Русский Выберите язык  Выберите язык

За погром архива с бюллетенями в Каневе несет ответственность власть, - Шевченко

Погром у приміщенні 197-ї ОВК у Каневі свідчить про те, що фальсифікатори виборів злякались покарання і вирішили замести сліди свого злочину.

Про це заявив народний депутат України Андрій Шевченко, який з групою інших депутатів-опозиціонерів протягом десяти днів після дня виборів контролював підрахунок голосів на зазначеній проблемній дільниці.

Шевченко вважає символічним, що приміщення архіву з виборчими бюлетенями було розгромлене саме вночі після рішення позачергової сесії Канівської міської ради про звернення до Генпрокуратури з вимогою розслідувати факти фальсифікацій виборів та покарати винних. 

«Фальсифікатори добре розуміють, що рано чи пізно за виборчі злочини доведеться нести відповідальність. Однак безкарність породила новий злочин, оскільки ні міліція, ні прокуратура так і не відреагувала на систематичні порушення закону під час вибрів у Каневі», - зазначив Шевченко.

Він нагадав, що народні депутати, які протягом багатьох діб на 197-й ОВК контролювали підрахунок голосів, ловили за руки фальсифікаторів дільничних протоколів, людей, які вводили неправдиві цифри у комп’ютер, фіксували факти зникнення бюлетенів з дільниці:  «про це все ми неодноразово повідомляли і в міліцію, і в прокуратуру і у нас є цілий пакет відмов».

За словами Шевченка, ситуація на 197-й ОВК яскраво демонструє: якщо фальсифікаторів не буде покарано, якщо не буде дано жорсткої відповіді тим, хто  намагається вкрасти голоси людей, то це породжуватиме нові й нові злочини.

Депутат також  заявив, що за ситуацію, яка сталася у Каневі повністю несе відповідальність влада, яка мала забезпечити збереження бюлетенів, а, натомість дозволила фальсифікаторам замести сліди злочину. Також, за словами Шевченка, це яскраво демонструє, що влада не готова гарантувати чесних виборів.

Нагадаємо, що сьогодні вночі у Каневі невідомі розгромили приміщення міського архіву, в який нещодавно передали виборчі бюлетені із «проблемної» 197-ої окружної виборчої комісії.

Вранці архіваріус побачив вражаючу картину: виламані двері, розгромлені коробки з бюлетенями, розкидані документи.

Як повідомляє прес-служба Черкаської «Батьківщини», погром напряму пов’язаний з тим, що вчора на позачерговій сесії Канівської міської ради депутати прийняли звернення до Генпрокуратури з вимогою розслідувати факти фальсифікацій.  Мали прийняти ще звернення до ЦВК з вимогою перерахувати бюлетені і встановити результат голосування, однак не вистачило голосів.

Саме тому, в очевидь, хтось дуже поспішав знищити сліди злочину. Адже вся країна пам’ятає, як під «головуванням» кандидата в депутати Богдана Губського та під прикриттям влади головою комісії Максимом Онищенком на 197-ій ОВК свідомо фальшувався результат голосування, коли на сайт ЦВК заводились неправдиві цифри, які кардинально відрізнялись від даних у протоколах із мокрими печатками. Простий перерахунок бюлетенів міг стати залізобетонним доказом, щоб хтось у серйоз і надовго сів за грати.

byut.com.ua

 

Автор: admin от 23.11.2012
Оценка: 

  
 
  
Вы не можете комментировать!

 

 
Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на vibori.co.ua. | | Контакты
CMS Status-X