Андрія Клюєва. Тепер Кожара отримує можливість довести справою, що його "альтернативний погляд" - це не лише поза, а більш ефективний спосіб досягнення цілей. Які, в будь-якому разі, визначатимуться на Банковій.

Ну а Грищенко разом з Юрієм Бойком, ще одним колишнім керівником фантомної Республіканської партії України, став гуманітарним віце-прем'єром без повноважень у перехідному другому уряді Азарова.

Найбільш перспективне входження людей Ахметова в уряд – це призначення губернатора Дніпропетровської області, колишнього керівника ахметівських гірничо-збагачувальних комбінатів Олександра Вілкула віце-прем'єром, що буде куратором інфраструктурних проектів та житлово-комунального господарства.

На відміну від Грищенка чи Бойка, Вілкул матиме інструментарій для роботи - в своєму підпорядкуванні він отримав вірну людину на посаді міністра ЖКГ. Ним став Геннадій Темник, який був його заступником в Дніпропетровській області та відповідав за дороги, житло, інфраструктуру.

Підвищення Вілкула очікувалося давно. Він вважається одним з найбільш успішних губернаторів після приходу Януковича. При чому  ніхто з керівників цієї області з часів Лазаренка не мав такого високого особистого рейтингу.

Ахметов же, якому завдяки Вілкулу вдалося провести експансію на територію конкурентів-олігархів Коломойського і Пінчука, триматиме і далі ситуацію під контролем завдяки новому губернатору  Дмитру Колеснікову.

Міністр юстиції Олександр Лавринович зберіг посаду в уряді. За чутками, він працюватиме до травня наступного року, коли має сягнути 65-річного пенсійного віку нинішній керівник Центрвиборчкому Володимир Шаповал, після чого той має бути відправлений у відставку. От на це місце зараз начебто і готують Лавриновича, потім посаду міністра юстиції має обійняти Андрій Портнова або Олена Лукаш.

І далі працюватиме в уряді Дмитро Табачник. Людина, яка вважається найбільшим подразником націонал-демократичнх сил, залишатиметься боксерською грушею Януковича, покликаною відтягувати на себе негатив. Крім того, збереження Табачника дозволило Януковичу зробити комплімент Росії, який насправді для нього нічого не коштував – тому що він реально вважає Табачника найкращим міністром.

Загадковий міністр оборони

Якщо всі призначення в уряді мали свою логіку, то загадкою залишається указ про нового міністра оборони. Хто такий Павло Лебедєв – це питання ставили собі не тільки журналісти, але навіть екс-міністр оборони Олександр Кузьмук, який у понеділок випитував у колег, чи пам'ятають вони такого однопартійця.

Павло Лебедєв народився у Краснодарському краї Росії. Після закінчення школи поступив до інституту фізкультури, але перевівся у військове училище в Ярославлі. Згідно з офіційною біографією Лебедєва, військову кар'єру він залишив 20 років тому на посаді заступника начальника фінансової служби дивізії Черновецького військового гарнізону.

Лебедєв досі значиться почесним президентом Промислово-інвестиційної групи транспортного машинобудування Inter Car Group, яка належить Леоніду Юрушеву. В київському офісі цієї компанії на вулиці Оскольській також розташована і приймальня депутата.

Юрушев близький до Партії регіонів не лише тому, що у його готелі "ІнтерКонтиненталь" Віктор Янукович зустрів переможну ніч 2010 року, оскільки там був розташований прес-центр кандидата. Юрушев - бізнес-партнер Ріната Ахметова у столичній нерухомості.

Парадоксально, але на виборах 2006 року Лебедєв балотувався як 73 номер виборчого списку Блоку Тимошенко. За словами тодішнього соратника лідерки БЮТ Михайла Бродського, Лебедєва привів Губський, а сам кандидат справді був людиною Юрушева.

Тоді у 2006-му у виборчій документації посада Лебедєва була вказана як "начальник відділу науково-технічної інформації Інституту проблем екології та енергозбереження". Схоже, це було лише прикриття проданих місць у списку. Адже в біографії Лебедєва відсутня згадка про цю посаду - до 2006 року він був президентом Inter Car Group, а роком раніше залишив посаду голови спостережної ради Кременчуцького сталеливарного заводу, яким володів той же Юрушев.

У Верховній Раді 5 скликання Лебедєв пристав на бік коаліції Януковича. А коли Тимошенко влаштувала розпуск Верховної Ради шляхом складення повноважень депутатами від БЮТ, Лебедєв був у числі тих, які відмовилися це робити - він навіть увійшов до псевдо-фракції БЮТ, яку намагалися утворити без самої Тимошенко.

Уже на дострокових виборах 2007 року Лебедєв балотується за списком Партії регіонів на прохідному 121 місці. Він стає членом комітету - ні, не національної  безпеки та оборони, що відповідало би його нинішньому профілю, а комітету з питань транспорту і зв'язку. Військової тематики не стосувався і жоден внесений ним законопроект.

На виборах 2012 року Лебедєв висувається від Партії регіонів у Севастополі, де перемагає з результатом 42 відсотки, набравши у півтора рази більше, ніж висуванець "Руського блоку". Тепер тут мають бути призначені перевибори.

Розгадка призначення Лебедєва стане зрозумілою пізніше, коли стануть зрозумілі його кроки на посаді - і коли будуть оприлюднені прізвища його заступників. Поява там людей, які мають міцне "сімейне" коріння, вже ні для кого не повинна бути новиною.

pravda.com.ua

 

Автор: admin от 25.12.2012
Оценка: 

  
 
  
Вы не можете комментировать!

 

 
Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на vibori.co.ua. | | Контакты
CMS Status-X